Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 35
  1. #1

    Подразбиране червено цвекло!!

    Мъжът ми се върна от пазар и вместо черна ряпа ми донесе червено цвекло. Чела съм, че е много полезно, но толкова. Досега не сме яли такова. Настъргах малко и овкусих с оцет, олио и сол - ами добре е.
    Ако имате опит да ми предложите какво да го правя!
    Мерси!!!

  2. #2

    Подразбиране

    Може да се свари или опече във фурната - обелено и нарязано, или пък на пара. След това се овкусява със сол, оцет и олио. Оставя се така около 1/2 час, за да си поеме всичко и накрая се полива със сос от кисело мляко и чесън.
    Аз слагам по малко настъргано цвекло и в салатите от зеле, ряпа.
    В него има страшно много витамини.
    Може да се задуши и в микровълновата фурна, но става много бавно.

  3. #3

    Подразбиране

    Аз го варя.Като картофи- доста време.Проверява се с вилица дали е готов.После се обелва.Нарязвам го на филийки и го заливам със зехтин и лимонов сок.А да ,добавя се и счукан или нарязан чесън.
    Това накрая по желание.

  4. #4

    Подразбиране

    В руската кухня (и не само там, предполагам) червеното цвекло се ползва в супи (борш), в салати - Винегрет. Салатата - кисело зеле, сварени на кубчета картофи, сварено и нарязано на кубчета червено цвекло, грах, лук по желание, олио (май това беше - другите да помагат, ако съм изпуснала нещо).

  5. #5

    Подразбиране

    Една салата с червено цвекло, която, докато не изям, не мирясвам :+)
    Пропорциите са на око, но за да прилича на рецепта - нека всичко да е 1:1:1.
    Кисели краставички
    Варени картофи
    Варено червено цвекло (варят се целите глави, после се белят и после се режат)
    Майонеза
    Всичко се реже на кубчета и се смесва с майонезата. И сол на вкус.
    (и като допълнителна информация - червеното цвекло действа разхлабително)

  6. #6

    Подразбиране

    Благодаря Ви!! Ще опитаме - на нас с мъжа ми сигурно ще ни хареса, дано и синовете не се намръщят.

  7. #7

    Подразбиране

    После кажи как е минало. Моите наблюдения са, че мъжете се цупят на червено цвекло и твърдят, че им мирише на пръст.

  8. #8

    Подразбиране

    Не са само мъжете.
    Даже на по-лошо от пръст мирише.

  9. #9

    Подразбиране

    В едно заведение си поъчвам следната салата:

    Цвеклото е настъргано,настърган е морков,около 2-3с.л.царевица и една топка майонеза.

  10. #10

    Подразбиране

    [quote="Скарлет"]В едно заведение си поъчвам следната салата:

    Четеш ми мислите. Днес след размисъл реших, че е по-добре да го ядем сурово. Мъжката част изрази мнение, че след като се свари ще омекне и после трябва да си ги ям сама. Тази вечер салата ще е - настъргани цвекло, моркови, кисели краставички и майонеза. Може да сложа и царевица, но не я обичат много.

  11. #11

    Подразбиране

    Правих си експерименти преди време със сурово цвекло.. Та да кажа, кое е отвратително, направо не може да се яде:
    - Настъргано червено цвекло + зеле + подправки
    - Настъргано червено цвекло + настъргани моркови +кисело мляко

    И двата експеримента завършиха в кофата за боклук.

    nelka, а аз не харесвам как миришат домати, готвено зеле и диня, но хората все твърдят, че миришат апетитно.. как става това - не знам

  12. #12

    Подразбиране

    Ами то явно опира до вкуса на човек - при всеки е различно. Ние у нас най-често ядем червеното цветло като допълнение на салатата от зеле и моркови.

  13. #13

    Подразбиране

    Werty,

    Всичко бях чувала, но някой да не обича диня наистина не бях срещала!! Някога в блока имаше едно момче, което не ядеше домати и виж какво впечатление ми е направило това: още го помня. Но за диня не бях чувала.

    При мен тя е едната половина на дилемата, другата е черешите. Все имам проблем коя част на лятото да избера за да дойда в БГ : едните са рано, другите са късно, а аз така ги обичам и искам да си отям когато име сезон.

  14. #14

    Подразбиране

    Нелка, това да ти е проблемът - редувай ги - една година през май, другата през август. А най-лесно е да стоиш цяло лято в БГ!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Абе ние като дойдем не че не се заседяваме... Не сме от 14-дневните туристи. С други думи хващам сезона на повече от един плод. И на много краставички. Ама МНОГО!

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •