Резултати от анкета: Кой бод предпочитате?

Гласували
287. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • кръстат бод

    37 12.89%
  • гобленов бод

    192 66.90%
  • и двата

    58 20.21%
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 89
  1. #31

    Подразбиране отговор

    И аз съм съгласна че с кръстатия бод става много по-красиво и релефно от гобленовия.Сега довършвам първия си гоблен с кръстчета и определено съм доволна от резултата.Но също така мисля да си продължавам и с гобленовия бод,защото и той си има своя красота.

  2. #32

    Подразбиране


    Здравейте! Удивена съм от енциклопедията за бодове предложена тук, но там на видях French knot. Някой може ли да ми обясни как се прави, защото трябва да го използвам в един от гоблените си.
    Благодаря много! :?

  3. #33

  4. #34

    Подразбиране

    Здравейте,току що се регистрирах във форума.Ушитите ми гоблени са малко,но предпочитам голенов бод.
    Богат е този който има приятели!

  5. #35

    Подразбиране

    най-трудните гоблени уших с бг бод и после научих оригиналния вилеров бод та така 5-6 години вече шия само него

  6. #36

    Подразбиране

    Сега за първи път шия 1:2 и да ви кажа повече ми харесва от 1:4 ,съжалявам че досега не съм шила с този бод.Добре че видях ушитите гоблени на Сидика иначе щях да си шия и досега 1:4,а бе те Вилер са си го измислили ама ние българите нали правим нещата все по нашия си начин. :wink:

  7. #37

    Подразбиране

    Всичкте ми гоблени са само с гобленов бод 1:1 или 1:4. Даже и 1:2 нямам. За първи път гоблен, шит с кръстчета и контурен бод видях преди повече от 30 години /беше подарък на майка ми от една датчанка, нещо като гоблените, които предлага Ланарте, но с много по-малко бродерия/.
    С кръстат, контурен, фестон, френски възел и разни други съм шила само покривки, каренца, мотиви за салфетки като ученичка, но гоблени - не.
    Имам желание да пробвам нещо на Ланарте, но като знам колко неща чакат на ред, не знам дали ще стане скоро.
    Красотата ни прави по-силни и по-добри.


  8. #38

    Подразбиране

    Научиха ме отначало още на кръстат, та даже и не знам как изглежда или как се шие гобленовия
    В схемите, които са предначертани да се шият от моята особа има доста разновидности на бодовете, така че ще се уча на дърти години
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

  9. #39

    Подразбиране отговор на въпроси от анкета

    Шила съм кръстчета като ученичка- а това беше доста, доста отдавна. Всичките ми гоблени, които съм ушила, а те са към 50 са с бод 1:4 или 1:1. Направих проба и уших "лавандулите" или "лунна нощ" 1:2 но ми заприлича на онези възглавници, които се шиеха с конци от целволе и не ми хареса. Така ,че си продължавам с бодовете 1:4 и 1:1.Все още не съм се престрашила да ушия и нещо с кръстчета- макар, че вече в колекцията ми има огромно количество.

  10. #40

    Подразбиране

    Аз също предпочитам 1:4 и 1:1, 1:2 ми стоят малко груби.(не искам да обидя никого просто на мен не харесва)

  11. #41

    Smile

    Аз харесвам гобленовия бод

  12. #42

    Подразбиране

    В "Мадона с грозде " се използва и 1:1 и 1:4 Става много добре но не препоръчвам да шиете тази на "Милена стил ". Цветовете не са добри.
    Казват че всеки си има звезда и че всичко умира угасне ли тя. Звездите се ронят и хората с тях лека полека превръщат се в прах. А какво ли ще стане след много години когато останат в пространствата сини едничък човек и едничка звезда?! И ако и тя се стопи във нощта?!
    frentcheva@dir.bg

  13. #43

    Подразбиране

    Може ли някой да покаже схемичка или картинка на 1:2.? Или да обясни като за начинаещи как става. Колко ката се шие?

  14. #44

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nana Виж мнение
    Може ли някой да покаже схемичка или картинка на 1:2.? Или да обясни като за начинаещи как става. Колко ката се шие?
    Това го отлепих от една вилерова схема
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    yonka


Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •