Страница 26 от 27 ПърваПърва ... 1624252627 ПоследенПоследен
Показване на 376 до 390 от 395
  1. #376

    Подразбиране

    С гергефа ,можеш да завъртиш и отново ще ти е удобно да шиеш от дясно на ляво.

  2. #377

    Question ИГЛИ

    Здравейте на всички! В едни от старите постове тук /отпреди години / видях, че някои от Вас поръчват от чужди сайтове игли. От няколко дни насам благодарение на всички вас тук, аз започвам да шия гоблен, при това - от новите модели на ДМЦ. Намерих си схема тук /krynia благодаря Ви!/, купих си панама и конци, но уви - иглите, които продават се оказаха прекалено тънки и дълги, в сравнение с тези, с които съм работила преди почти 15г. Въпросът ми е: има ли сред вас дама или кавалер на иглата, която/който да е шила/шил с такава игла като старите - къса и по-удебелена от сегашните номер 28? А дали някой знае да се продават някъде по света? За ориентир ще кажа само, че иглите ми са скъп /но опревелено не като сума.../ подарък от баба ми, която уши почти целия вилеров каталог от 1983-та...
    Извинения към модераторите и участниците във форума, ако съм писала на неправилното място.

  3. #378

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от valantina Виж мнение
    Здравейте на всички! В едни от старите постове тук /отпреди години / видях, че някои от Вас поръчват от чужди сайтове игли. От няколко дни насам благодарение на всички вас тук, аз започвам да шия гоблен, при това - от новите модели на ДМЦ. Намерих си схема тук /krynia благодаря Ви!/, купих си панама и конци, но уви - иглите, които продават се оказаха прекалено тънки и дълги, в сравнение с тези, с които съм работила преди почти 15г. Въпросът ми е: има ли сред вас дама или кавалер на иглата, която/който да е шила/шил с такава игла като старите - къса и по-удебелена от сегашните номер 28? А дали някой знае да се продават някъде по света? За ориентир ще кажа само, че иглите ми са скъп /но опревелено не като сума.../ подарък от баба ми, която уши почти целия вилеров каталог от 1983-та...
    Извинения към модераторите и участниците във форума, ако съм писала на неправилното място.
    тук има вси4ко! http://www.8888bg.com/products.php?cid=465
    и най -ве4е коректност и любезност!

  4. #379

    Подразбиране

    Здравейте, момичета!
    Съвсем нова съм във форума и в шиенето на гоблени, затова простете ако задам убийствено глупав въпрос - в момента шия първия си гоблен, който е купуван преди доста време от една кинкалерия в квартала - не е оригинална окомплектовка, а някаква от магазинчето - на принтирана схема е и с набавени конците. Съвсем малко гобленче е, 1:4. Умишлено си взех такъв за първия си опит, за да не ме е твърде яд ако много го окипазя като краен резултат. Предвид, че е "скалъпен" обаче, някои от конците ми се струват твърде малко и на места, за да пестя от конец (защото не им знам номерата и няма как да си намеря същите), започнах да го шия не по типичния гобленов бод, а нещо подобно на едната чертичка на кръстатия бод (т.е. не промушвам както при гобленовия - горе дясно, долу ляво, горе дясно, долу ляво и т.н., ами обратно - долу ляво, горе дясно, долу ляво горе дясно). Така отзад гобленът не ми изглежда като отпред, ами има къси вертикални чертички (опитах се да го нарисувам и ще кача картинката).
    Въпросът ми е: адски голямо "кощунство" ли е от моя страна този ми опит и позволен ли е такъв "трик" в някои случаи? Много ще съм ви благодарна ако ми отговорите, защото наистина гоблените много ми харесват и ми се иска това да се превърне в постоянно мое хоби
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #380

    Подразбиране

    Това е полукръстче, или наклонен бод.Може и така да се бродира, но панамата му трябва да е тип Аида.Виждала съм така ушито на гоблен панама и не изглежда добре-стои рехаво.

  6. #381

    Подразбиране

    Nelly R,не е голям грях да смесиш двата вида бод ,рускините го правят и метода се нарича "петит-пойнт",но опъват силно панамата на стан и така бодовете стават равномерни .Можеш да ползваш гергеф и да внимаваш да не стягаш много.

  7. #382

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly R. Виж мнение
    Здравейте, момичета!
    Съвсем нова съм във форума и в шиенето на гоблени, затова простете ако задам убийствено глупав въпрос - в момента шия първия си гоблен, който е купуван преди доста време от една кинкалерия в квартала - не е оригинална окомплектовка, а някаква от магазинчето - на принтирана схема е и с набавени конците. Съвсем малко гобленче е, 1:4. Умишлено си взех такъв за първия си опит, за да не ме е твърде яд ако много го окипазя като краен резултат. Предвид, че е "скалъпен" обаче, някои от конците ми се струват твърде малко и на места, за да пестя от конец (защото не им знам номерата и няма как да си намеря същите), започнах да го шия не по типичния гобленов бод, а нещо подобно на едната чертичка на кръстатия бод (т.е. не промушвам както при гобленовия - горе дясно, долу ляво, горе дясно, долу ляво и т.н., ами обратно - долу ляво, горе дясно, долу ляво горе дясно). Така отзад гобленът не ми изглежда като отпред, ами има къси вертикални чертички (опитах се да го нарисувам и ще кача картинката).
    Въпросът ми е: адски голямо "кощунство" ли е от моя страна този ми опит и позволен ли е такъв "трик" в някои случаи? Много ще съм ви благодарна ако ми отговорите, защото наистина гоблените много ми харесват и ми се иска това да се превърне в постоянно мое хоби
    Това е полукръст. Повечето ми гоблени са ушити по този начин и става страхотно. Изобщо не е рехаво. Отпред си стои също както и гобленовия бод. Пести се конец. Гергефът е от голяма полза, ако шиеш на 22-ри каунт, т.е. обикновената българска разграфена панама. Разбира се, не е добре да стягаш, но стягането не е полезно с какъвто и бод да шиеш. Успех!!!
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  8. #383

    Smile

    Много благодаря на всички за отговорите! Поуспокоих се Живот и здраве като го ушия, ще кача снимка. Вече се потвърди мнението ми, че е хубаво да си купя гергеф, за по-голямо удобство Снощи, докато ших използвах единия "трик" от тази тема - да шия тъмните цветове вечер на лампа - наистина има огромна разлика в леснотата и бързината, в сравнение с докато се мъчих със светли цветове - как не съм се сетила сама ?!?!
    Приложих и метода за оцветяване с два цвята текст-маркери - супер е!
    Благодаря ви за прекрасните съвети и идеи, които намирам тук!

  9. #384

    Подразбиране

    Моля за съвет - налага ми се да шия с ламе - Казанската св.Богородица. Преди време прочетох в тази тема за преминаване на конеца през салфетка, накисната в омекотител и оставена да изсъхне. Салфетката е книжна или от плат - въпросът ми може да е тъп, но искам да си изясна. Аз накиснах панама, оставих я да изсъхне прекарвам конеца през нея, но не виждам особен ефект. Явно правя нещо не както трябва. Ще ми помогнете ли - някакъв начин за по-лесно шиене с ламе?Благодаря!

  10. #385

    Подразбиране

    И аз така с една икона на Солария голяма мъка. Изчетох всички съвети
    -да се шие с една нишка, като се повтаря
    - да се усуче с друг конец памучно мулине близко по цвят
    - да се шие накрая
    - да се прави възелче на ухото на иглата
    - да се натрива в сапун или омекотител
    В крайна сметка си е трудно , бавно и мнооого красиво
    Сега шия Св. Николай - оставям ламето за накрая и продължавам да събирам съвети

  11. #386

    Подразбиране

    Момичета, сменете ламето на ДМЦ с Рефлекта или Крейник, с тях се шие много по-леко.

  12. #387

  13. #388

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от demira Виж мнение
    А ефекта същия ли е?
    Да, това са пак ламени конци. Има и едно ново ламе на DMC- Diamant, то е на макара а не на чиле, с него също се шие по-лесно.

  14. #389

    Подразбиране

    Благодаря за отзивчивостта! Смятам да изпробвам всички варианти.
    Само пак да попитам за пуста му и салфетка, която се накисва в омекотител - говорим за обикновена салфетка - хартиена или от плат и я потапяме в разреден омекотител или не го разреждаме?
    Спорен ден!

  15. #390

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от polystefanova Виж мнение
    Благодаря за отзивчивостта! Смятам да изпробвам всички варианти.
    Само пак да попитам за пуста му и салфетка, която се накисва в омекотител - говорим за обикновена салфетка - хартиена или от плат и я потапяме в разреден омекотител или не го разреждаме?
    Спорен ден!
    вземаш една мокра кърпичка, може да я оставиш да поизветрее, малко омекотител директно от шишето и си готова

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

Страница 26 от 27 ПърваПърва ... 1624252627 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •