Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 43
  1. #1

    Подразбиране Рамкиране -осакатяване на гоблени

    Искам да ви се оплача!Преди време търсех във Варна,къде да ми рамкират овални и кръгли гоблени и в крайна сметка намерих.Рамкирала съм няколко овала,един кръгъл и един осмоъгълен.В единият гоблен имаше косъм от човека,който е рамкирал гоблена(в никакъв случай не бих го нарекла майстор) и този гоблен си отлежава от Коледа до сега.Тази вечер,реших да помоля мъжът ми да отвори внимателно гоблена и да го почисти от дражнещият елемент.Не можете да си представите как се втрещих в първата минута,като видях,че гоблена е залепен с епоксидна смола(познавам я ,защото мъжа ми я ползва при явиомоделите си)тя е прозрачна и ако плата трябва да се отлепи,може не да се скъса,а да се счупи,защото се втвърдява,като камък.Не стига това ,ами и идиота-пишман майстора ,решил,че ще му е по-удобно да си поуреже гоблена в идеалната форма.Трябва да ви кажа,че от очите ми,точно в този момент,в който асоциирах какво са ми направили гоблена бликнаха сълзи,на безпомощност,болка и ярост!Не съм очаквала,че така ще ме заболи, че някакъв идиот не разбира нищо от рамкиране,а осакатява на хората гоблените.В момента нещастното парче плат е като стъкло и не мърда.Веднага започнах да отварям и останалите гоблени и оооо.УЖАС! и те са същите!На този човек ,май трябва да му се чупят пръстите един по един -такъв некадърник.За моя жалост утре магазина не работи,защото е неделя,но в понеделника,не ми се мисли,тоя човек,като го открие мъжа ми какво ще стане!Сега вече се поуспокоих малко,защото нищо не мога да направя с гоблените си,но помолих мъжа ми да ги махне,за да не ги виждам.После си отворих още два гоблена от другият магазин и се оказаха перфектно рамкирани,чисти със пластмасови плъзгачи,дори не е ползвана игла,за да ги поприбере при изпъването.
    Магазина в който ми рамкираха злополучните гоблени се намира до Клас пиле на бившият Понеделничен пазар,където се продават конци на метър.Ако някой е ползвал от там услуги за рамкиране около Коледа,нека да си види гоблена и да си потърси правата!На този човек,просто ще му се стори тясна Варна.Да не говорим как ме ошушка и аз нали рядко излизам по центъра,ми се видяха страшно много парите,но си казах,че няма къде да ги рамкирам с тази форма и се съгласих,само дето трябваше да мине време,за да си заделя средства и така да отида пак.
    Сега не знам къде да си рамкирам следващите елипси,а не ми харесва да ги поставям в правоъгълни рамки.
    Написах този пост САМО И ЕДИНСТВЕННО с цел да ви предупредя,за да не ви пострадат гоблените ,ако решите да ползвате услугите на същият човек.Още в понеделник,ще отида да говоря със собственничката на този магазин,да се отървава от него и,ако държи на клиентите си, да си търси друг дърводелец.

  2. #2

    Подразбиране

    fantaziq,ако се сещам правилно една моя приятелка си занесе скоро гоблен за рамкиране(овален) в магазинчето на втория етаж на Образцов дом.Не съм го видяла,но тя май ми каза че продавачката ги пращала на някакъв майстор в Ямбол.Може там да провериш

  3. #3

    Подразбиране

    Много хубави рамки във всички форми изработват в магазина между съда на шадраваните и двуетажния магазин за сватбени рокли ("Контеса") това е малката уличка за паркиране зад съда.Майка ми само там си рамкира гоблените и е много доволна! Слагала е рамка и на един овален - "Мадоната в синьо" - стана перфектен.

  4. #4

    Подразбиране

    fantaziq.... Направо съм потресена от твоята история!

    Какъв ужас! Какво цинично пренебрежение към труда ти!

    Имаш моето искренно съчувствие!

  5. #5

    Подразбиране

    Ателието,за което говори Цветкова- само там си рамкирам гоблените последните няколко месеца. Има рамки във всякаква форма.Работят перфектно. Малко скъпичко е,но нали знаете,че евтиното винаги излиза скъпо
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  6. #6

    Подразбиране

    Наистина искренно ти съчувствам.Аз тук си рамкирах един гоблем и ми го направиха крив.Несмея да го отворя,че сигурно и на мен ще ми се дореве.Аз още там го видях че е крив,ама все да ъйдисам на мъжът ми не се разправях.Каза че не се виждало и че само аз го виждам,ама на мен ми е като трън в очите това криво.Някой ден ще ми писне и ще го отворя.Фантасия пожелавам ти проблема да се разреши по най благоприятният начин за теб.

  7. #7

    Подразбиране

    fantazia, как мина срещата с пишман майстора?
    Стигна ли се до !

  8. #8

    Подразбиране

    Много се дразня ,като разбера за нещо такова!Първия ми гоблен беше Май дойде и тогава нямаше избор от рамки и майстори предлагащи такава услуга.В града почти всички ползваха услугите на един дърворезбар и като го завърших и моя малък гоблен-при него.Представете си Май дойде в рамка в с дърворезба! Ужас !!!Нямам снимка,защото смених рамката.Но когато я отворих бях ужасена.Панамата изрязана нескопосно ,а самия гоблен само залепен с някакво лепило ,което се переше за моя радост.Аз успях да изпера "произведението" и да го изгладя.А другия ,който ми направи новата рамка не знам как въобще успя да изпъне гоблена

  9. #9

    Подразбиране

    С "МАЙСТОРА" не се срещнах,а жената ми каза,че щяла да му предаде и до сега никой не се бил оплаквал,но тя щяла да го има в предвид и да си потърси нов майстор.Беше много изненадана от това ,което и казах,защото явно никой друг не си е отварял гоблена,а на нея не и е идвало на ум,че може да се правят такива неща.Женицата буквално си изглеждаше искренно изненадана,даже аз се почувствах неудобно,нали все пак тя не ги рамкира и да и се сърдя на нея няма смисъл.Каза,че щяла да му каже и понеже не посмя да ми даде неговият телефон,аз и оставих моят ,за да ми се обадят,но времето ще покаже.И без друго не мога да върна времето назад,а да живея с мисълта за отмъщение не е в моят стил.За това ви предупредих всеки да си прави извода и избора.

  10. #10

    Подразбиране

    Ужас това не е за вярване аз мислех да си рамкирам някой гоблен и сега просто ме е страх да го направя.Ами ако попадна на някой некадърник като тебе после ще ме е яд .Я по добре да си стоят прибрани в шкафа и неосакатени.

  11. #11

    Подразбиране

    НЕДЕЙ ТАКА veni 3000ТИ МАЙ СИ ТЪРСИШ ОПРАВДАНИЕНА fantaziq ИСКРЕНО И СЪЧУВСТВАМ,НО НЕКА НЕ ВЯРВАМЕ,ЧЕ ВСИЧКИ СА БЕЗОТГОВОРНИ И НЕКАСЪРНИ.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dani_66 Виж мнение
    НЕДЕЙ ТАКА veni 3000ТИ МАЙ СИ ТЪРСИШ ОПРАВДАНИЕНА fantaziq ИСКРЕНО И СЪЧУВСТВАМ,НО НЕКА НЕ ВЯРВАМЕ,ЧЕ ВСИЧКИ СА БЕЗОТГОВОРНИ И НЕКАСЪРНИ.
    Така е, не всички си оставят ръцете.Нали ви писах,че правоъгълните гоблени ги рамкирам зад централна поща и реших да отворя един,за да знам там как работят.Там гоблените са идеално рамкирами,чисти,прибрани и не са рязани или лепени.Гърбовете са чинно сгънати и застопорени с пластмасови кукички.

  13. #13

    Подразбиране

    Много е неприятно, това което се е случило с гоблена. Аз също имах подобен инцидент. Това е гоблена, който ми съсипаха.
    http://images.spinki.multiply.com/im...nmid=110197611
    Не го харесвах много по принцип, но ми беше първият по-голям и с голям мерак исках да си окача. Реших да го дам за рамкиране в онези едновремешниете златно-гипсови рамки. И в моят гоблен имаше косъм, но най=лошото беше, че понеже съм шила сигурно стегнато и той беше много изкривен. Майстора така го беше сгънал за да го събере в рамката, че както се вижда от снимката повече от 1 пръст от гоблена не се виждаше и въпреки това пак си беше крив. Както и да е аз го икачих и така стоя няколко години, докато един ден го бутнах и се счупи рамката. Каква беше изненадата ми като си видях гоблена. Целият беше налепен с лепило и вестници. Киснах го с дни да ги сваля , но напразно. Сега си стои в гардероба, защото лепилото не се махна. Толкова ме беше яд и още като се сетя се ядосвам.
    fillipova@yahoo.com

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dorina Виж мнение
    Много е неприятно, това което се е случило с гоблена. Аз също имах подобен инцидент. Това е гоблена, който ми съсипаха.
    http://images.spinki.multiply.com/im...nmid=110197611
    Не го харесвах много по принцип, но ми беше първият по-голям и с голям мерак исках да си окача. Реших да го дам за рамкиране в онези едновремешниете златно-гипсови рамки. И в моят гоблен имаше косъм, но най=лошото беше, че понеже съм шила сигурно стегнато и той беше много изкривен. Майстора така го беше сгънал за да го събере в рамката, че както се вижда от снимката повече от 1 пръст от гоблена не се виждаше и въпреки това пак си беше крив. Както и да е аз го икачих и така стоя няколко години, докато един ден го бутнах и се счупи рамката. Каква беше изненадата ми като си видях гоблена. Целият беше налепен с лепило и вестници. Киснах го с дни да ги сваля , но напразно. Сега си стои в гардероба, защото лепилото не се махна. Толкова ме беше яд и още като се сетя се ядосвам.
    Не се сетих да ги снимам(те са три)докато отворих първият с косъма на"майстора" и после другите два,много бях шокирана и не ми дойде на акъла,че мога да направя снимки,преди мъжа ми да ги затвори наново.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Не се коси Fantaziq, тъкмо повод да ушиеш много нови докато този не се е счупил, а пък ако много ти е криво ей сега ще сформираме женски отряд, , виждам че и Cvetkovaa e бойна варненка . То една разярена жена е достатъчна да смачка батальон , да не говорим за повече.
    Между другото добре , че предупреди, аз се гласях там да ходя, защото иначе е симпатична продавачката (собственичката)

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •