Показване на 1 до 15 от 395

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Val4e благодаря за споделения опит.Аз шия по същия начин, но отбелязвам с различни цветове и пак не съм толкова бърза като теб .Самото шиене май ми куца учила съм се сама и вече имам вредни навици ,а и с лявата ръка е трудно някои да ми покаже

  2. #2

    Подразбиране

    Поздравления за темата!
    Какво аз съм забелязала:
    - при употреба на светлите конци вечерно време и осветление имат отблясък и дразнят очите, та вечерно време препоръчвам тъмни тонове
    - ако бродирам на повече светлина става по-бързо


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от barbie Виж мнение
    Val4e благодаря за споделения опит.Аз шия по същия начин, но отбелязвам с различни цветове и пак не съм толкова бърза като теб .Самото шиене май ми куца учила съм се сама и вече имам вредни навици ,а и с лявата ръка е трудно някои да ми покаже
    Не трябва да се упрекваш ,ама грам Аз съм левичар и единствената трудност,която срещах в началото беше връщането когато е 1:4 ,но просто започнах да въртя канавата и се връщам ,както и със стигнал до там -пак от ляво на дясно.
    Нямам трикове,но винаги започвам от левият ъгъл и взимам цвета с най-много и изпъкващи знаци и шия само него ,а като стигна края на листа било горе или в дясно продължавам в следващият лист за да няма прекъсване.
    Не бода и не оцветявам схемата-имам зрителна памет и като хвана един цвят ,съответният му знак ми е постоянно пред очите и всякаш няма други знаци в схемата.Погледа ми свиква с положението на квадратите и мястото ,до което съм и не се лутам когато трябва да погледна броя на знаците.
    За големите разстояния из схемата също броенето не ми е "едно по едно ",а на принципа на изключването-в първият квадрат има 3 или 4 знака от друг цвят и за мен автоматично знака ,с който шия е 6 или 7 броя + всичко Х 10 когато са цели квадрати и накрая добавям оставашите в последният квадрат ,до който свършва знака ,като поглеждам знака след него с колко броя е-ако са 2 или 3 не се налага да броя моя знак 7 или 8 броя...хахаха-чак аз не си разбирам какво написах
    Имам и друг трик ,но не зная как точно да го обясна,но по този начин ми се е случвало почти цяло чиле да изшивам с даден орнамент без да прескачам или започвам от друга позиция

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •