Мили момичета и момчета, в град Панагюрище има Дневен център за деца с увреждания "Дъга".Там са събрани деца с всякакъв вид заболявания, които не могат да посещават редовно училище. На 03.12.2008 год. Центъра навършва 1 годинка от откриването си. Ще има голям благотворителен концерт и базар чрез който се набират средства за тези деца, от които по-голямата част са в инвалидни колички. За този базар всички деца от останалите училища са подготвили невероятни неща, които още преди откриване на базара са продадени. Проведох разговор с директорката на ДЦДУ "Дъга", която ми каза, че в проект е подготовка на голям търг, който ще бъде за 1 юни. Тя е закупила 8 гобленчета на Милена Стил, които е раздала на свои приятелки и родители на децата за изработване, които ще бъдат предложени на търга. По този повод ние с Цецка и Санита и наши приятелки също се захванахме да изработим нещо. Наистина е рано, но съм ходила много пъти в този център /тъй като работя в Дирекция "Образование, култура и социални дейности"/ и наистина имат нужда от много специфични неща. Директорката е много дейна и се опитва по всякакъв начин да бъде в полза на тези деца, които за съжаление в нашия регион не са хич малко. Пиша Ви тъй като знам колко сте съпричастни към такива деца. Ако някой има желание и възможност да помогнем на тези дечица, които повярвайте ми са много мили. Това може да бъде и един вид реклама на нашия форум. Пък и ще си направим една среща по този повод. Всеки който дойде може да присъства на самия търг и естествено среща с дечицата и персонала на Центъра, който ще се проведе на 1 юни. Хайде да помогнем! Заедно можем!