Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 111
  1. #31

    Подразбиране

    Ще може ли да ми кажете как да се ориентирам за едрината на панамата.Днес си купих по едра от гобленовата,но имаше и по едра.
    Забравих да питам в магазина.
    И нали работя в шивашка фирма ОТК и имам сантиметър подръка,измерих,че 10 бода са 1.5 см.
    Дали съм взела правилната едрина?
    Много съм невежа,нали?

  2. #32

    Подразбиране

    Мила, никак не си невежа, то и аз отначало нищо не разбирах от това, за мен си беше панама за шиене и конци. А сега за размерите на панамата трябва да измериш колко бодчета имаш в 1 инч, което ще рече в 2,54см. И според броя вече знаеш какъв "каунт" ти е панамата. Ако имаш 14 бодчета, значи е 14-ти каунт и т.н. За гоблените на Фервако най-често се ползва 14 каунта, за часовниците им 18 каунта! Дано си ме разбрала

  3. #33

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nadejdabr Виж мнение
    Мила, никак не си невежа, то и аз отначало нищо не разбирах от това, за мен си беше панама за шиене и конци. А сега за размерите на панамата трябва да измериш колко бодчета имаш в 1 инч, което ще рече в 2,54см. И според броя вече знаеш какъв "каунт" ти е панамата. Ако имаш 14 бодчета, значи е 14-ти каунт и т.н. За гоблените на Фервако най-често се ползва 14 каунта, за часовниците им 18 каунта! Дано си ме разбрала
    Много ти благодаря!!!
    В моята работа използвам и инчове така че вече ми е ясно.
    Тичам да меря

  4. #34

    Подразбиране İ ot men edna devoika na Vervako

    edno malko etapche
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #35

    Подразбиране

    на всички.Започнах нещо мъничко, но мисля че е много сладко.Много приятно се шие.Готвя го за подарък.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от sneki3 : 17.06.2009 в 11:05.

  6. #36

    Smile

    Здравейте и от мен.

    На мен също ми харесват много гоблените на Vervaco. Но до сега не съм шила техен гоблен. Поръчала съм си Beautiful Lady
    Но се оказа, че ми пристигнаха само схемата и описание на панамата на която трябва да се шие и цветовете и до тук. Без конци и панама. Ще трябва сама да си комплектовам конците .

    А с него ми изпратиха и един подарък Silhouette Clothilde
    Но и той е без конци и панама. Мисля да се заема с тях, защото и двата много ми харесват.
    Е това са моите одисии.
    Само един въпрос: На Vervaco гоблените с кръстчета ли се шият?
    Поздрави

  7. #37

    Подразбиране

    Добре дошъл на още един любител на "Vervaco".
    Обикновенно гобелинте на тази фирма се шият на 14 каунт панама- кръстче, но аз уших 2 техни с гобленов бод.

    Този е на същата фирма и е шит на Аида 18 каунт- гобленов бод /3 ката/. Мисля, че също не е зле.
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  8. #38

    Подразбиране

    eto i ot men bialoto kote na vervaco sas malko promeni
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #39

    Подразбиране

    [QUOTE=nimate;287205]Здравейте и от мен.

    На мен също ми харесват много гоблените на Vervaco. Но до сега не съм шила техен гоблен. Поръчала съм си Beautiful Lady
    Но се оказа, че ми пристигнаха само схемата и описание на панамата на която трябва да се шие и цветовете и до тук. Без конци и панама. Ще трябва сама да си комплектовам конците .

    Както ти отговориха, гоблените се шият с кръстчета, но наистина има много момичета във форума, каито ги шият с гобленов бод, но тогава е хубаво на 18 каунта панама - много ме заинтригува това, е са ти пратили само схема и без конци?!?! Откъде си го поръча така този гоблен???? Аз само една готова комплектовка съм шила, но има всичко вътре, до сега не бях чувала за продажба само на схема??? Някой те е излъгал нещо, то ако беше само за схема ти можеше и от тук да си я свалиш без да плащаш нищо

  10. #40

    Smile

    Здравей nadejdabr,

    и аз се учудих много, като го получих в този вид. Поръчката беше от Ebey и явно имат цени само на схемите и други на целият комплект. От един имейл разбрах после, че съм си поръчала от първия вид само схемите и конците, които трябва да се използват.
    Но нищо, сега съм си поръчала отделно само конци и панама, но от тук от България.
    Интересното е, че съм си поръчала още два други гоблена и незнам как ще пристигнат.
    Ще почакам и ще видя.
    Поздрави от мен

  11. #41

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nimate Виж мнение
    Здравей nadejdabr,

    и аз се учудих много, като го получих в този вид. Поръчката беше от Ebey и явно имат цени само на схемите и други на целият комплект. От един имейл разбрах после, че съм си поръчала от първия вид само схемите и конците, които трябва да се използват.
    Но нищо, сега съм си поръчала отделно само конци и панама, но от тук от България.
    Интересното е, че съм си поръчала още два други гоблена и незнам как ще пристигнат.
    Ще почакам и ще видя.
    Поздрави от мен
    Е, щом си го купила от е-бей е друго, аз си помислих, че от някой магазин онлайн и са ти предложили само схема!!!! Сега ще чакам тогава да ти видя готова девойката!!! Поздрави и от мен

  12. #42

    Подразбиране

    Харесах си едни макове ,една съфорумка беше много добра да ми даде схемата .Но се оказа че гоблена е на Vervaco ( не бях чувала за тях ) Изчетох темата струва ми се трудно , кръсчета не искам да шия ,а с гобленов бод ,но ми се искаше 1:1 , а незнам дали ще стане, и какъв размер ще излезе ? И честно казано незнам как ще броя бодовете по неразграфена панама ? Ето снимка на гоблена :
    http://prikachi.com/users/petiakoleva/7g.jpg

  13. #43

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от petiakoleva Виж мнение
    Харесах си едни макове ,една съфорумка беше много добра да ми даде схемата .Но се оказа че гоблена е на Vervaco ( не бях чувала за тях ) Изчетох темата струва ми се трудно , кръсчета не искам да шия ,а с гобленов бод ,но ми се искаше 1:1 , а незнам дали ще стане, и какъв размер ще излезе ? И честно казано незнам как ще броя бодовете по неразграфена панама ? Ето снимка на гоблена :
    http://prikachi.com/users/petiakoleva/7g.jpg
    Ако не харесваш кръстчетата спокойно можеш да шиеш 1:1 гобленов бод на 18 каунт- 3 ката конец, а мисля че ще стане и на 16 каунт- 3 ката конец. Тук има таблица по която се изчисляват размерите на парчето панама според броя бодове: http://www.cyberstitchers.com/Stitch...Calculator.asp
    Колкото до това как ще се ориентираш на неразграфена панама- има 2 варианта. Аз използвам и двата. 1-ви- правя тропоски / т.е. разграфявам си панамата/ и след ушиването на гоблена ги изтеглям внимателно. 2-ри вариант- продават текстилни фулмастери с които си разграфяваш панамата и след ушиването на гоблена се изпира и пада. Можеш да ги видиш в сайта на Милена стил и мисля, че доставят и до вкъщи.
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  14. #44

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:

Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •