Страница 1 от 23 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 341
  1. #1

    Подразбиране ГАЛЕРИЯ НИЯ





    Време е да освежа темата си и да представя " Моите гоблени" по нов начин. Условно ги разделям на два периода - " ПРЕДИ" и "СЛЕД". Първият период има начало и край. Вторият - само начало. Надявам се и вярвам, краят да е далече напред във времето.

    Искам да благодаря на всички, посетили до сега моята предишна тема и дали толкова прекрасни отзиви за творчеството ми. Това е за тях

    Надявам се и в новата тема да ви е толкова интересно, колкото до сега.


    ПРИЯТНО РАЗГЛЕЖДАНЕ!
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  2. #2

    Подразбиране

    И така, започвам с периода "ПРЕДИ " - това е периодът преди да открия този прекрасен форум и той да стане част от живота ми.

    Започвам с първия ушит от мен гоблен - малката Пролет на Вилер, а след него и останалите три сезона.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  3. #3

    Подразбиране

    Продължавам с пейзажите - и двата за подарък на двете ми дъщери послучай началото на семейния им живот.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  4. #4

    Подразбиране

    Следват портретите. Разбира се ,момиченца, по едно за всяка дъщеря.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  5. #5

    Подразбиране

    И, за да не скучаят момиченцата, уших и две момченца. Вярно е, че нямам синове, но за това пък имам двама внуци. Тези са за тях.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  6. #6

    Подразбиране

    Тъй като имам колекционерски увлечения, реших да си направя колекция от мадони. Първият от тези гоблени го ших на сляпо - не бях виждала картинката никъде ,дори комплектовката беше без картинка. Привлече ме единствено заглавието - "Майчина усмивка". За щастие, интуицията не ме подведе.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  7. #7

    Подразбиране

    Колекцията ми от мадони приключи с новото ми намерение - да си направя домашен олтар. В един християнски дом трябва да има поне една икона. Започнах с византийската мадона на Вилер, с която заедно с иконата на Св.Мина и Св. Иван Рилски положих началото на нашия олтар.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  8. #8

    Подразбиране

    Следват още малката Богородица, Св.Петка и Св.Екатерина
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  9. #9

    Подразбиране

    Мадоната на Мурильо ме привлече още като видях картинката. През цялото време, докато я шиех, си мечтаех за едно внуче като детето на снимката. В деня, в който направих последния бод, се обади дъщеря ми с новината, че за първи път ще ставам баба. Естествено следващият гоблен стана Малката мадона, която да закриля бъдещата млада майка.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  10. #10

    Подразбиране

    А сега някои неща от "ПРЕДИ",които не са гоблени, но също са бродирани. Коледна покривчица и коледни торбички.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  11. #11

    Подразбиране

    И една кутия за ключове. Вместо готовата картинка се опитах да направя някакво плахо подобие на герб. Подарих я на съпруга си по случай влизането в новия ни дом. Двете буквички са на нашите имена.

    С това затварям страницата на етапа ми "ПРЕДИ".
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  12. #12

    Подразбиране

    Преди около две години и половина с влизането ми във форума започна вторият период на моята гобленарска страст.
    Първият гоблен, който уших, е свързан с едно важно и радостно събитие в семейството ни . Очаквахме второто внуче. Тази малка мадона е за майката. А след събитието направих бебешката визитка и раковините за бебешката стая, която беше в морски стил. И още един гоблен, свързан с това събитие - Майката на Вервако за подарък на дъщеря ми, дарила ме с още едно внуче.

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от NIA : 05.08.2010 в 19:45.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  13. #13

    Подразбиране

    Откакто съм във форума спрях да купувам готови комплектовки. Нещо повече, дори изоставих и тези, които имах закупени от преди за... неопределено време.
    Гоблените ми от този период са изцяло шити по схеми, изтеглени от нета или получени от съфорумци. Сама ги комплектовах. Понякога сменях частично или изцяло легендата за цветовете. И още нещо характерно - повечето от тези гоблени са подарени на приятели и близки, а някои от тях - за благотворителност.
    Ще се опитам да представя гоблените си и други бродерии от периода
    "СЛЕД " регистрирането ми във форума не по хронология, а тематично, доколкото мога.

    Започвам с животните. И на първо място - конете.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  14. #14

    Подразбиране

    Следват прасенцата - всички ушити за китайската година на свинята.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    И последните от тази тема.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

Страница 1 от 23 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •