Искам да ви се оплача!Преди време търсех във Варна,къде да ми рамкират овални и кръгли гоблени и в крайна сметка намерих.Рамкирала съм няколко овала,един кръгъл и един осмоъгълен.В единият гоблен имаше косъм от човека,който е рамкирал гоблена(в никакъв случай не бих го нарекла майстор) и този гоблен си отлежава от Коледа до сега.Тази вечер,реших да помоля мъжът ми да отвори внимателно гоблена и да го почисти от дражнещият елемент.Не можете да си представите как се втрещих в първата минута,като видях,че гоблена е залепен с епоксидна смола(познавам я ,защото мъжа ми я ползва при явиомоделите си)тя е прозрачна и ако плата трябва да се отлепи,може не да се скъса,а да се счупи,защото се втвърдява,като камък.Не стига това ,ами и идиота-пишман майстора ,решил,че ще му е по-удобно да си поуреже гоблена в идеалната форма.Трябва да ви кажа,че от очите ми,точно в този момент,в който асоциирах какво са ми направили гоблена бликнаха сълзи,на безпомощност,болка и ярост!Не съм очаквала,че така ще ме заболи, че някакъв идиот не разбира нищо от рамкиране,а осакатява на хората гоблените.В момента нещастното парче плат е като стъкло и не мърда.Веднага започнах да отварям и останалите гоблени и оооо.УЖАС! и те са същите!На този човек ,май трябва да му се чупят пръстите един по един -такъв некадърник.За моя жалост утре магазина не работи,защото е неделя,но в понеделника,не ми се мисли,тоя човек,като го открие мъжа ми какво ще стане!Сега вече се поуспокоих малко,защото нищо не мога да направя с гоблените си,но помолих мъжа ми да ги махне,за да не ги виждам.После си отворих още два гоблена от другият магазин и се оказаха перфектно рамкирани,чисти със пластмасови плъзгачи,дори не е ползвана игла,за да ги поприбере при изпъването.
Магазина в който ми рамкираха злополучните гоблени се намира до Клас пиле на бившият Понеделничен пазар,където се продават конци на метър.Ако някой е ползвал от там услуги за рамкиране около Коледа,нека да си види гоблена и да си потърси правата!На този човек,просто ще му се стори тясна Варна.Да не говорим как ме ошушка и аз нали рядко излизам по центъра,ми се видяха страшно много парите,но си казах,че няма къде да ги рамкирам с тази форма и се съгласих,само дето трябваше да мине време,за да си заделя средства и така да отида пак.
Сега не знам къде да си рамкирам следващите елипси,а не ми харесва да ги поставям в правоъгълни рамки.
Написах този пост САМО И ЕДИНСТВЕННО с цел да ви предупредя,за да не ви пострадат гоблените ,ако решите да ползвате услугите на същият човек.Още в понеделник,ще отида да говоря със собственничката на този магазин,да се отървава от него и,ако държи на клиентите си, да си търси друг дърводелец.