Показване на 1 до 15 от 15

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    А за да се монтира самия гоблен как точно се пробива? Ако успееш да го обясниш ще съм ти много благодарна, имам толкова гоблени - часовници, но само си ги гледам на компютъра, защото дори да ушия нещо няма да влезне в употреба...

  2. #2

    Подразбиране

    Въпросът ти е към Ваня, но може ли и аз да споделя опита си. Вече направих два часовника. Когато ги ших вече имах рамките ( готови часовници, които могат да се разглобяват). Определих си точно къде ще ми е средата и оставих няколко бодчета неушити, където после срязах, за да може да се монтира оста със стрелките. Изрязах си подложка от много тънък картон с големината на вътрешността на рамката ( това,което ще се вижда) за да изпъна върху него гобленчето и него пробих по средата. Самото изпъване направих, като изрязах излишния плат, оставяйки по около 2-2.5см около изрязания картон. Кръглия часовник изпънах като тропосах с конец по края, след това сложих картона и набрах с конеца. Вързах го здраво и го изгладих отзад, за да се изпъне добре кръга. Квадратния стана по-лесно, само го прегънах и изгладихи позаших само ъглите отзад, за да не се размества при монтирането.. След това се стяга здраво механизмът, монтират се стрелките и часовникът е готов.Ето как изглеждат моите часовници.
    Редактирано от teen_f : 26.02.2009 в 00:08.

  3. #3

    Thumbs up

    WOW venipetgab, vania.kaimska, страхотни са часовниците ви

    На първо четене не звучи никак трудно. Малко му се плаша на механизма и по-точно на изрязването на частта, където ще се сглоби, но ще прочета поста още 2-3 пъти за да си изясня

    Благодаря за съветите! Сигурна съм, че ще са полезни бе само на мен


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •