Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 33
  1. #1

    Подразбиране Формиране цена на гоблен

    Момичета и момчета имам нужда от помощ.
    Наскоро едни мои познати ми предложиха да им ушия един гоблен.
    Аз трябва да кажа ориентировъчна цена.
    Ако някой има представа как вървят цените ,моля да помага
    И да уточня гоблена е на Lanarte така че няма квадратчета,панамата не е раграфена.
    Става дума за Нефертити

  2. #2

    Подразбиране

    Да панамата е неразграфена,но на самата схема нали все пак има квадратчета. Нищо,че някои са непълни, но за това пък се компенсира с обстоятелството,че се шие на неразграфена панама. Може да се определи приблизително броя на квадратчетата по схемата, но за точна цена на квадратче и аз незная. Нека,който има опит в това отношение да каже.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  3. #3

    Подразбиране

    Благодаря ти NIA за мнението.Така е схемата е разграфена ,но мисля че е на квадратен сантиметър .А до колкото знам българската -квадратчето е 2x2,ако бъркам поправете ме

  4. #4

    Подразбиране

    аз знам цена за разграфена българска панама-3лв.на квадрат4е,но цената същто така се определя и от сложността на гоблена.а и при теб става въпрос за познати

  5. #5

  6. #6

    Подразбиране

    Според мене три лева на квадратче не е много а ити може да си разграфиш понамата с мек молив
    или оттия изчезващите сами фулмастри.

  7. #7

    Подразбиране

    В момента аз шияДйулия на Вилер срещу заплащане.Тя е 1:4 с елементи 1:1.Та да ти кажа аз колко ще взема.Едно квадратче 1:4 е един лев.,а едно квадратче 1:1 два лева.Приблизително ти казвам ,около 600 лв.


  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vania.kaimska Виж мнение
    В момента аз шияДйулия на Вилер срещу заплащане.Тя е 1:4 с елементи 1:1.Та да ти кажа аз колко ще взема.Едно квадратче 1:4 е един лев.,а едно квадратче 1:1 два лева.Приблизително ти казвам ,около 600 лв.
    Искам да те питам а как го шиеш- двулицево ли? И примерно ако се шие гоблен, но не двулицево, макар и за по-малко пари дали ще се продаде? Вторият ми въпрос е към всички. Защото в днешно време съгласете се има модерни гоблени, които обаче е трудно да кажа немислимо да се шият двулицево.

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vania.kaimska Виж мнение
    В момента аз шияДйулия на Вилер срещу заплащане.Тя е 1:4 с елементи 1:1.Та да ти кажа аз колко ще взема.Едно квадратче 1:4 е един лев.,а едно квадратче 1:1 два лева.Приблизително ти казвам ,около 600 лв.
    Какъв е размера на гоблена?

  10. #10

    Подразбиране

    Отговарям веднага.Не го шия двулицево.Просто не мога пък и нямат такова изискване.Големината на гоблена е 18,5 /24 кутийки,като повечето са 1:1


  11. #11

    Подразбиране

    Благодаря ти за отговора

  12. #12

    Подразбиране

    Според мен е ниска цената от 3 лв. на квадратче...

  13. #13

    Подразбиране

    pepina , ти вече сигурно си казала цена, аз късно виждам темата.
    Но мнението ми е, че цената от 3 лв. на квадратче е много малка, като се има впредвид труда, който полагаме! Мисля че за ушито 1:1 трябва да се плаща доста по-високо и определено да се взема впредвид сложността на гоблена. Има малки, но доста трудни и обратно големи, но лесни. Незнам реално как се продават, но не трябва да подценяваме труда си!
    Любовта прави хората по-добри!

    val_slav@abv.bg

  14. #14

    Подразбиране

    Много пъти съм се замисляла върху аргумента......все плюнча пръсти
    значи най-нископлатения неинтелектуален труд поне тук в Италия а може би и в Европа е 5 еуро за час. Кой как ще прецени и оцени отделен въпрос.ПАЗАРА е 0 Съвет никой неможе да даде според мен! Успех в бизнеса! Аз на такива предложения предлагам да обясня как се прави-фасулско е , и всеки да си хваща иглата!
    alunagalia@libero.it



  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте,
    и аз да се включа имам информация от едни познати, че квадратчето струва 5 лв. и според мен е добра цена.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •