Здравейте момичета, ще ви предложа една рецепта за чай който на мен лично много ми помага

В 2 литра вече завряла вода се слагат 2 цели ореха леко счупени, 1 листенце брашлян, както и малко мащерка, шипки и липов цвят( тези ги слагам на око), чая се вари 2-3 минути и после се дозапарва още малко.Важно е обаче да не се пие повече от 20 дни и да се слага само по 1 листенце брашлян, защото доколкото знам в големи количества брашляна е отровен(така съм чувала ).

Предлагам ви и две бабини рецепти за кашлица, също са много ефективни

1. една кафена лъжичка свинска мас се разтваря в една чаша топло прясно мляко, не е много приятно на вкус ама затваряш очи и... така два пъти на ден, би трябвало за 2-3 дни да има резултат

2. купувате си ряпа от пазара, измивате я и издълбавате кладенче в нея (подрязвате и дъното за да може да стои права) напълвате я със захар (събират се 1-2 лъжици) и я оставяте в купичка да стои 24 часа след това изпивате сока които е пуснала и отново я напълвате със захар, така може да се ползва 5-6 пъти и после друга ряпа.....

Последната рецепта освен за кашлица, помага и за очистване на организма от токсините и ........ ,абе с една дума е полезно.

Подкрепям и рецептата на Дида, като бях малка моята майка също ми я прилагаше но без черен пипер , и не съм ходила с такава лапа а преди лягане просто ми разтриваше хубаво гърба с топлата ракия в която има аспирин, после топлата пижама и.....
Желая ти бързо оздравяване, която и рецепта да избереш дано има ефект