Резултати от анкета: Кой бод предпочитате?

Гласували
287. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • кръстат бод

    37 12.89%
  • гобленов бод

    192 66.90%
  • и двата

    58 20.21%
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 89
  1. #61

    Wink Да

    На мен ми е ясно, че ще са два бода, но как се правят - хоризонтално или вертикално?Така // или/
    /

  2. #62

  3. #63

    Подразбиране

    аз съм за гобленовия бод.ушила съм само 5 гоблена и всички са с гобленов бод.не съм пробвала с кръстчета-не знам защо но нямам желание да опитам...засега

  4. #64

    Подразбиране

    Когато бях ученичка се учих да шия кръстчета, понеже майка ми шиеше тогава каретата с кръстат бод.Още имам от тях и си ги пазя.Но като че ли гоблен ми се шие с гобленовия бод
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  5. #65

    Подразбиране

    Определено съм "ЗА" гобленовия бод. Шила съм кръстчета като ученичка(по трудово шиехме карета с кръстат бод),ама...не можах да им свикна и това си е.

  6. #66

    Подразбиране

    Обещах,че при възможност ще снимам показаното на оригинална вилерова схема. Те са много стари,но се вижда. Който иска може да погледне във втори албум

  7. #67

    Подразбиране

    Гласувах с ГОБЛЕНОВ БОД!
    Красотата ще спаси света!

  8. #68

    Post

    Всичките ми гоблени са шити с гобленов бод.Харесва ми.......

  9. #69

    Подразбиране

    започнах с кръстчета,понеже съм довършвала разни покривчици на майка ми с такъв,и ''старото мостче''го дават с 1:4 или кръстче.та с него ми беше лесно.Лесно ми е броенето и намирането на редовете и квадратите.
    Сега взех втория си гоблен,той е 1:1 и имам доста неяснотии с този бод.броенето и поренето ..леле мъка
    но ще се науча

  10. #70

    Подразбиране

    гласувах за кръстатия бод
    Преди шиех и познавах само гобленовия, но откакто уших за три месеци два прекрасни гоблена с кръстат бод намам желание да шия друго.

    Да не говорим колко по-лесно и не натоварващо е за очите.
    Бързина, лекота и красота.

  11. #71

    Подразбиране

    Предпочитам гобленовият бод 1:1(от две нишки) и обикновенният кръстат бод(от две или три нишки).

  12. #72

    Подразбиране

    От както ших кръстат не искам друг да шия

  13. #73

    Подразбиране

    Отскоро започнах с кръстчета и много ми хареса - лесно ,бързо и по-малко изморява.

  14. #74

    Подразбиране

    Предпочитам гобленов бод независимо с колко нишки и как, но другите не съм шила де и смятам че ще е по трудно

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    На много места чета, че който опита кръстчетата, се влюбва в тях, ама аз нещо не съм от влюбчивите

    Изобщо не ги харесвам, използвам ги само за малки моделчета, или за такива, които хич не стават за гобленов бод. Но още като избирам какво да шия, все гледам да си харесам нещо гобленово. Като видя кръстче и ми се отщява.

    Вярно, че някои модели изискват кръстат бод и неговите разновидности. Не мога да отрека изящните дизайни на фирми като 'Дименшънс', които използват различните бодове много ефектно, но да шия равни кръстчета ей така само за идеята...

Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •