Страница 12 от 27 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследенПоследен
Показване на 166 до 180 от 395
  1. #166

    Подразбиране

    За лупата. Ползвам само ,че с корда .Много добра работа ми върши при по -ситни панами.Като всичко ползвам я умерено- не прекалявам,особено е ценна при светли цветове.Удобно е.

  2. #167

    Smile

    Цитат Първоначално написано от kaliupandra Виж мнение
    Здравейте, всички

    Прочетох с удоволствие цялата тема. много полезни неща сте написали

    Стана ми интересно за тези игли с топче на върха . Вече търсих в няколко магазина в София, но продавачките ме гледаха странно и казаха че такова животно няма Толкова са и подготвени , явно

    Въпросът ми е към гобленарите от София, ако някоя от вас си е закупила такава игла, може ли да ми каже откъде , за да се снабдя и аз

    Благодаря предварително, слънчева и спорна седмица на всички


    От дълго време не бях надничала в тази тема,но на въпроса в София такива игли не се продават /търсила съм къде ли не/ и продавачките дори не знаят за съществуването им и се подсмихват на зададения въпрос за игли с топче на върха.Варианта е да се снабдиш с такава от провинцията!

  3. #168

    Подразбиране

    slasch, ще те разочаровам - и тук , в Търговище, не са чували за такива.
    Marieta, аз поръчах лупата, но универсалната (без лампичка). Тоази, гиолямата лампа, която е показана малко по - напред в постовече върши идеална работа.
    Само се надявам да не ми усветява лупата , но... ще видим

  4. #169

    Подразбиране Дължина на конеца и използване на гергеф

    Здравейте момичета, чудя се каква точно е оптималната дължина на конеца, с който се шие, така че да не е прекалено къс (да трябва непрекъснато да вдяваш нов), но и да не е много дълъг, че тогава започва да изтънява и да се усуква?
    Другият ми въпрос е - чета във форума, че мого бързо се шие с гергеф и гоблена после е прав и не върви на една страна - аз лично никога не съм пробвала с гергеф, защото все си мисля, че там където е ушит вече се прещипва прекалено силно и остават следи по гоблена след това - така ли е или при изпирането всичко изчезва?
    Благодаря на всички, които ми пишат!

  5. #170

    Подразбиране

    аз шия с около метър конец. за мен това е оптималната дължина. моите и без гергеф са си прави, аз няколко пъти пробвах с гергеф и не мога да свикна, бавно се шие с него, но пък който е свикнал си е доволен

  6. #171

    Подразбиране

    Аз също шия с около метър конец.Също шия с гергеф, а някога и без.Удобно е ,защото не се оплитат конците около панамата . Панамата не ми е опъната в гергефа както при бялата бродерия,чието изпълнение изисква плата да е опънат като барабан.За да не се "криви" панамата,просто трябва да внимаваш да не стягаш бодовете.С последното се свиква с много "тренировки" В началото и моите неща се изкривяваха ,но ме посъветваха да не стягам бодовете и така .Дано да съм била полезна.

  7. #172

    Подразбиране

    Относно гергефа не се притеснявай много лесно се шие и са равни бодовете, при изпиране не личи нищо.

  8. #173

    Подразбиране

    на мен също ми беше много трудно да свикна с гергеф. Когато шия с обикновен гобленов бод, много по-лесно ми е без него. Но когато шия с кръстчета, определено гергефа ми е нужен и ми е по-лесно с него. Така, че използването на гергеф зависи от самия гоблен, който шия.Следите след изпиране изчезват, не се притеснявай. Пробвай, само така може да разбереш дали ще ти е полезен гергефа! успех!

  9. #174

    Подразбиране

    Относно шиенето с гергеф - питах една позната и тя каза, че няма нищо вярно в това, че с гергеф става прав бода и нямало особена разлика в изгледа на гоблените.

  10. #175

    Подразбиране

    Има разлика дотолкова, доколкото при гергефа не можеш да опъваш конците силно и ще излезе "по-правоъгълен". Но който си е свикнал да не опъва се справя и без гергеф.

  11. #176

    Подразбиране

    Моята дължина на конеца я определям така - не намотавам конеца на картонче, а изтеглям директно от мулинето. Тегля по четири дължини на мулинето, което май идва по около 50см. Мн. е удобно така, номера на конеца си стои до последно

  12. #177

    Подразбиране

    не е ли много къс конеца, като го сгънеш на 2 идва 25 см, докато почнеш и той свършил

  13. #178

    Подразбиране

    На мен ми е добре, защото все си харесвам гоблени, на които трябва да сменям мн. цветове Така че не се налага да режа и със същия конец да продължавам. Пробвала съм и с по - дълъг - мн. ми се усуква и не ми е удобно да шия. Така шия вече 4 - 5 мес. и съм мн. доволна

  14. #179

    Подразбиране

    Аз искам да попитам цвети от къде купува списанието рисунка с игла. продава ли се по павилионите и колко струва

  15. #180

    Подразбиране

    Реклама:
    Дора Кирилова и Цвети - темата е за трикове при шиене. Има отделна тема за въпроси и отговори.


    По въпроса за дължината на конеца... Докато пътувахме към Варна и си шихме във влака, pepina_р се изуми от моето шиене. Най-дългите ми конци са по педя-педя и половина По-дълги конци не са ми необходими, защото при многото единични бодове и честата смяна на цветове, за да направиш 5 бода е все едно дали си вдянал метър и половина или 20 см. конец.
    Не използвам гергеф, защото така съм свикнала. И гобленовият бод, и кръстчетата ми се получават равни и без него.
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

Страница 12 от 27 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •