Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 21
  1. #1

    Подразбиране Здравейте! Дали знаете...

    ... защо на етикетите на конците ДМС пише, че са за продажба само извън Европейския Съюз (иначе пише "Произведено във Франция")?! Странна работа, може би са някакво второ качество на ДМС!

  2. #2

    Подразбиране

    По всяка вероятност не са второ качество,а просто са произведени в страна извън Евросъюза. За никого вече не е тайна, че ДМС се прави в Турция и даже в България - завод "България" в Казанлък".

  3. #3

    Подразбиране

    svetlina преди известно време си спомням че сме коментирали тази тема, но не помня къде :? , не конците не са второ качество, а просто са за по-бедните страни, представи си ако едно чиле при нас струва толкова колкото при "европейците", щяхме да шием два пъти по-малко, от там идва разликата .
    Мале само как го обясних......

  4. #4

    Подразбиране

    И аз така съм чувала че ДМЦ което се продава в България се произвжда в Турция.Тук едно чиле струва 1.30 евро,но това не е никаква гаранция за произхода му. :?

  5. #5

    Подразбиране

    Благодаря за отговорите!

  6. #6

    Подразбиране

    А някой знае ли за Анхор? Къде се произвежда? Каква е цената на чиле в България? Тук е 2 евро

  7. #7

    Подразбиране

    Нямам представа къде се произвежда, но за цената мога да дам информация. Струва 0.70-0.80 лв. Зависи от магазина

  8. #8

    Подразбиране

    Stahl,
    Къде е "ТУК"?

  9. #9

    Подразбиране

    Германия

  10. #10

    Подразбиране

    Ееех! Аз съм малко германо-"фенка".

  11. #11

    Подразбиране

    И защо тъка тъжно гледаш? Дай малко по-весело
    А при теб какви конци се намират? Хммм .... при мен ДМС няма обиколих целият град, но без успех. :? Нямам нищо против Анхор, но 2 евро за чиле смятам че е прекалено.

  12. #12

    Подразбиране

    Stahl и аз съм търсила в доста градове в Германия ДМЦ,но никога не съм намирала.Май германците харесват само техните си конци.А това че искат 2 евро за чиле е наистина гадно,по-евтино излиза да си купуваш готови комплектовки

  13. #13

    Подразбиране

    Аз гледам тъжно, защото там си имате толкова много бисквитки и шоколадчета, и саламчета, и бонбонки, а дните минават така бързо когато сме в Германия!

    При мен има ДМЦ, също и Anchor има, макар то да е рядкост. Купувала съм Аnchor тук, но не помня каква беше цената му спрямо DMC. Последното е 10-12 крони, това е :8=?, а :4=лева.

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nelka
    Аз гледам тъжно, защото там си имате толкова много бисквитки и шоколадчета, и саламчета, и бонбонки, а дните минават така бързо когато сме в Германия!
    Заради тези бисквитки и шоколадчета, и саламчета, и бонбонки качих цели 10 кг.
    Последното е 10-12 крони, това е :8=?, а :4=лева. Може би искаш да кажеш 4 евро или 8 лева Е, това наистина е прекалено. Както казва Nadezhda, по-добре да си купуваме готови комплектовки от БГ. Аз исках да си комплектовам на Солария "Момичето с шапката", но по груби сметки ще ми излезе към 200 евро :? а готов е 36 лв. Малко ще се отклоня от темата, но искам да ви попитам: Поръчвали ли сте си гоблени от БГ? Имали ли сте проблеми с банките, пощата или фирмите?

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Stahl,

    Не, не е толкова кошмарна цената, недей така, че някой може да те чуе и да реши да опита!

    Не, двуеточието употребих вместо знак за деление, т.е. за по-лесно: 12 крони делено на 8 = 1,5 ? и съответно другото е делено на 4.
    Но завидси откъде се купува: примерно в един общ хоби-мазагин цената е 10кр., докато в magazin само за бродерия е 12.

    Това с килограмите и шоколадчетата не е само твоя беда. На връщане оттам все си вземам по мноооого, да си имам за дъъъъълго и ... ако седмица е дълго време, това е всичко, което успявам.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •