Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 38
  1. #1

    Подразбиране ИЗБОР НА РАМКА

    От goblenite.com

    ИЗБОР НА РАМКА
    • Не забравяйте, че цвета и формата на рамката придават въздействието на Вашия гоблен!
    • Двойната рамка придава на гоблена много по-голям ефект. Опитайте се да подберете двойна рамка съответно с два цвята - по-блед цвят за основната рамка (естествен цвят на дървото) и по-контрастен цвят (например златисто жълт) за вътрешната за да се откроява по-ясно ръба и гоблена да изпъква.

    Само това успях да намеря като съвет за рамкиране на гоблени .....
    При мен е точно обратното, слагам по-тъмия цвят на външната ....
    Молбата ми е да споделите вашето мнение за избора на цвят, стил, материал на рамката на гоблен.

    Ето пример с моя гоблен "Джесика", малко като в рекламите - преди и след ;-)
    След като сложих по-широката се губеше от погледа гоблена, сега е с по-тънка външна рамка и мисля, че е по-добре.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Чудесна тема!
    Винаги много се затруднявам при избора на рамки!
    Ако има някакви правила, моля да ги споделите!

  3. #3

    Подразбиране

    Ето един линк за он-лайн рамки:
    http://www.bagetchik.ru/autobaget/
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  4. #4

    Подразбиране

    Вчера си купих 12 много интересни малки рамчици от Кауфланд.Ако разбере половинката ми лошо ще му стане.В малкото време в което не бяхме заедно ходих и се връщах 2 пъти, но докато не си купих от всичките видове не мирясах.
    Утре ще ви пусна снимчици на някои!
    Малки са, цветни са и са много много сладки.Сега няма как да ги снимам.


    Ето ги: всички са с различни животинки, но понеже някои са за изненади ,някма да ги покажа






    Крачетата на всички животинки са шаващи
    Редактирано от teen_f : 26.02.2009 в 00:48.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  5. #5

  6. #6

    Подразбиране

    Пепи , хванах промоцията в Кауфланд от 3,99 намалени само на 1 лв.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  7. #7

    Подразбиране

    Много са красиви.Остави ли по някоя и за нас.

  8. #8

    Подразбиране

    Рамките са страхотни и много весели-трябва и аз да отскоча до Кауфланд.
    Преди време някъде във форума бях гледала гипсови рамки-на гоблените на съфорумка,правени преди доста години.Много ми харесаха,но никъде не съм срещала да правят вече такива.Ако някой е чувал нещо ще се радвам да сподели.

  9. #9

    Подразбиране

    Ходих в Кауфланд във Варна,за съжаление ги няма тези рамки

  10. #10

    Подразбиране

    Здравейт на всички! Имам един въпрос относно рамките.На иконите слага ли се паспорт или не? Как стоят?Бих желала ако някой има поставени икони да ми покаже!Благодаря предварително!

  11. #11

    Подразбиране

    Ето тук http://marisabel85.gallery.ru/ момичето е подредило приказка от гоблени в рамка! Разходете се из тази магия и вие
    alunagalia@libero.it



  12. #12

    Подразбиране рецепта за рамки

    Ето каква "рецепта за рамки" прочетох в сайта на ателието където рамкирам.Писано е за картини,но същото се отнася и за гоблените:

    Рамките – малко нюх, повече вкус, малко шанс, щипка суета и пари, колкото поеме. Ето я рецептата. Позната е не от вчера. Още през 17 в. заможните холандски буржоа разбират, че към блясъка и елегантността на положението си могат да добавят и престижни картини в скъпи рамки. Дори понякога рамките струват повече от самите творби. А ако се замислим, става дума за Рембранд, Вермеер, Франс Халс! Наистина тогава картините в пищни рамки са ценен декор за салоните и трябва да отразяват новото влечение по великолепието на заможното холандско общество.

    И тогава и в следващите столетия изборът на рамка е като любов от пръв поглед с всички последствия на подобна романтична авантюра. Но все пак има неща, които не трябва да правим при поставянето на рамка. На първо място, да не се забравя видът на художествената творба – живопис (маслени бои, темпера, акварел, пастел) или графика, към която се причисляват рисунка с молив, туш и перо, въглен и многообразните печатни графични техники. Със силата на своето различно емоционално внушение те изискват различен тип рамки – багреното великолепие на живописните техники може да понесе по-едри, по-обемни, тип барокови рамки, докато графиката изисква малки, тънки, изящни и небъбриви рамки. Погрешно би било рамката с пищността на детайлите си да засенчи художествената творба или пък изборът на рамка да зависи от цветовете на мебелите в интериора. За графиката може да бъде направо фатално, ако се притисне плътно от рамката без усещането за свобода и простор, което се осигурява от т. нар. паспарту – многоцветни прозорци от хартия или дърво. Живописните техники също дишат в различните видове паспарту, които подчертават колорита на изображението и преоткриват свободата на индивидуалното естетическо преживяване.

    И един последен съвет – малко повече търпение при трудния избор на рамка и респект към очарованието и на най-малкия детайл.

    копирано от: http://a1framing.com/

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sonq Виж мнение
    "рецепта за рамки"
    много е полезно материлчето, благодаря!


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  14. #14

    Подразбиране

    Момичета,дайте идея за рамка на тази пеперудане ми се ще да е синя
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от elena763 : 29.09.2009 в 15:31.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Може би жълта, а ако е за момиче по-добре розова?

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •