Страница 2 от 27 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 395
  1. #16

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от elli Виж мнение
    val4e, alunagalia и аз като вас си отбелязвам така по схемата, но пак не ми спори
    май не само от това зависи
    иначе и аз съм установила че това е най правилният начин
    за споренето си права и на мен не ми спори ама не защото методиката ми пречи а зашото поцял ден съм пред компа и във форума, абе с две думи нешия ами миткам из нета
    alunagalia@libero.it



  2. #17

    Подразбиране

    Аз също отбелязвам по схемата. Много ми е неприятно, когато трябва да махам иглата от един конец и да я вдявам в друг.Купила съм си доста иглички и на всеки цвят конец имам вдяната игличка.Така икономисвам време и нерви.

  3. #18

    Подразбиране

    Момичета, много ви благодаря за споделения опит!Още снощи реших да пробвам с маркера, но за съжаление схемата, по която работя е с по-сивкав отенък / вероятно от многократно копиране и сканиране/ и маркера не се вижда. Явно за този гоблен, няма да се възползвам от това облекчение. Решила съм да пробвам и с гергеф, пък да видим дали ще ми хареса

  4. #19

    Подразбиране

    ... благодаря за съветите момичета, аз също задрасквам, но това за гергефа ми хареса, сега излизам да си купя ... по-малките гобленчета са ми лесни, но големите чаршафи много ми се мачкат и стават криви

  5. #20

    Подразбиране

    Когато е цветна схемата,няма нужда от маркер,всеки цвят отговаря на конеца и за мен специално е много лесно и удобно

  6. #21

    Подразбиране

    И аз си отбелязвам като alunagalia, първо с жълт маркер това, което трябва да ушия и след като го ушия го минавам с по-тъмен цвят маркер. Така знаците остават видими, а в същото време знам какво съм ушила и какво трябва да ушия.
    Аз лично не смятам, че е загуба на време отбелязването с маркер, защото не не се бавя да търся по схемата къде съм и освен това мисля, че се намалява вероятността от грешки.

  7. #22

    Подразбиране

    Както казаха по-горе, този вариант със задраскването е удачен само при големи черно-бели схеми. За единичните бодове и за цветната схема си остават единствено вперените очи

    За моето шиене - не шия с гергеф, изморява ми ръката, не задрасквам, защото после шия пак от същата схема, не дупча с игли и карфици (неприятно ми е). Единственият трик, който ми помага да шия бързо, е да седна на диванчето в хола (по-скоро легна, но нейсе ), пускам си някакъв филм да слушам и започвам да боцкам. Хващам цвят, който се среща най-много в схемата (но не да е фон) и докато не приключа всички ббодове с него, не хващам друг.
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  8. #23

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от 3axap Виж мнение
    Както казаха по-горе, този вариант със задраскването е удачен само при големи черно-бели схеми. За единичните бодове и за цветната схема си остават единствено вперените очи

    За моето шиене - не шия с гергеф, изморява ми ръката, не задрасквам, защото после шия пак от същата схема, не дупча с игли и карфици (неприятно ми е). Единственият трик, който ми помага да шия бързо, е да седна на диванчето в хола (по-скоро легна, но нейсе ), пускам си някакъв филм да слушам и започвам да боцкам. Хващам цвят, който се среща най-много в схемата (но не да е фон) и докато не приключа всички ббодове с него, не хващам друг.
    За цветните схеми съм съгласна, но за единичните бодове не, при мен върши страхотна работа, първо си ги отбелязвам с маркер /хубаво е маркера да е от тези прозрачните така че знаците си се виждат/ и после само си шия. И така няма никакво взиране в схемата. Що се отнася до схемата винаги си вадя копие, така че да си драскам спокойно, не е сложно.

  9. #24

    Подразбиране

    Аз съм решила два проблема - как да ми е лесно, бързо, а и да може и полулегнала - само екстри
    Имам най-обикновен статив , като тези, които се използуват от художниците. На него поставям метален лист - намерих си алуминиева ламаринка, горе-долу с формат А 3, върху него поставям схемите, които закрепвам с помощта на малки магнитчета в четирите края. Няма мърдане! Всеки знак или редовете, които шия в момента си "подчертавам" с дълги магнитни ленти - извадих ги от уплътнението на стар хладилник. Така не ми се налага да подчертавам, отбелязвам, задрасквам вече ушитото. А, и без гергефчето не мога Така си създадох удобства и, както вече ви казах - можете и полулегнали да боцкате

  10. #25

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от BIBETO Виж мнение
    Аз съм решила два проблема - как да ми е лесно, бързо, а и да може и полулегнала - само екстри
    Имам най-обикновен статив , като тези, които се използуват от художниците. На него поставям метален лист - намерих си алуминиева ламаринка, горе-долу с формат А 3, върху него поставям схемите, които закрепвам с помощта на малки магнитчета в четирите края. Няма мърдане! Всеки знак или редовете, които шия в момента си "подчертавам" с дълги магнитни ленти - извадих ги от уплътнението на стар хладилник. Така не ми се налага да подчертавам, отбелязвам, задрасквам вече ушитото. А, и без гергефчето не мога Така си създадох удобства и, както вече ви казах - можете и полулегнали да боцкате
    Супер идейки, много ми харесва идеята за закрепянето на листа с магнитчета, но за знаците оставам на мнение, че с маркера е най-добре, е поне за мен.

  11. #26

    Подразбиране

    Аз също шия по подобен начин, но понякога работя с повече от един цвят маркер (или тънък фулмастер - зависи от схемата). На цветна схема отбелязвам по същия начин, но с тънък фулмастер и се получава. Така става наистина много по-бързо, ако постоянно се кьориш да търсиш знаците. Е, нямам тази скорост на шиене - шия по 2, максимум 3 часа на ден и не успявам да ушия повече от 3 квадратчета. Но всъщност това зависи и от сложността на гоблена, както и от умората в края на работния ден.

    djav@mail.bg
    моите гоблени: х-х-х

  12. #27

    Подразбиране

    Аз като имам да шия фон или повечко с един и същи цвят,използвам двойна игла.В смисъл че и от двете страни има тъп връх,а по средата е ухото за конеца.Така с дясната ръка издърпвам отгоре,а с лявата отдолу без да обръщам иглата.Става нещо като на машина отгоре,отдолу,отгоре отдолу.....Така се увеличава с около 80% бързината на шиене.Трябва обаче да имате от гергефите дето се закрепват.Така и двете ви ръце са свободни.Неодбелязвам с маркер,но ще пробвам.Боцкам с топлийка до цвета където шия.Сменям много конците,защото шия ред по ред.Така са ме учили и така шия.Вече доста помня от знаците еи почти не се затруднявам в търсенето на цвета или знака.След като свърша да шия си изучавам добре схемата за другият ден....абе изобщо хамава работа ,ама това с иглата е направо 6 +

  13. #28

    Подразбиране

    mareha аз даже не знаех, че има такива игли и задължително ще пробвам, остава само да видя откъде да си купя такъв закрепващ гергеф. В нашия град не продават такива, ти твоя откъде си го купи?

  14. #29

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Val4e Виж мнение
    mareha аз даже не знаех, че има такива игли и задължително ще пробвам, остава само да видя откъде да си купя такъв закрепващ гергеф. В нашия град не продават такива, ти твоя откъде си го купи?
    Ами тук във почти всички магазини за шивашки изделия ги има.Но ако в твоя град няма можеш да си поръчаш и по интернет.Има ги и в този сайт ето тук http://www.goblenite.com/category_130.html .Става въпрос за първите два.Много са удобни.Верно е че са скъпички,но си заслужава.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Това за двойните игли за първи път го чувам. Знам че има игли с топче на върха, но двойни... Та това е цяло чудо! С такава игла няма как да не шиеш бързо. Можеш ли да дадеш информация откъде и как мога да си купя такава игла?

Страница 2 от 27 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •