Показване на 1 до 15 от 35

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    По пазарите може да се намери червено цвекло, а по магазините наистина рядко има.

  2. #2

    Подразбиране

    Аз го правя по следния начин: Главите се обелват, нарязват се на филийки и се нареждат в тенджера. Заливат се с оцет и вода в равни части, сол на вкус и се сваряват. След това се нареждат в буркани, като между редовете се слага нарязан чесън, магданоз, а който обича - и копър. Залива се със сместа, в която е вряло цвеклото - и готово. Аз ги държа в хладилника, защото много бързо свършват, но по желание може да се залее със вряла течност и да се затвори веднага буркана - като изстине капачката "дръпва" и готово.
    Красотата ни прави по-силни и по-добри.


  3. #3

    Подразбиране

    Салата от цвекло

    1 средо голяма глава червено цвекло,
    5 с. л. майонеза,
    3-4 кисели краставички,
    орехи, сол на вкус

    Цялaта глава цвекло без да се бели се сварява добре, след като се свари и изстине се обелва и се нарязва на дребно. Киселите краставички също се нарязват на ситно, а орехите може да са смлени или счукани. Подправя се на вкус със сол и се слага майонезата. Разбърква се добре и се оставя да престои в хладилника за да се охлади.

    Може да се добави и стрит чесън за любителите!

  4. #4

    Подразбиране

    Салата от цвекло

    1 средно голяма глава цвекло
    1 кисела ябълка
    2-3 с. л. майонеза
    лимонов сок
    малко настъргана лимонова кора
    няколко маслини

    След като се почистят, червеното цвекло и ябълката се настъргват на ренде и се подправят на вкус с лимонов сок и щипка настъргана лимонова кора. Прибавя се майонезата. Сместа разбърква и се разпределя на порции, които се гарнират с изчистените от костилките маслини.

    Да ви е сладко!

  5. #5

    Smile

    Може ли да се включа и аз като фен на цвеклото.
    Свареното цвекло настъргвам на едро ренде .Разбивам 1 майонеза с 1-2 л. кисело мляко .Заливам цвеклото със сместа и отгоре наръсвам обилно с магданоз.Става супер.Забравих-в майонезата слагам сол и черен пипер на вкус.Ако е в прозрачна купа изглежда страхотна 3-цветна салата.Моите приятели я харесват много.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •