Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 43
  1. #16

    Подразбиране

    Здравей, искрено съжалявам за това което е станало, и понякога се чудя дали тези гоблени които имам ушити и тези които искам да ушия да ги дам за рамкиране. Освен това което споделяш имам и още една причина - а тя е че на моя позната която даде два гоблена /единия беше Сиси - не че е важно/ за рамкиране така и не и ги върнаха.След редица скандали и нерви не можа да си ги върне - откраднаха и ги във фирма за рамки от София. Имам инструкции от списание в които подробно се описва как става опъването на гоблена и смятам първо да опитам аз да си ги сложа в рамка, а пък ако не успея ще трябва да рискувам.


    Успех на всички и приятна вечер от мен

  2. #17

    Post

    Много съжалявам за това което се случило с теб,но ти не се ядосвай.Всяко зло се връща на всеки.И аз имах такъв проблем с гоблени,които не ми върнаха и затова вече нищо не рамкирам,Стоят си навити на рула и когато ми дойде музата си ги разглеждам.Ще се реша някога да ги поставя в памки,но кога....А ти се усмихни и всичко ще е ок

  3. #18

    Подразбиране

    В крайна сметка,нещата се размиха във времето.Гоблените са ми на стената,но всеки път,като ги погледна хем се ядосвам ,хем се чувствам безсилна.Повече не отидох да рамкирам на това място.За по -големите си гоблени използвам една фирма,която взима скъпо,но си върши работата,както се очаква.Вече взех да си рамкирам сама последните гоблени и се чудя защо до сега не съм го правила,при положение,че не ме затруднява и се справям.За пореден път ми се налага да се пазя от хората.Имаше период от живота ми ,в който не се доверявах на никой и всичко правех сама.Реших обаче да дам шанс на познатите си,да ги допусна до себе си,но пак се случиха разни неща . Рамкирането е едно от дреболиите.Загубих отново вяра в хората.Сега общувам,но винаги съм на щрек да не ме измамят,да не ме наранят,защото после си страдам само аз тихичко,а на света не му пука,че някой го боли за нещо си.. душата.Така, че дали ще си рамкирам сама гоблените или ще се спасявам индивидуално ,разбрах,че явно така ми е писано.Не се сърдя на никой,просто си затварям черупката за околните .

  4. #19

    Подразбиране

    Нека и аз да споделя нещо В моя град има само едно малко магазинче специално за гоблени конци и рамки поне аз друг не съм вижадала Може би от 5-6 год кажи речи само от там пазарувам и задължително там рамкирам Преди 3 год братовчедка ми поиска да я науча да шие първо уши едно малко момченце и после на един дъх уши и Коне на водопой Дойде време за рамкиране и аз и обясних за моето магазинче където освен качествено работят има и доста голям избор на рамки Казах и също че Конете ще излязат между 20-25лв в зависимост от рамката и разбирасе със специално стъкло Тя ми отговори че и казали за друго място където било по евтино и също качеството било на ниво Отидохме в така наречения магазин който се оказа една барака с дрехи от преди '89год и профилите на рамките бяха точно два модела дебели и тънки в по 5 цвята на кафявото Незнам но аз никога не бих си оставила гоблен там Взеха и 15лв и за двата гоблена След седмица почти разплакана ме извика да видя резултата Рамката на конете освен че не беше лакирана дори не си бяха направили труда да я изшкурят отвсякъде стърчаха малки чепчета а гоблена вътре дори не беше изправен и в единия от ъглите се виждаше сантиметър и нещо от самата панама да не говорим че отзад и бяха залепили парче тапет Всеки път като се сетя се ядосвам и то най-вече на братовчедка ми Третия и гоблен Малката богородица е рамкиран както трябва в моето магазинче
    п.п. Извинявам се за романа който написах но много исках да го споделя с хора които ще разберат възмущението ми

  5. #20

    Подразбиране

    мила fantaziq ! Докато прочетох тази тема и на мен ми стана тъжно заради това, което ти се е случило. Разбирам колко много си наранена и огорчена. На мен ми предстои да сменям рамката на един гоблен, който е рамкиран преди повече от 20 години. И макар,че това е най-ценният за мене гоблен-Хитлерова зима, съм подготвена за всякакви изненади. Нали все пак животът не се върти около един гоблен. Не е добре да се затваряш в себе си. По-лошо е да си винаги самотна и изолирана, повярвай ми. Просто обърни гръб на лошите неща, отвори душата и сърцето си за ведрите и позитивно настроените хора и гледай на живота откъм хубавата му страна! Пожелавам ти хубав ден и добро настроение!

  6. #21

    Подразбиране

    Искам и аз да спиделя нещо,преди време винаги носех гоблените си за рамкиране на едно определено място,просто имах доверие и не мислех да променям,докато собственика взе да ме послъгва и да ми вдига цените до безобразие..а уж ми правел отстъпка,търпях до определен момент и накрая реших да рискувам на друго място,беше ред да рамкирам Мадам Помпадур,големичък и труден гоблен,отидох в един безистен на Пиротска,давам го,казват ми кога да си го взема,но..без никаква бележка или каквото и да било,просто трябваше да го оставя и да си ходя,а като дойде време да го взимам как точно ще докажа че изобщо съм оставила нещо за рамкиране..излязох и като се позамислих за това ми стана лошо и се върнах да си го прибера веднага,видя ми се много несериозна работа,и какво да правя,отидох пак при онзи подлец,не знам уместно ли е да го споменавам,ама говоря за Златен гоблен на Ботев,там ги давах..но следващите гоблени си ги давам и до днес на друго място,коректни са,правят ги бързо,имат много работа,не взимат много пари за рамки,стига да не някакви много луксозни и дебели,от години само там си ходя и нямам проблем,имам доверие че ще си ги получа,дават и бележка на която пише колко гоблена са и т.н...не че бележката е кой-знае какво но..все пак е повече от нищо,затова се замисляйте когато носите гоблени за рамкиране,аз лично съм доволна до момента,не са ме разочаровали а и продавачките са симпатични и приветливи..дано съм ви била полезна!

  7. #22

    Подразбиране

    Здравей Амазонка!
    Би ли казала къде сега си рамкираш в София гоблените, защото на мен ми предстои да рамкирам 2 гоблена...
    Благодаря ти ...

  8. #23

    Подразбиране

    Dima Mineva
    аз лично ходя в галерията на Шипка 6,там има кафе и много ателиета за рамкиране,моите ги нося най-навътре,в дъното ,минаваш през цялото кафене,и най-отзад влизаш,често пъти продавачката е една синеока девойка с черна коса,даже ако искаш мнение относно рамка помага,успех и дано ти хареса мястото!

  9. #24

    Подразбиране

    Благодаря ти за топлите думи,venipetgab!Сега общувам само с хората от форума,защото през живота си не съм попадала на такива истински Човеци! От останалият свят получих само обида и за това се пазя.А ракирането е капчица в морето,то беше миналата година,но е едно от нещата,които обърнаха каруцата.Нали знаеш ,че има хора на които се струпват разни неприятни неща.При мен това е на периоди.В момента съм много щастлива с любимите си хора и хобита.Нямам нужда от други обиди.Мисля позитивно благодарение на наша съфорумка(Гарфиилд),благодарение на която прочетох Джон Кехоу,в последствие и още две книги с такова мислене.Но когато на човек му е писано то просто се случва.Така с това рамкиране,след като ми осакатиха гоблените се научих да си ги рамкирам сама.Което според мен само ми помогна.Както обичам да повтарям цитати на велики хора"Това,което не убива човека,го прави по-силен"

  10. #25

    Подразбиране

    Връщам се отново към тази тема, за да споделя на мен какво ми се случи.Бях споделила,че ще си сменям рамката на Хитлерова зима, която ми е много скъпа заради сантиментален момент. Като го разглобих, се разочаровах, но малко. Бях подготвена за изненади. Целият гоблен беше накован за рамката с поне 100 малки гвоздейчета ( на всеки сантиметър-гвоздейче) Добре.че майсторът беше сложил дебел картон, та е спасил гоблена от ръжда от гвоздеите. После отгоре останалия плат, който се подгъва беше толкова щедро намазан с някакво снежнобяло лепило, че беше станал като рамка и се наложи да скъсам картона, за да го извадя. И гоблена си остана така сгънат. Последва няколкочасово накисване в студена, топла, гореща и не знам още каква вода. Ей, това лепило няма намокряне. След дълготрайно пране с всякакви препарани, каквито се сетите, резултатът е налице- една малка дупка на гоблена ( вероятно от неточно попадение с гвоздей) и няколко пришки по пръстите ми ( от търкането на лепилото). Довечера ще го нося за нова рамка. Е, малко ме е срам заради дупката, ама дано майсторът е печен да я избегне. Нали това е майсторлъка на предишния му колега. Не се наложи да се разделям с любимия си гоблен, то може да ушия нов, но ще е друг сантименталния момент.

  11. #26

    Подразбиране

    като чета направо ми става лошо,не знам ако взема да махна някоя от рамките си какво ще видя под нея,мислила съм да сменявам една рамка,защото ми скрива част от гоблена а ми любим,но като си помисля какво може да видя май ще се откажа

  12. #27

    Подразбиране

    Здравейте отново Сетих се че преди време и аз се чудех какво ли ще стане ако се наложи смяна на рамката например ако се счупи и т.н. беше ми и любопитно как ли е прикрепен (поставен) гоблена в самата рамка Едва ли бих го разглобила само за да си задоволя любопитството а и всички гоблени които до сега съм рамкирала са били за подаръци Миналата година със закъснение реших да шия за подарък и се получи така че в последния момент го занесох да го рамкират Казаха ми ден и час и когато отидох тъкмо бяха пристигнали рамките и аз нали си бях със спешна поръчка ми го рамкираха пред очите - много бързо и прецизно Опънаха гобленчето на картонче залепиха с някакви лепенчици стърчащата панама и забиха миниатюрни гвоздейчета в самата рамка И ми споделиха че в Западна Европа имало практика да се изрязва гоблена по рамката но естествено би възпрепятсвало евентуална смяна ако се наложи и че също имали колеги в Бг които също практикували по този начин След всички коментари които прочетох по темата мога само да съм благодарна че съм попаднала на тези хора и искренно ви съчувствам - нямам представа как ще реагирам ако някой ми съсипе дори и най миниатюрното гобленче

  13. #28

    Подразбиране

    Здравейте, имам разни ушити гоблени, но не съм ги окачвала по стените, защото не ми разрешаваха. Но понеже вече са минали годинките и няма как да ме спрат, реших да си рамкирам няколко , нооооооооооо.. това което чета тук.... ужас..
    Но не видях коментари за Мосю Бриколаж (аз съм във Варна), някой правил ли е там рамки. Някой, който в правил тук, може ли да препоръча нещо и дакаже ориентировъчни цени...

  14. #29

    Подразбиране

    От това ателие за рамкиране са много доволни момичетата

    за Варна-
    ул." Кюстенджа" 3, казва се Арт империал,
    телефон- 052/634109.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    На Кюстенджа вече я няма галерията, но за сметка на това има една нова на кръстовището на "Битоля" и "Селиолу" и аз съм доста доволна от тях.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •