Показване на 1 до 10 от 10

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Аз знам,че тябва да е някакво животно и педи да се заколи трябва да го пее поп.След като се сготви и се изяде кокалите сесъбират и се заравят на место където няма да се стъпва.Ако те интерусува пиши ми на лични


  2. #2

    Подразбиране

    A защо просто не отидеш и не попиташ в църквата,там ще получиш точна и достоверна информация.Ще ти кажат с подробности всичко което ти е необходимо при изпълнението на този ритуал.В нашата родина ,хората го изпълняват по различен начин.За това е добре да посетиш църквата,на която си ходиш по принцип и тамошният поп ще ти каже за ритуала,който се прави в неговата църква,защото има някаква разлика.Мои съседи правят различни курбани и ходят в различни църкви,макар да са православни християни.Едното семейство коли агне всяка година и го носят в църквата,а другото семейство купуват пиле ,като го сварят,чак тогава го носят в църквата и го оставят да го раздават за здраве на детето им,но имаме и една баба,която си носи съдовете всяка година да ги освещават и в тях вари aгнешкото.Единственното общо е ,че не бива месото да е свинско,така ,че който прави курбан от форума,ще ти даде различен съвет.

  3. #3

    Подразбиране

    Така,значи зависи как си нарекла,всяка година и еднократно.Зависи и на кой си се помолила,най вече жените споменаваме Богородичка.Освен всичко изписано до тук,ако си вариш курбана сама,слага се абсолютно всичко,имам предвид карантията.Животното задължително трябва да е мъжко.
    Има и друг вариант,който аз повече тача.Живото животинче го нося в манастир и го оставям там.Така мисля,че най се повижда.
    На Господ не би му се понравило събрани 20 човека да ядат и пият,а в същото време да е дарение на Него.
    Опс,сега видях,че си от Бургас.Носила съм в манастира над Меден Рудник и в Поморие.Така,че имаш избор

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •