Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 30

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране Бисквитки "Черно и бяло"

    Източник http://www.joyofbaking.com/ChocolateCrinkles.html
    Превел-програмата Трансло
    Написал тук-Аз

    Продукти:
    200гр шоколад
    60гр масло
    100гр захар
    2яйца
    200гр брашно
    1 ванилия
    щипка сол
    1/2 ч.л. бакпулвер
    пудра захар за овалване

    Шоколада с маслото се разтапят.Добавя се захарта.Разбърка се докато захарта се стопи,прибавят се разбитите яйца(сместа трябва да е охладена).Бакпулвера,солта и ванилията се прибавят към брашното,после се добавя към шоколадовата смес.Омесва се гладко тесто и се оставя в хладилник поне за 40 мин.
    Намазняваме тава.От тестото правим топчета,овалваме ги в пудрата захар и ги нареждаме в тава.Топчетата се разливат,така,че да има място между тях,за не се залепят при печенето.
    Печем в загрята до 180 градуса фурна,за около10-15 мин.

  2. #2

  3. #3

    Подразбиране

    Аз съм пуснала рецептата,защото я опитах и ми хареса.
    Никъде не съм споменала,че рецептата е моя.
    Всеки прави неща по рецепти взети от някъде,значи ли това,че за всяка рецепта е нужно да разказваме и нейното родословие.............. :?

  4. #4

    Подразбиране

    Аман от злобари.... :twisted:

  5. #5

  6. #6

    Подразбиране

    Съгласих се с правилата на кулинарния форум и затова изтрих рецептата.Мисля,че коментарите по въпроса са излишни.
    Занапред ще внимавам откъде взимам рецепти..........

  7. #7

    Подразбиране

    Не poznavam marabu, нито препратката (Ayn), но може би това е направено и написано от тях? :?

    Chocolate Crinkles (Black and Whites)

    This is a soft chocolate cookie that gets its dramatic appearance by rolling cold balls of chocolate dough into confectioners sugar. As the cookie bakes it spreads to reveal the fudge-like chocolate cookie underneath.

    These cookies are best made and served the same day.



    ............................

    http://www.joyofbaking.com/ChocolateCrinkles.html

  8. #8

    Подразбиране

    Нелка,благодаря за сайтчето.Ще си свалям рецептите от тук.

  9. #9

    Подразбиране

    Ooo, какви са тия простотии.Някой платил ли си е авторски права за рецептите, че претендира? Виждам, че манията е не само в гобленарския форум , ами и за рецепти вече хората претендират. Какво значи- труд за превод? Ами, че и аз превеждам от руските сайтове някои рецепти. Марабу, ако искате трудът ви да е платен- станете легална преводачка. Рецептата сте я превели на добра воля, нали? Не искам да ви обидя, но ако искате никой да не ползва "вашите" рецепти, не ги побликувайте в нета. От къде сте сигурни, че Скарлет не е направила собствен превод на рецептата. Глупаво е да разваляте добрата атмосфера на форума., още повече, че Скарлет ме е тръгнала да печели от рецептата - да издава рецептурници, нали? Тя просто я свежда до знанието на всички, които обичат кулинарията. Така, че не се сърдете, никой не цели да Ви обиди, но за напред- защитавайте преводите си с авторски права и го упоменавайте в публикациите си.

  10. #10

    Подразбиране

    Браво Джема!!!!

  11. #11

    Подразбиране

    То не ,че ако го защити с авторски права ние няма да го публикуваме пак.
    В нета всичко е free до доказване на противното

  12. #12

  13. #13

    Подразбиране

    Скарлет,

    Върни ни обратно рецептата си!
    Предполагам че никoй не предпочита да я чете на английски иli на руски. А щом я има на български, от юридическа гледна точка е все едно кой вариант ползваме. В този смисъл това спокойно може да бъде твоят. И да, може да добавиш източника, от който си я взела. А най-отдолу ще допишем и името на книгата, от която източникът на източника я е краднал.
    .................................................. ...........................

    Благодарим за рекламата, която марабу си направи, допускам че ще оцелеем без допълнителна.

  14. #14

    Подразбиране

    бЛАГОДАРНА СЪМ НА ВСИЧКИ ВИ ЗА ПОДКРЕПАТА

    НЕКА ДА ЗАТВОРИМ ТАЗИ ТЕМА.

  15. #15

    Подразбиране

    Скарлет я върни обратно тая хубава рецепта, че не успях да си я препиша а ми изглеждаше доста вкусна и мислех да я направя ,а пък че някой си претендира за авторски права въобще не обръщай внимание.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •