Резултати от анкета: Кой бод предпочитате?

Гласували
287. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • кръстат бод

    37 12.89%
  • гобленов бод

    192 66.90%
  • и двата

    58 20.21%
Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 89
  1. #1

    Подразбиране Кой бод предпочитате?

    за мен лично кръстатия е по плътен така да се каже и го предпочитам откакто в сегашния ми гоблен шия и с двата...

  2. #2

    Подразбиране

    Те са толкова много... Наи-често срещаните са:
    двоен кръстат бод
    половин кръстат
    3/4 кръстат
    заден бод(backstitch)
    френски възел(french knot)
    лейзи дейзи(lazy daizy)
    дълъг бод(long stitch)
    :wink:

  3. #3

    Подразбиране

    Аз предпочитам кръстатия бод, наистина изглежда някакси по-плътно. Виждам само известни затруднения с контурния бод . Но все пак решаваме да бродираме определен гоблен, защото ни е харесал модела, а не защото е с гобленов или кръстат бод.
    Чрез въображението си можем да си представим светове, които бихме могли да създадем, ако използваме потенциала си.

    http://adelina81.multiply.com/photos
    http://www.goblenite.com/gobelins_gallery_323.html

  4. #4

    Подразбиране

    До сега съм шила гоблени само 1:4 и 1:1 ,в момента шия 1:2 и много ми харесва как става.

  5. #5

    Подразбиране

    Veni_3000, 1/2 как го шиеш - с 2 или 3 нишки? Или зависи от панамата?

  6. #6

    Подразбиране

    С четири става много плътно и хубаво.

  7. #7

    Подразбиране

    Az 6ia i 1:4 i 1;1 ,no predpo4itam da 6ia 1;1, stava po krasivo;

  8. #8

    Подразбиране

    аз шия гобленов бод.Досега не съм шила кръстат и имам чуството,че е по-трудно.Гоблените ми са 1:4 и 1:1

  9. #9

    Подразбиране какъв бод шиете?

    Шия гобленов бод 1:4 и 1:1

  10. #10

    Подразбиране бодове

    Но тези всички бодове кога се прилагат, аз шия само гобленов бод, в схемите ли пише как се шие, с кой бодове, как се шият или го правите по интуиция?

  11. #11

    Подразбиране

    Ами аз досега съм шила 1:4 и 1:1,просто такива са ми били схемите.Не съм шила кръстат бод досега-струва ми се по-трудно.Дали е така :?

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vania.kaimska
    Az 6ia i 1:4 i 1;1 ,no predpo4itam da 6ia 1;1, stava po krasivo;
    Аз също предпочитам гобленовия бод 1:1 .. според мен става по-красиво ( по-близко до оригинала) ... макар че има и много хубави гоблени с кръстат бод, но според мен се шие по-трудно ( макар ,че сигурно си е до навик )....
    Поради тази причина исках да попитам имали програма в интерент, която да прави схеми 1:1 ?

  13. #13

    Подразбиране

    Аз започнах да шия на 34 години. Та знам само гобленов бод. До скоро си мислех, че няма нищо по-безмислено и орвратително от бродирането. Това си има обяснение разбира се.
    Майка ми шиеше и шие страшно много и различни неща. Когато аз бях на 10-12 години, тя реши да ми създава трудови навици и ми връчи едно каренце. Да обаче на мен ми се играеше и хич не ми беше до каренцето й. Тя много се сърдеше, а аз намразих органически иглата.
    Преди 2-3 години сама пожелах, купих си гоблен /5х6 квадратчета разбира се/, скрих се, за да не почне майка ми да ми показва как се шие /много е досадна в обясненията/ и за два дни и нощите им стигнах до половината. Оказа се страхотно и до момента не съм спирала да шия.
    За съжаление обаче не знам никакви други бодове.
    Напоседък все повече се замислям да опитам там нещичко елементарно с кръстчета и вариантите им. Но пък изобщо не подозирам как се шие гоблен с гобленов бод и варианти на кръстат бод едновременно. Ще разгледам обясненията по линковете, които сте пуснали.

  14. #14

    Подразбиране

    Аз се записвам в групата -кръстат бод.
    Шила съм всякакви видове бод но с кръстатия бод ми изглежда най-добре
    Ееее зависи все пак кой каунт е основата .
    Редактирано от pepina : 17.08.2010 в 16:21.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    предпочитам кръстатия струва ми се по лесен :wink:

Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •