Показване на 1 до 15 от 395

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Val4e аз опитах и наистина е доста по лесно другите цетовие не се сливат.Благодаря за идеята.

  2. #2

    Подразбиране

    Валче, благодаря ти за идеята с маркера и задраскването! Наистина като се замисля, най-много време губя да си следя схемата и да си търся с очи знаците! Страхотна идея!

  3. #3

    Подразбиране Идеята си я бива

    Обаче как се справяш с цветните схеми?

    И още ми се струва че за схемите с много единични бодове май няма да се получи добре. Повечето време ще драскаш по листа

    Но явно трябва да се опита.

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от belatrix Виж мнение
    Обаче как се справяш с цветните схеми?

    И още ми се струва че за схемите с много единични бодове май няма да се получи добре. Повечето време ще драскаш по листа

    Но явно трябва да се опита.
    Досега не съм шила цветна схема, но ако ми се наложи ще измисля нещо. А колкото до единичните бодове, точно с такъв гоблен започнех така да отбелязвам. И много по-малко време се губи за търсене на тези бодчета, а и надявам се да си ме разбрала, като си оцветиш дадения знак шиеш докато го свършиш и задраскваш накрая като приключиш с този знак.

  5. #5

    Подразбиране

    Много полезна тема

    Аз също спазвам горните правила! и да добавя
    Обичам конците ми да са вече организирани за гоблена и отбелязани със знака от схемата и подредени по големина на номера / така не се лутам да търся!
    Друго за конците нарязани са на дължина 1метър и само издърпвам от снопчето една нишка и прегъвам на две . Винаги шия с конец не по дълъг от 50 см
    Има по-настръхнали конци и правещи пилюзи/усукват се/ така за да предотвратя досадните възелчета прекарвам конечца през салфетка с омекотител/тази слфетка приготвям сама, напоявам с омекотител и оставям да изсъхне/-тази идея със салфетката е от форума ,непомя името на мимичето но съм му много благодарна!
    alunagalia@libero.it



  6. #6

    Подразбиране

    С гергеф когато се шие бода става по правилен и равномерен - мисля
    аз лично само с гергеф шия

    За задраскването по схемата моята практика е с маркери за текст един жълт и един червен. Първо маркирам с жълтия знаците които трябва да ушия и след като съм ги ушиля минавам с червения.Текст маркерите имат един много луминисцентен блясък и се набиват на око а в същото време не пикриват знака тои се вийда иасно

    Дано съм жи била полезна с моя опит
    alunagalia@libero.it



  7. #7

    Подразбиране

    Когато е цветна схемата,няма нужда от маркер,всеки цвят отговаря на конеца и за мен специално е много лесно и удобно

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •