Показване на 1 до 11 от 11
  1. #1

    Подразбиране Маслени топчета с конфитюр

    Рецепта от сайта,който пусна Нелка.
    Превел -програмата Трансло
    Написал тук-Аз

    Продукти:
    120гр.масло
    65гр.захар
    1яйце
    1 ванилия
    140гр.брашно
    щипка сол
    100гр печени лешници или други ядки
    1/2 чаша конфитюр от малини или друг по избор

    С миксер се разбива маслото със захарта,да се получи пухкава смес.Добавя се жълтъка и ванилията.В брашното се прибавя щипката сол,а след това,брашното се добавя към маслената смес.Всичко се рабърква добре,да се оформи хубаво и гладко тесто,което се слага в хладилника.
    В купа се разбива белтъка на сняг,а в друга се слагат натрошените на едро ядки.
    Взимаме от тестото малко парче,оформяме като топка.Първо потапяме в белтъка,а после в ядките.Поставяме в намазнена тава.С палеца натискаме вече наредените в тавата топки,така,че на всяка да се получи вдлъбнатина.
    Печем за 9-11 мин. при 180 грдуса.
    След като извадим сладките,ги оставяме малко да се охладят,а после с лъжичка поставяме конфитюр на всяка сладка,във вдлъбнатината,която направихме с палец,преди печенето.
    Ето и сладките

  2. #2

    Подразбиране

    Скарлет, каква е тази програма Трансло? Добре ли превежда? Аз допреди 2-3 месеца ползвах Бултра - почти за нищо не ставаше От известно време ползвам Webtrance - там вече нещата са други - превежда много по-добре . Би ли дала някой линк, откъдето да си сваля тази Трансло? А ако някой иска Webtrance, да се обади!

  3. #3

    Подразбиране

    Скарлет и аз искам такава програма , ако може .По-точно имам няколко рецепти на панетоне,купих си форма за панетоне и вътре има рецепти, но са на немски, тя превежда ли от немски

    Ако имаш желание и възможност, ето ти един сайт, от който взимат рецепти и рускините и предполагам никой няма да ти търси сметка за превода, има страхотни неща, аз си преведох някои, но нямам много време сега. Ако имаш ти- давай, ще се възползваме всички от превода ти.
    http://www.godiva.com/recipes/default.asp

    А тези сладки са страхотни, аз ги знам като фини сладки, защото стават наистина много фини, но в моята рецепта не се овалват в ядки.

  4. #4

    Подразбиране

    Скарлет,

    Мен като източник на link спокойно може да ме прескочиш!
    Аз ще си търся правата директно в Хага. :wink:

  5. #5

    Подразбиране

    Ето я програмата
    http://www.translosoft.com/
    ПРевежда буквално,така,че понякога думите нямат смисъл.

  6. #6

    Подразбиране

    Ето и моите сладки.Много са вкусни.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране Маслени топчета с конфитюр

    Помощ!
    Изтеглих програмата за превод но всичко което трябва да е на български излиза с въпросителни.Не могоа да разбера как да работя с нея.

  8. #8

    Подразбиране въпрос

    Скарлет,

    в продуктите за рецептата има и 1 яйце, нали?

  9. #9

    Подразбиране

    Djemma, ако искаш прати ми рецептите и когато имам свободно време ще се опитам да ти ги преведа.

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Valja
    Скарлет, каква е тази програма Трансло? Добре ли превежда? Аз допреди 2-3 месеца ползвах Бултра - почти за нищо не ставаше От известно време ползвам Webtrance - там вече нещата са други - превежда много по-добре . Би ли дала някой линк, откъдето да си сваля тази Трансло? А ако някой иска Webtrance, да се обади!

    Аз ще те помоля да ми изпратиш превеждащата програма :wink:

  11. #11

    Подразбиране

    Реклама:
    veny,вярно е ,че има едно яйце. Забравила съм го.

    Жълтъка се слага в тестото, а белтъка се разбива и в него се овалват топчетата,а след това в ядките.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •