Показване на 1 до 15 от 15
  1. #1

    Подразбиране Гоблен-Часовник

    Скоро се сдобих с две-три схеми на часовници благодарение на fuentemajor
    Може ли някой, който има опит да сподели как се слага рамка на часовник?


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Аз скоро преди два три дни рамкирах часовник.Въобще не трудно.Просто си харесай подходяща рамка(т.с.готов часовник) и на мястото на циферблата монтирай твоят ушитият.Ето виж моят

    Редактирано от 3axap : 28.02.2009 в 16:58.


  3. #3

    Подразбиране

    А за да се монтира самия гоблен как точно се пробива? Ако успееш да го обясниш ще съм ти много благодарна, имам толкова гоблени - часовници, но само си ги гледам на компютъра, защото дори да ушия нещо няма да влезне в употреба...

  4. #4

    Подразбиране

    Въпросът ти е към Ваня, но може ли и аз да споделя опита си. Вече направих два часовника. Когато ги ших вече имах рамките ( готови часовници, които могат да се разглобяват). Определих си точно къде ще ми е средата и оставих няколко бодчета неушити, където после срязах, за да може да се монтира оста със стрелките. Изрязах си подложка от много тънък картон с големината на вътрешността на рамката ( това,което ще се вижда) за да изпъна върху него гобленчето и него пробих по средата. Самото изпъване направих, като изрязах излишния плат, оставяйки по около 2-2.5см около изрязания картон. Кръглия часовник изпънах като тропосах с конец по края, след това сложих картона и набрах с конеца. Вързах го здраво и го изгладих отзад, за да се изпъне добре кръга. Квадратния стана по-лесно, само го прегънах и изгладихи позаших само ъглите отзад, за да не се размества при монтирането.. След това се стяга здраво механизмът, монтират се стрелките и часовникът е готов.Ето как изглеждат моите часовници.
    Редактирано от teen_f : 26.02.2009 в 00:08.

  5. #5

    Thumbs up

    WOW venipetgab, vania.kaimska, страхотни са часовниците ви

    На първо четене не звучи никак трудно. Малко му се плаша на механизма и по-точно на изрязването на частта, където ще се сглоби, но ще прочета поста още 2-3 пъти за да си изясня

    Благодаря за съветите! Сигурна съм, че ще са полезни бе само на мен


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  6. #6

    Подразбиране

    Ето тук една рускиня обяснява много подробно как да се направи.

  7. #7

    Подразбиране

    venipetgab, благодаря много за споделения опит, определено ме мотивира, а за часовниците ти просто нямам думи - прекрасни са!

    wylchin, мерси за линка, май скоро ще пробвам и аз да ушия нещо, ама ще е голямо търсене на рамки из магазините!

  8. #8

    Подразбиране

    и аз го опънах както venipetgab е разказала. числата ших с конеца, който свети в тъмното, сложих и на стрелките от него
    http://picasaweb.google.com/jumperch...70702949010594

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от jumper Виж мнение
    числата ших с конеца, който свети в тъмното, сложих и на стрелките от него
    тази идея е много свежа
    аз по принцип се заинтересувах,защото реших, че часовник с гоблен в него ще е страхотен подарък и ще се гледа по-често. А със фосфорициращи стрелки ще е супер!!!!!! Не само денем ще служи, а и нощем



    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  10. #10

    Подразбиране

    Аз обаче не съм срязала панамата,апросто с помоща на гобленарската игла разшиприх дупчицата и тя си легна плътно по оста за стрелките.И отзад за картона го залепих със хелмитекс за прилепе плътно ида не надува.


  11. #11

    Подразбиране

    Здравейте, искам да попитам, дали няма да е по-добре бродерията за часовник да се подсили с подлепващо?

    Слагам подлепка на всичко, което ще се използва по един или друг начин: чантичка за козметика, игленик-тефтерче, част от голяма чанта, а мисля да подлепя и подвързия за Библия.

  12. #12

    Подразбиране

    Стига подлепващото да не повдигне моного гоблена, в смисъл да не могат да се движат стрелките свободно - защо не? Не, че съм експерт - направила съм само един часовник, но можеш да пробваш.

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от biskvitka_ Виж мнение
    Здравейте, искам да попитам, дали няма да е по-добре бродерията за часовник да се подсили с подлепващо?

    Слагам подлепка на всичко, което ще се използва по един или друг начин: чантичка за козметика, игленик-тефтерче, част от голяма чанта, а мисля да подлепя и подвързия за Библия.
    Като човек с голям опит в часовниците, ще споделя, че вече използвам самозалепваща принтерна хартия, и с нея става най-добре, защото е тънка, и много лесно се лепи.

  14. #14

    Подразбиране

    Много благодаря за бързите отговори!!!

    Сега остава да намеря и читав часовник

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Страхотна идея- за подарък.!Идва ми навреме.Само нямам схема на часовника и техника за разпечатка

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •