Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 69
  1. #31

    Подразбиране

    Вън може температурите да са отрицателни,но благодарение на климатика моят кактус започва да цъфти
    Дени това е" майката" на твоето "бебе"
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #32

    Подразбиране

    Много е красив! Може ли малко инфо - как се казва, от колко време го имаш, колко голям става , определено ми хареса толкова, че ще си го търся и аз !

  3. #33

    Подразбиране

    Люси,незная как се казва този кактус.Гледам го може би 7 години заедно с още 5-6 други видове.Грижите са минимални ,сега зимата един път в месеца го поливам съвсем малко.Стои на прозореца /североизток/,но климатика духа топъл въздух точно срещу него и ето цъфти
    Обещавам и на теб едно "бебе кактус",ще го посадя още утре и за националната среща го имаш

  4. #34

    Подразбиране

    Наистина ли ще ми прихванеш едно бебе-кактусче! Представа нямаш колко ме зарадва! До блока, в който живея има три големи цветарници, които са по-скоро търговци - внасят повечето от растенията, та честичко минавам да се любувам на красотите им. Преди Коледа си взех три моделчета кактусчета, ама ги уморих за отрицателно време Докато си стояха в техните саксийки всичко беше наред, но щом ги пресадих - край. Сигурно вината е моя, кой пресажда цветя по това време, ама мерака ми беше голям
    Все едно, Благодаря за жеста!

  5. #35

    Подразбиране

    ANIMONI, със сигурност знам, че сега не е сезон за пресяване, а на пролет.Може би затова е клюмнало, сега го поливай чак, когато поизсъхне почвата отгоре.За орхидеята- дръж я на слънчево място, и нали знаеш, че се държи в камъчета + много малко пръст, а ония корени стърчащите ги пръскай с пулверизатор.Те трябва да са винаги зелени, а не да се оставят да станат сиви. Това знам, защото моята приятелка има над 10 орхидеи от години .Дано да се съвземат цветята ти! Аз също обожавам цветята.

  6. #36

    Smile

    Да покажа моята камелия
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  7. #37

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ANIMONI Виж мнение
    Да ви се оплача.За рождения си ден получих две прекрасни цветя-от doris и от зълва ми.Понеже продавачка на цветя ми е казвала ,че трябва да се пресее/пръста в която се продават задържала много влага/и да се махнат някакви перлички до коренит на цветето.С най-голямо старание го пресях,както ми беше обяснено.То че цветовете увяхнаха преди да са цъфнали-нормално,но се надявам да не го загубя цялото,щото много си го харесах,още повече че ми го подари съфорумка,но ако не оживее ще си купя друго,но на пролет.На орхидеята също и увяхнаха цветовете/нея не съм я пресявала.Макар че прочетох в нета как се отглеждат и се опитвам да съм стриктна.Но като знам как ми вървят цветята надали ще я опазя.Много ги обичам,но защо ли не им върви при мен
    Не се тревожи за орхидеята,имам я от миналата година от 8-март.Когато ми я подариха беше прекрасна ,след 5-6 дни и опадаха цветовете и пъпките,много се ядосах и я сложих на прозореца , дори и рядко я поливах , но я държах на топло.След месец като я погледнах имаше много пъпки и като цъфта , доста време си седяха цветовете.Сега ще цъфти за трети път,ще ти я покажа като цъфне.Така че хич не и се старай , то май колкото повече се грижиш за нещо толкова по ти създава проблеми.Само я дръж на топло и на светло, обича слънчево местенце и поливай по веднъж в седмицата.Дано се справиш наистина е красива цвете.Успех в отглеждането

  8. #38

    Подразбиране

    Ками, камелията ти е много красива.Аз се засилих да си купя ,но ме стреснаха в магазина ,че трудно се отглежда,но знам че ти ще се справиш

  9. #39

    Smile

    Цитат Първоначално написано от zdrave Виж мнение
    Ками, камелията ти е много красива.Аз се засилих да си купя ,но ме стреснаха в магазина ,че трудно се отглежда,но знам че ти ще се справиш
    Благодаря, Здравче!
    Подарък ми е от майка Отглеждането не ме плаши, имаме цветарски магазин

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  10. #40

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от zdrave Виж мнение
    Не се тревожи за орхидеята,имам я от миналата година от 8-март.Когато ми я подариха беше прекрасна ,след 5-6 дни и опадаха цветовете и пъпките,много се ядосах и я сложих на прозореца , дори и рядко я поливах , но я държах на топло.След месец като я погледнах имаше много пъпки и като цъфта , доста време си седяха цветовете.Сега ще цъфти за трети път,ще ти я покажа като цъфне.Така че хич не и се старай , то май колкото повече се грижиш за нещо толкова по ти създава проблеми.Само я дръж на топло и на светло, обича слънчево местенце и поливай по веднъж в седмицата.Дано се справиш наистина е красива цвете.Успех в отглеждането
    zdrave, мисля че си права за цветята, че колкото по не им обръщяш внимание, толкова стават по-красиви. И аз все ги гледам като бебета, а още нямам цветове и се ядосвам с тях, сума информация съм изчела и книги съм купила че и титла по ботаника може да получа и нищо.

  11. #41

    Подразбиране

    Аз също много обичам цветя , но вече не се престарам в отглеждането и всички цъфтят като луди.Пример за това е захвърлената орхидея
    Ето я и нея,като цъфне пак ще Ви я покажа
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #42

    Подразбиране ...

    Много са ви хубави цветята
    Много обичам цветя и имах много, но сега живеем на квартира в две малки стаии ,общо взето повече ги мъча. Лятото ги вадя на терасата и живота блика в тях, но зимата ... , тъмно им е и на нищо не приличат миличките ми те. Галя ги, говоря им и вкъщи всички ми се смеят, но ... аз си ги обичам!
    Сега не купувам нови, когато заживеем в наше си жилище или поне на по-широко, тогава ще се развихря пак
    Тези снимки са правени лятото, а макета е правен за един мой изпит, но след като си го взех от университета, го слагах между цветята и се получаваше нещо много красиво, за съжаление нямам снимки от него период, но макетчито още седи, за сега в килера и чака някой слънчев ден да си заеме мястото между цветята...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #43

    Подразбиране ...

    Тези снимки са от двора ни в Ахтопол.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #44

    Подразбиране

    Щом човек обича цветята, винаги намира време за тях.От сърце ти желая да имаш по-широко жилище, за да им се радваш ,те да са добре и да ги множиш!

  15. #45

    Подразбиране ...

    Реклама:
    Благодаря!!!

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •