Резултати от анкета: Кой бод предпочитате?

Гласували
287. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • кръстат бод

    37 12.89%
  • гобленов бод

    192 66.90%
  • и двата

    58 20.21%
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 89
  1. #16

    Подразбиране

    Аз се нареждам в групата на подръжниците на гобленов бод.При всичките си гоблени съм шила 1:4 или 1:1

  2. #17

    Подразбиране

    Аз също съм почитател на гобленовия бод.Шия 1:1,1:4 с двойна нишка.А 1:2 с тройна.Сега съм решила да опитам и прословутия кръстат бод.Ще ми каже ли някой от колко нишки е той?

  3. #18

    Подразбиране

    аз също гласувам за гобленовия, защото досега съм шила само с него, но нямам нищо против да пробвам и с кръстат;погледнах някои от линковете с обяснения, които сте предложили и ми се струва интересно и не много трудно,но има нещо което не разбирам: Разбрах, че с кръстат бод се шие върху специален плат Аida с номер, защото с нашата българска панама не се получава добре.Въпросът ми е от къде може да се закупи такъв плат (например в София) и колко струва? Освен това как се решава кои номер точно да се използва? Интересно ми е и как изглежда този плат? Например разграфен ли е като панамата? Ако някои има Aida ще съм много благодарна ако я сканира и сложи тук. Предварително благодария

  4. #19

    Подразбиране

    При повечето гоблени броят на нишките в кръстатия бод зависи от конкретния дизайн и това обикновено се уточнява. Ако все пак не е конкретизирано, мисля, че две нишки са добър вариант.

    P.S. Kaka Tonka, аватарите са начин всеки да има собствена визия. Огледай галерията. Изборът вече е доста голям.

  5. #20

    Подразбиране

    Досега съм шила само с гобленов бод,но вече се запалих по кръстатия.Купих си малък гоблен на Ланарте и опитах.После ще се заема с нещо по сложно,защото видях какъв е ефекта от този бод!
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  6. #21

    Подразбиране

    До сега съм ушила само един гоблен с кръстат бод-за подарък на сестра ми!Трябваше да се завърши бързо и предпочетох кръстатия!Но не ми хареса-не беше така плътен!Може би аз не съм шила правилно-не знам!Ших с 2 нишки!Абе получи се, но гобленовия бод по-ми допада!

  7. #22

    Подразбиране ...

    Marta7 аз си взех Аида от бул. Стефан Стамболов 8 .Цената мисля и беше 24лв. метър с ширина 156 см.

  8. #23

    Подразбиране

    и аз предпочитам гобленовия бод, защото с кръстатия отдолу става по дебело. Но сега шия зодиите, а те са с кръстчета Винаги чета описанието на гоблена и така шия: 1:1, 1:4, кръстчета Абе изпълнителна съм и никога не правя експерименти да сменя бода

  9. #24

    Подразбиране

    Вси4ки бодове ми харесват , но някакси 1:1 гоблените стават по изразителни :?

  10. #25

    Подразбиране

    Предпочитам гобленов бод не сам шила с кръстат бод

  11. #26

    Подразбиране


    Шия повече с гобленов бод ,но когато шия 1:4 по хоризонталния ред удвоявам
    бодовете,а на височина вземам по две нишки.Не шия повторно същия знак.Дано
    да съм била ясна в обяснението.Този бод е подходящ за пейзажи.За съжаление
    не мога да покажа,нямам техника. :twisted: С кръстат бод съм шила покривки и
    миниатюрки за картички.

  12. #27

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nadezhda
    Те са толкова много... Наи-често срещаните са:
    двоен кръстат бод
    половин кръстат
    3/4 кръстат
    заден бод(backstitch)
    френски възел(french knot)
    лейзи дейзи(lazy daizy)
    дълъг бод(long stitch)
    :wink:
    Абсолютно права си

  13. #28

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Katerina

    Шия повече с гобленов бод ,но когато шия 1:4 по хоризонталния ред удвоявам
    бодовете,а на височина вземам по две нишки.Не шия повторно същия знак.Дано
    да съм била ясна в обяснението.Този бод е подходящ за пейзажи.За съжаление
    не мога да покажа,нямам техника. :twisted: С кръстат бод съм шила покривки и
    миниатюрки за картички.
    Извинявай този бод за който говориш не е ли 1:2

  14. #29

    Подразбиране

    Азсъм ЗА кръстатия бод-бродирала съм от всичкивидове ,но крастатия бод е по-плътен и се предава релеф на бродерията Става невероятно красиво,
    ако сте разгледали моята галерия ще видите много гоблени на Lanarte,а техните комплектовки са идеални и се шият с кръсчета

  15. #30

    Подразбиране Re: предпочитам

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от katya
    предпочитам гобленовия бод,с кръстатият става по-грубо инатрупано.това разбира се е мое мнение.
    Не съ съгласна с теб изобщо не е грубо и натрупано.Ако шиеш както трябва ,
    в смисъл според инструксиите става перфектно.

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •