Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 27
  1. #1

    Подразбиране свекървите

    В какво отношение сте със свекървите си ?На мен честно казано вече ми писна от нея живеем заедно и всичко трябва да знае какво става ,сърди се за най малкото,например че не искаме да ядем на нея когато е гладна или че децата са минали телк.Най лошото че ми е шефка на работа мисля да напускам.

  2. #2

    Подразбиране

    олеее много лошо от едното място трябва да се махнеш моята свекърва пък не ме знае къде живея защото от десет години живеем в къща а тя не е идвала да ни види къде живеем тя живее на едно село на около 10 км от града така че в такива отношения съм със моята свекърва

  3. #3

    Подразбиране

    Ние с моята сме в много добри отношения.Живеем заедно и се разбираме,аз винаги съм казвала,че извадих голям късмет и с мъж и със свекърва.Може да звучи странно,но това е истината.Е,понякога има неща,които ме дразнят,но тя и собствената ми майка ме дразни,така че не обръщам много внимание на това.

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Анелина Виж мнение
    Ние с моята сме в много добри отношения.Живеем заедно и се разбираме,аз винаги съм казвала,че извадих голям късмет и с мъж и със свекърва.Може да звучи странно,но това е истината.Е,понякога има неща,които ме дразнят,но тя и собствената ми майка ме дразни,така че не обръщам много внимание на това.
    Аз също съм така

  5. #5

    Подразбиране

    И аз съм в много добри отношения със свекърва ми, много е добра и много си я обичам, колкото и странно да звучи. Смятам, че това със свекървите си зависи от това по принцип какъв човек си е. А моята винаги е била такава, че мисли първо за другите и след това за себе си. А свекърът е страхотен дядо и много ми помага.

  6. #6

    Подразбиране

    Лелеееееее, много трудна тема сте подхванали за човешките отношения.Разведена съм от доста време и съм в прекрасни отношения със бившата свекърва.Помага ми в отглеждането на децата и много приятно ме изненадва по някога.Например миналата година ми подари екскурзия до Турция.Приела ме е за своя дъщеря , така че съм се сдобила и с втора майка и добра приятелка на чието рамо да си поплаквам когато ми е тежко.

  7. #7

    Подразбиране

    Момичета не зная колко Ви е дългогодишен опита със свекървите, но за да се обичате според мен е най-добре всяка жаба да си знае гьола.Човешките отношения са сложно нещо.

  8. #8

    Подразбиране привет

    Момичета , нека и аз да се включа в темата. Много е важно как ще те приемат , казвам го защото съм омъжена от 28г.и не бях приета добре от свекърва ми. Каквото и да направя или кажа все не е както трябва, а лошото е, че съпругът ми е на нейна страна. Винаги съм се молила дъщеря ми да попадне на добър човек / съпруг и свекърва / и сполай на бога това се случи. Свекърва и я прие като своя дъщеря / тя има двама сина/ много се разбират и много и помага . Убедих се ,че възрастта няма значение / тя е на годините на моята майка/, а всичко си зависи от човека

  9. #9

    Подразбиране

    Здравчето е права, като казва че човешките отношения са сложно нещо - независимо дали става въпрос за свекървите или не. Аз имам свекър и свекърва които са съответно на по 72 и 67 години. Да са живи и здрави, защото дори на тази възраст си "дават калта под ноктите" за да сме добре аз, мъжът ми и децата. Всяка сутрин свекито ме изпраща за работа и ме пита какво ми се яде, за да го сготви за вечеря. В събота дори когато аз почивам пак тя се грижи за закуската, обяда и вечерята. А неделя моите момчета искат да ги поглезя и да им приготвям закуската аз. Ами глезя си ги ... какво да се прави Не си спомням за моят 13-годишен стаж на снаха да съм поискала нещо и то да не ми е угодено от страна на семейството ми, като включвам и свекървата и свекъра. И накрая да ви кажа, че дори моята майка не ми е угаждала толкова колкото свекърва ми
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  10. #10

    Подразбиране

    Браво момичета до тук само добри свекърви има, я някой друг да се оплачи, че ще вземем да разбием мита за снахите и свекървите
    аз лично много се радвам на онази реклама за каймичката и как синчето и не ядяло купена кайма, , а милата снахичка как ли е купила тоя вкус щом не може


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  11. #11

    Подразбиране

    Лелеееее, каква тема сте подхванали, дайте сега да уплуем свекървите, а тези от нас които ще стават свекърви да си вземат поука как не се прави
    Аз за моята свекърва съм 50 на 50, не мога да отрека че много ни е помагала особенно в началото на семейния ни живот, а и сега продължава , но всъщото време е много любопитна и е голяма командажийка, което много ме дразни, винаги иска всичко да знае и леко леко подпитва и като каже нещо иска всички да го правят без да те пита ставали-неставали, можеш ли или не трябва да си на линия. Като цяло се разбuраме и се уважаваме, ама добре че живеем на повече от 300 км

  12. #12

    Подразбиране

    Нека и аз да се присъединя.Имам 10 годишен стаж като снаха
    Ще кажа съвсем простичко,че с моята свекърва сме си "плюли в остите" както казва мъжа миТя ме прие като дъщеря и я уважавам като майка.
    И да допълня,че тя не шие гоблени и никога няма да види това,така че аз просто съм от отбора на ЩАСТЛИВИТЕ СНАХИ

  13. #13

    Подразбиране

    Хайде и аз да си кажа мнението,та нали съм от скоро свекърва.Влизам във форумчето и хоп тема за свекървата.Ами то е голяма работа това да си свекърваАми момичета мили,що не вземете да отворите и една тема за майките си???Или за това не ви се говори?Ние цялото богатство на земята да ви дадем,все някакъв кусур ще ни намерите.
    Аз също си имам свеки.Възрастна жена,селска с нищичко горката не ми е помогнала.Единственото,че е отгледала съпруга ми.Нищо не съм научила от нея имам предвид кулинарно изкуство,ръкоделие.С две думи няма я никаква като домакиня,все пак била е и млада.Но трябва ли да я плюя???
    Имам и майка,майка светица.На всичко ме е научила.
    Ето имам и снаха,една истинска душица.Дали няма и тя в някой форум да се включи в такава тема.Майка никога не мога да и стана,та тя е на 24години.Майката е в първите ти мисли....Искам да сме приятелки и дано се осъществи тази моя мечта.Но го гледам детето ,то за майка си трепери.Та вече свекърва,разбирам момчетата,майките си не жалят.Запомнете го вие, всички мъжки майки.Някога ще се сетите за тези мои думи.
    И накрая момичета да споделя с вас.Преди 25 години ми попаднаха ,,Съвети към бъдещата свекърва''Годините бързо отминаха и ето дойде момента и аз ги спазвам.Обещавам ви при първа възможност ще ви ги запиша.То времето бързо лети...ще дойде ден и ще ви потрябват мили снахички

  14. #14

    Подразбиране

    Ех, момичета! Човешките отношения са толкова сложни... Когато се омъжих, много ми се искаше не просто да се разбираме със свекъра и свекървата, а да ми бъдат като приятели - всичко да мога да споделям с тях. Но не би... Какво ли не правих да им угодя. Въпреки че не живеем в една къща, гледах да им помагам с каквото мога. Готвех им, чистех им, приготвях им зимнината, гледах да ги зарадвам по всякакъв повод с подаръци, но никога това което аз вършех за тях не беше добро. Никога за тях не станах добрата снаха... Напротив! Добрата беше другата, която идваше да ги види веднъж годишно на път към морето. Много са ме наранявали. Чувала съм доста тежки думи - първо за това, че пет години нямахме деца, после и за много други работи. След като родих, си измислиха причина да не дойдат на изписването от родилния дом и видяха за първи път внука си когато той беше вече на няколко месеца. С нищо не са ми помогнали - най-малко пък за отглеждането на детето ми. Но се научих да браня достойнството си и не им позволих да ме мачкат. Преди няколко месеца свекърва ми почина и свекъра остана сам. Заради тежкия му характер отказахме да се преместим при него, но и не сме го изоставили. Въпреки голямата ни заетост със съпруга ми го навестяваме по няколко пъти седмично, за да му занесем някоя гозба, да почистим, да изперем. Гледаме да не чувства че е сам. Но... сякаш колкото повече внимание му обръщаме, толкова по-неблагодарен става и не престава да се оплаква от нас.
    Така че, скъпи момичета, няма и не може да има рецепта за разбирателство между снахи и свекърви. Самата аз тръпна от мисълта, че скоро също ще стана свекърва. Но едно ще ви посъветвам - не се напъвайте да бъдете непременно добри за тях. Просто им покажете своето уважение, а те ако са хора - ще ви отвърнат със същото.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Хайде и аз да кажа нещо за моята свекърва. Видяла съм и очичките на сватбата ни, след това на изписването от родилния на двете ми деца и на 1 рожден ден на големия ми син. Не живее при нас. Не ми е помагала, но пък е отгледала перфектен син /съпругът ми/. Иначе и аз съм кандидат свекърва и то да е живот и здраве цели два пъти. И се надявам да успея да компенсирам със моите снахи това, което не съм получила от моята свекърва. Помощ, разбиране, съвет..... и каквото още се сетите.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •