Страница 25 от 27 ПърваПърва ... 152324252627 ПоследенПоследен
Показване на 361 до 375 от 395
  1. #361

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от desitak Виж мнение
    здравейте, аз съм нова тук,но много се радвам , че ви открих !!! за сега съм ушила само един гоблен , т.е. в момента го завършвам -Св. Георги и той е 1:1 , но следващият , който съм си избрала е 1:4. Искам да попитам как точно се шие 1:4 , знам че 1 знак отговаря на 4 бода , но всичките 4 ли трябва да ушия и тогава да мина на следващия знак или как? предварително ви благодаря за вниманието
    може отговора ми да е позакъснял ... сори
    http://gobelinmarket.hit.bg/bgadvices.htm
    http://gobelinmarket.hit.bg/bghowtostitch.htm
    Редактирано от rodich : 27.10.2012 в 10:40.


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #362

    Подразбиране

    Абсолютно,все едно шия без конец.

  3. #363

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Val4e Виж мнение
    Ето и моите трикове:
    1. Шия само с гергеф
    2. Шия по цветове като винаги започвам от този, който заема най-много част
    3. Шия на отделни части, т.е. хващам един лист от схемата и шия само него
    4. Първо с маркер отбелязвам знака, който ще шия и карам по него.
    5. Като свърша с него го задрасквам и почвам следващият

    Ето нагледно как изглеждат нещата, избрах една по-лесна част от схемата за да е по-ясно.
    Прикачен файл 110185Прикачен файл 110186
    Прикачен файл 110187

    Начина, който описах по-горе много ми помага. Така не се лутам, много важно не си моря очите търсейки знаците в схемата, не си прекъсвам шиенето за да отбелязвам докъде съм стигнала. Освен това така най-лесно се шият гоблени с повече цветове или места, където има струпани цветове. Не ви съветвам да използвате няколко цветни маркера, след няколко опита установих, че с един е най-добре. Иначе става много шарено и объркано.

    И накрая ще ви кажа, че аз шия не повече от 4 часа на ден, а един лист, например от тези, които ви показах го шия за 3, максимум 4 дена.
    Здравейте,
    Благодаря за ценните съвети, реших да пробвам първо с маркер да оцветя символа на конеца, с който шия, и наистина става по-бързо, не губя време да търся в схемата символите.

  4. #364

    Подразбиране

    Лелеее, този омекотител чудеса върши, направо все едно турбо иглата пуснах
    Знанието и Опитът не говорят непременно на един и същ език!

  5. #365

    Подразбиране

    Здравейте момичета! Много полезни съвети. Шия "Теменужки" от около 15 години, бях ученичка, после студентка, започнах работа, 2 майчинства и през цялото време имах желание да го довълша, но все не успявах. Днес прочетох всичко в темата и много се мотивирах да го довърша и да си купя нов, за да изпробвам всички техники.

  6. #366

    Подразбиране

    Здравейте и от мен!Много интересна темичка!Аз шия по редове - така ми е по-лесно.В началото когато почнах преди повече от 15 години си отбелязвах с маркери върху схемата какво съм ушила,но вече не го правя.Имам позната,която шие по цветове и после често и се налага да разшива,защото е навлязла в друг цвят.А аз като сгреша веднага разбирам и разшивам само по няколко бода.Много ми хареса идеята с омекотитела, ще пробвам непременно Благодаря на всички за идеите - човек се учи докато е жив!!!

  7. #367

    Подразбиране

    Аз също искам да разбера как става това бързо шиене. Аз лично, комбинирам и двата метода- там, където имам повече от един цвят, шия само него, а където има редуване и прекъсване на цветове- ща не ща, сменям конците и ми се налага да шия ред по ред. И пак не смятам, че шия бързо. Случвало ми се е да шия по цял ден, когато съм имала възможност, и като сравня скоростта си с тази на други хора, разбирам, че не съм от най-бързите.
    Аз също задрасвам ушитото върху схемата, за да не се бъркам.
    Шия с гергеф. Промушването отдолу и отгоре наистина малко забавя, но пък става по-равномерно, бодовете са еднакви и конецът не се усуква така, както без гергеф.

  8. #368

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimzi Виж мнение
    ....Случвало ми се е да шия по цял ден, когато съм имала възможност, и като сравня скоростта си с тази на други хора, разбирам, че не съм от най-бързите.....
    Не се тревожи, все пак не сме на състезание, Някой път от бързане пък стават грешки, та после се връщаш Следователно, колкото време му е нужно на бродирането, то само си го определя
    Опитай да си подготвиш на стериопор (като плочка или лента) със забодени вдянати игли и да не губиш време. Така обаче може да се наложи да си залепиш етикетчета със знаци, за да не се объркат близки цветове
    Иначе и разсейването от ТВ, телефон или друго влияе, сложността на модела също, поглеждането/задраскването в схемата ....


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  9. #369

    Подразбиране Публикуване на мнение в темата

    Здравейте! Аз също ще кажа,че бързането при гоблените не е толкова важно.Важното е удоволствието и крайният резултат.Най-вече ти да си доволна от цялата работа по гоблена.Аз някой ги шия по бързо,защото имам свободно време(безработна съм), и най вече от желанието.За иглите с различните конци аз ги слагам в пликчето при конците, за да не ги бъркам.А повече шиене с един цвят го работя на стойка с гергеф и игла с двоен връх.

  10. #370

    Подразбиране Публикуване на мнение в темата

    За разграфяването на панамата,аз съм шила само два малки гоблена на Аида 14.не разграфена. Намерих и центъра и по вертикал и хоризонтал тропосах на едро с цветен конец,който по време на шиене го режа до едно положение хем да не ми пречи но и да го виждам. От всички страни си бележа с молив точки на 10 квадратчета (за ориентир),така се оправямТочките са в края на панамата тоест начало и край на гоблена.Номерацията на схемата. успех.
    Редактирано от dori4a : 16.01.2013 в 13:04.

  11. #371

    Подразбиране

    аз шия доста бързичко, може би тайната е в използването на двете ми ръце- надясно шия с лявата, и обратното-наляво с дясната, не кривя панамата, тя стои изправена, така нямам наклон на бода. Използвам по-къс конец.

  12. #372
    Активност
    гр.Гълъбово обл.Ст/Загора
     
    4 Мнения
     

    Подразбиране

    Зравейте искам да попитам може ли да обясните по подробно как се шие с гергеф само отгоре изглежда има някаква тънкост .

    tedi_dineva@abv.bg
    Редактирано от Tedito75 : 02.08.2013 в 14:41.

  13. #373

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Tedito75 Виж мнение
    Зравейте искам да попитам може ли да обясните по подробно как се шие с гергеф само отгоре изглежда има някаква тънкост .

    tedi_dineva@abv.bg
    Просто панамата заградена от гергефа не е опъната максимално и си помагаш с другата ръка отдолу ,ако се наложи- т.е.повдигаш панамата с пръсти или насочваш иглата отдолу.Стремя се участъка който шия да ми е
    близо до обръча,така че с палеца да придържам обръча ,а с другите пръсти отдолу да повдигам и да насочвам иглата .Откакто шия с гергеф шия по свободно(не затягам конеца) и гоблена не се изкривява.

  14. #374
    Активност
    гр.Гълъбово обл.Ст/Загора
     
    4 Мнения
     

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Yanka2013 Виж мнение
    Просто панамата заградена от гергефа не е опъната максимално и си помагаш с другата ръка отдолу ,ако се наложи- т.е.повдигаш панамата с пръсти или насочваш иглата отдолу.Стремя се участъка който шия да ми е
    близо до обръча,така че с палеца да придържам обръча ,а с другите пръсти отдолу да повдигам и да насочвам иглата .Откакто шия с гергеф шия по свободно(не затягам конеца) и гоблена не се изкривява.
    Здравейте, благодаря за указанията но в едната посока от дясно на ляво е ок , но от ляво на дясно не се получава .

  15. #375

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз лично не шия с гергеф. Нямам кой знае колко голям опит в гобленарството, но когато опитах, не ми беше удобно. Трудно ми е да провра конеца накрая, а освен това, когато премествам гергефа и притискам част от ушитото вече, не ми изглежда добре да роша и мачкам гоблена. Държа всичко да е колкото се може по-добре изработено, не гоня бройки и време. Да си призная, шия много бавно и понеже отскоро ви открих, благодаря за споделения опит и ценни съвети. Някои неща ще опитам да приложа на практика.

Страница 25 от 27 ПърваПърва ... 152324252627 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •