Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 35
  1. #16

    Подразбиране Червено цвекло

    Здравейте!
    Моята свкърва ми даде едно червено цвекло, настъргахме го , овкусихме го и ужас с вкус на пръст, гадост.
    Но един ден отивам на гости в тях / свекървата/, беше направила следната салат:
    червено цвекло, настърган, настъргн морко, ситно нарязано зеле и една настъргана ябълка, като подправка пресни магданоз и целина, беше станало превъзходно, макар че бях казала че повче няма да вкуся цвекло. Но салатката беше станала много хубава, колко ракийка пива...

  2. #17

    Подразбиране

    Салата (syrovo zveklo!):
    Дресинг:сок от 1/2 лимон;1/2 Ч.л.Сол; 100г смлени бадеми, 1л смлян копър,1-2 склидки чесън,200 г Crème fraîche(кисела сметана, кис. мляко...)
    Салата:2 глави цвекло (фино насатргани), 4 ябълки (едро настъргани)
    Приготвя се дресинга, залива се салатата и се оставя часове да се овкуси.Обърква се хубаво едва преди сервиране.

  3. #18

    Подразбиране

    салата 2/препоръчвам тази рецепта- с вареното цвекло и не забравяйте- супер здравословно, а с мириса и вкуса се свиква /:
    Сварено цвекло-500г;12 едро нарязани ореха;2 фино нарязани зелени (по възможност)лъка, смляна склидка Чесън,3 сл олио, 1 сл оцет,сол+пипер-на вкус.
    И почакайте да се овкуси!

  4. #19

    Подразбиране Re: червено цвекло!!

    Цитат Първоначално написано от liana
    Мъжът ми се върна от пазар и вместо черна ряпа ми донесе червено цвекло. Чела съм, че е много полезно, но толкова. Досега не сме яли такова. Настъргах малко и овкусих с оцет, олио и сол - ами добре е.
    Ако имате опит да ми предложите какво да го правя!
    Мерси!!!
    Iliana, можеш да направиш и зеленчукова крем-супа:настъргани моркови, ч. цвекло, картофи пащарнак и каквото се сетиш още някаква мазнина, вода -сваряваш в тенджера под налягане 5-6 мин., пасираш и поднасяш с препечени или
    пържени хапки хляб. Наздраве!

  5. #20

    Подразбиране

    то добре с идеите, ама от 09.01 до 16.03 дали не е използвала вече цвеклото :? :?

  6. #21

    Подразбиране

    Сигурно вече сте забравили за тази тема, но моля започва сезенът на цвеклото и ряпата. Давайте рецепти, защото с мъжът ми не можем да се погодим - аз харесвам салатата от сурово червено цвекло с лим. сок, зехтин и сол, а той ми заявява, че като е сурово му мирише на пръст. Учил е в Москва и го харесва варено или мариновано. Май ще трябва да го приготвям и така - за него, аз ще си го карам сурово. Но да си призная освен това което изчетох тук други рецепти не знам. Моля Ви пишете

  7. #22

    Подразбиране

    Преди доста време бях дала няколко рецепти с червено цвекло.
    Но за мен класика е следното:
    1. Варя в тенджера под налягане целите глави, които внимателно измивам преди това. Не се махат опашките, за да не изтече сока.
    2. След като изстине се бели и реже на парчета, удобни за една хапка. А ги режа с къдрав нож.
    3. Прави се марината от оцет, сол, захар, мед (сладкото може да е повече, върви му на цвеклото). Сварява се и трябва да изстине.
    4. Сега идва най-сложната част - настъргва се на ренде един голям корен хрян.
    В буркани от компот редя парчетата цвекло, хрян и т.н.
    Залива се с марината.
    Трябва да престои поне една седмица преди консумация!

    Много трябва да се внимава, човек да не окапе , много сложно се изпира след това.

  8. #23

    Подразбиране

    Салата от цвекло с майонеза

    500 г цвекло
    200 г майонеза
    1 глава чесън
    лимонов сок на вкус
    сол на вкус
    шипка захар

    Цвеклото се изчиства, измива и сварява. Нарязва се на ситни кубчета, смесва се с майонезата и пресования или счукан чесън и се подправя със лимонов сок, сол на вкус и щипка захар.

  9. #24

    Подразбиране

    Nadya,
    а за теб този вариант, след като обичаш суровото цвекло.

    Салата от цвекло със хрян

    500 г цвекло
    3 с.л. настърган хрян
    сокът от 1 лимон
    1/2 ч.ч. майонеза
    1/2ч.ч. сметана
    сол на вкус
    щипка захар

    Суровото цвекло се измива и изчиства и настъргва. Смесва се със настъргания хрян, сол, захар, сока от лимона. Добавят се майонезата и сметаната и всичко се разбърква много добре.

  10. #25

    Подразбиране

    Не знам за салати, но изцеден сок от червено цвекло+моркови +ябълки е доста подсилващ за децата, особено за анемични - в цвеклото има много желязо. Това го знам, защото синът ми има анемия и ми препоръчаха тази комбинация.

  11. #26

    Подразбиране

    Време да се включа и аз в тази тема.Кой,ако не аз знае най-добре рецепти със червено цвекло.Няма да ви пиша приготваня на борш,но една салата от Русия ще ви напиша:
    Във настъргано варено цвекло добавям малко пресован чесън,сол и майонеза,
    при желание,може да се нарежат и орехи.
    Както видите,лесно,бързо и вкусно.Често правя във къщи тази салата и майте деца много я харесват.Проблемът само във това,че много рядко може да се намери червено цвекло по магазинете,затова я слагам в буркани за зимата.
    Приятен апетит на всички!

  12. #27

    Подразбиране

    Благодаря.

  13. #28

    Подразбиране

    По пазарите може да се намери червено цвекло, а по магазините наистина рядко има.

  14. #29

    Подразбиране

    Аз го правя по следния начин: Главите се обелват, нарязват се на филийки и се нареждат в тенджера. Заливат се с оцет и вода в равни части, сол на вкус и се сваряват. След това се нареждат в буркани, като между редовете се слага нарязан чесън, магданоз, а който обича - и копър. Залива се със сместа, в която е вряло цвеклото - и готово. Аз ги държа в хладилника, защото много бързо свършват, но по желание може да се залее със вряла течност и да се затвори веднага буркана - като изстине капачката "дръпва" и готово.
    Красотата ни прави по-силни и по-добри.


  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Салата от цвекло

    1 средо голяма глава червено цвекло,
    5 с. л. майонеза,
    3-4 кисели краставички,
    орехи, сол на вкус

    Цялaта глава цвекло без да се бели се сварява добре, след като се свари и изстине се обелва и се нарязва на дребно. Киселите краставички също се нарязват на ситно, а орехите може да са смлени или счукани. Подправя се на вкус със сол и се слага майонезата. Разбърква се добре и се оставя да престои в хладилника за да се охлади.

    Може да се добави и стрит чесън за любителите!

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •