Страница 17 от 27 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследенПоследен
Показване на 241 до 255 от 395
  1. #241

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vessito75 Виж мнение
    Аз от доста време се каня да попитам как се шие с толкова много игли.Забелязала съм ,че шитите по този начин гоблени са доста големи и май с доста цветове.Хаеда както ми е 90 цвята и хиляда единични бодчета дали ще е по-удобноИ всичките тези конци отзад как се преплитат?И как не объркват конците?Аз имам цветове които имат една идея разлика в нюанса.
    Да ти кажа аз какво правя, съхранявам си конците в пощенски пликове . За всеки цвят си имам отделна игла,за да не ми се налага да вдявам постоянно конеца.Но когато свърша с даден цвят режа конеца не го оставям на гоблена ,защото си мисля, че ще ми се оплита.Всичко е въпрос на навик всеки си има свой начин на работа.

  2. #242

    Подразбиране

    Като имам единични бодчета си режа конец колкото за едно бодче.Постоянно ми се налага да сменям иглата.Повече време отива за смяна на конците отколкото за шиене.Та за това ми е интересно.

  3. #243

    Подразбиране "изтривалки"

    Ето моите "изтривалки" от двете страни.Всички гоблени са ми шити с едно лице и не виждам смисъл гърба да е перфектен.За мен са супер,давам си оценка отличен,а който не му харесва ,много му здраве.....
    И защо има хора да си избиват комплексите и да подценяват труда на други не ми става ясно?Има много неща които не ми харесват по принцип като картина ,но никога не бих казала на труда на някой ,че е парцал.
    Мога да си шия както си поискам и каквото си искам.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #244

    Подразбиране

    galina_iv - Много ми харесват и двата. Изглеждат прекрасно и отпред и отзад. Поздравления! Бих искала да попитам как се обшива панамата по този начин? На машина ли е правено?

  5. #245

    Подразбиране

    Че какво ми е на гърба.Чистичко ,няма прехвърляния ,не прилича на китено кебе(китеник)т.е. да висят конци.

  6. #246

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Desert.Rose Виж мнение
    galina_iv - Много ми харесват и двата. Изглеждат прекрасно и отпред и отзад. Поздравления! Бих искала да попитам как се обшива панамата по този начин? На машина ли е правено?
    На оверлог,т.е да на машина е обшито.

    Сега чакам г-жата с двойните лица да покаже нейните гоблени,че аз за това си показах "изтривалките".

  7. #247

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от galina_iv Виж мнение
    Ето моите "изтривалки" от двете страни.Всички гоблени са ми шити с едно лице и не виждам смисъл гърба да е перфектен.За мен са супер,давам си оценка отличен,а който не му харесва ,много му здраве.....
    И защо има хора да си избиват комплексите и да подценяват труда на други не ми става ясно?Има много неща които не ми харесват по принцип като картина ,но никога не бих казала на труда на някой ,че е парцал.
    Мога да си шия както си поискам и каквото си искам.
    Съмнявам се изобщо въпросната г-жа"двулицева" да се появи отново.А твоите гоблени са чудесни.Аз чак толкова не се старая.Все пак са в рамки и си са за мен.

  8. #248

    Подразбиране

    Не се ядосвайте момичета!
    Госпожа Двулицева изчезна и надали ще има смелост да се появи Може да наднича тайничко , ама сигурно няма да се весне повече

  9. #249

    Подразбиране

    Мили момичета, не се впечатлявайте от мнението на многопоявилите се напоследък "специалисти в областта на гобленарството"!!
    Форумът ни е прекрасен и не си заслужава да се хабят излишни нерви и енергия, за "хора" написали по 1-2 заядливи "мнения"!

  10. #250

  11. #251
    Миленка
    Guest

    Подразбиране

    Жалко, че влагате толкова време в нещо, което не знаете как се прави. А и явно не искате да се научите. На Галинка картинките не са двулицеви. Мислех да ви покажа някои неща и да споделя някои техники, но се отказах, след като прочетох коментарите ви.
    Бъдете здрави и щастливи!

  12. #252

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Миленка Виж мнение
    Жалко, че влагате толкова време в нещо, което не знаете как се прави. А и явно не искате да се научите. На Галинка картинките не са двулицеви. Мислех да ви покажа някои неща и да споделя някои техники, но се отказах, след като прочетох коментарите ви.
    Бъдете здрави и щастливи!

    ЕЕЕЕЕЕЕЕ нагла си определено защо не се скриеш вече ..............

    Галинка страхотни са ти гоблените и отпред и отзад и откъдето и да ги погледнеш.

  13. #253

    Подразбиране

    "Всички гоблени са ми шити с едно лице и не виждам смисъл гърба да е перфектен"
    Това е последното изказване на Галина, аз никъде не прочетох да пише че шие двулицево.Миленке,не може всички да сме перфектни като теб,обичаме да си губим времето по неща които незнаем как се правят и си вадим очите за нема нищо.А и още по лошото е че и не искаме да се научим,ти иди да си преподаваш уроците по другите форуми.Много ти здраве и на теб.

  14. #254

    Подразбиране

    Благодаря , за пожеланието Всеки има нужда от здраве и щастие! И най- вече от ДОБРИ ПРИЯТЕЛИ!
    Ако искате някой да Ви уважава и да цени мнението Ви , наистина е по-добре да го подкрепите със снимков материали и малко по- приличен тон!

  15. #255

    Подразбиране

    Реклама:

    Преди дни мярнах спора в темата и се зачудих:
    _защо админите не сменят статуса на Миленка на "професионалист"
    _как Миленка се занимава професионално с изкуството "гобленарство" от дълго време и е открила форума едва сега
    _защо момичета, се поддавате на провокации и тръгвате да доказвте някому как и какво шиете
    _как Миленка е написала 6 мнения до сега и в нито едно няма "добър ден"
    _защо не поканим дамата на следващата среща и ........ да й направим мечка


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

Страница 17 от 27 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •