Страница 3 от 27 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 395
  1. #31

    Подразбиране

    Ето от тук си копувам почти всичко аз.В пакетчето са 3 игли http://www.sewandso.co.uk/ran802-0.html Ако искате организирайте се и си купете повече пакетчета че да си разделите пощенските разходи .

  2. #32

    Подразбиране

    mareha,

    Може ли да обясниш по-подробно как се шие с тази двойна игла, че нещо никак не ми е ясно? Ако наистина фона става много побързо..... направо върха!

  3. #33

    Подразбиране

    Двойна игла - хубаво. Ама какво прави топчето на върха на иглата???
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  4. #34

    Подразбиране

    Този метод за двупосочната игла го обясняваха в руските форуми, маи сред ммичетата там е популярен и наи много тези които схият големи гоблени.Задължително е да се опъне панамата на статив със стоика,така че да не сепридържа от бродиращия. Ръцете са в работно положение - едната -лявата отдолу, диасната отгоре и така си подажата иглата като тази отдолу издърпвамконеца и промушвайки през определеното място подава и иглата на ръката отгоре , тя съответно издърпва и промушва и ....така. При това разположение на ръцете и този нвид игла се избягва ориентирането на иглата всеки път! Дано ме разбрахте!

    Личното ми мнение - небих опитала. Не го намирам за чаровно нооо това си е мое виждане Нали знаете /Двама човека три мнения/
    alunagalia@libero.it



  5. #35

    Подразбиране

    alunagalia ,

    Благодаря за поясненията!
    Аз бих го опитала с огромно желание, защото шиенето на фон така му доскучава, че зарязвам гоблена за месеци. Само не съм убедна, че този начин е чувствително по-бърз....

  6. #36

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rostso Виж мнение
    alunagalia ,

    Благодаря за поясненията!
    Аз бих го опитала с огромно желание, защото шиенето на фон така му доскучава, че зарязвам гоблена за месеци. Само не съм убедна, че този начин е чувствително по-бърз....

    Моля

    А за фона си абсолютно права като е еднакво е скучно,ама и като са пръснати единични бодчета ох няма угаждане
    alunagalia@libero.it



  7. #37

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от 3axap Виж мнение
    Двойна игла - хубаво. Ама какво прави топчето на върха на иглата???
    Захарче, тези игли с топче на върха са много популярни сред гобленарките в градове, в които има развита текстилна индустрия. Те не се продават в търговската мрежа. Навремето масово се използваха в текстилното производство и се снабдявахме чрез наши близки. А топчето на върха всъщност играе ролята на затъпения връх на обикновените гобленарски игли само че е доста по-удобно когато се шие на по-ситна панама. Ако случайно не уцелиш точно в дупчицата, топчето се приплъзва и само влиза в нея без да цепи панамата там където не трябва. Не знам доколко успях да го обясня Но ако шиеш някога с такава игла, сама ще усетиш разликата.

  8. #38

    Подразбиране

    До вчера си мислех, че единствените игли за шиене на гоблени, са тъповръхите. Само днес чух за два нови вида - двустранни и с точе на върха. не можах да си преставя нито една от двете, но схванах основната идея. Чудя се какво ли още ще измислят хората

    п.с. купувах си игла (съвсем тематично ) преди няколко дни и продавачката ме уверяваше много усърдно, че обикновените игли (с остър връх и малко ушенце) ставали за гоблени. Аз ли не съм в час?
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  9. #39

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от 3axap Виж мнение
    До вчера си мислех, че единствените игли за шиене на гоблени, са тъповръхите. Само днес чух за два нови вида - двустранни и с точе на върха. не можах да си преставя нито една от двете, но схванах основната идея. Чудя се какво ли още ще измислят хората

    п.с. купувах си игла (съвсем тематично ) преди няколко дни и продавачката ме уверяваше много усърдно, че обикновените игли (с остър връхи малко ушенце) ставали за гоблени. Аз ли не съм в час?
    Кажи и с остър връх тя да си шие .Удобни са за бродерии,но не и за гоблени.Единственно ако се шие с един кат конец и на много ситна панама (ленена например),но има от тъпите финни,така че не вярвай на продавачки .За игла с топче и аз не бях чувала и доста ме заинтересува

  10. #40

    Подразбиране

    Всъщност топчето е толкова малко, че едва се забелязва. На пръв поглед иглата с топче на върха изглежда като съвсем обикновена игла. Дори има това изтъняване в края, както при обикновените игли с остър връх, но съвсем на върха като че ли е кацнало едно миниатюрно топче. При първа възможност ще снимам иглата и ще ви я покажа.

  11. #41

    Подразбиране

    Маржи, извинявам се, че отговарям вместо теб,но са ми под ръка.
    Аз честно да си кажа, не мога да шия в тях, доста дълги ми се струват,
    обичам да шия с тънка и по-къса игла. Дано да се види.


    ..::Gobelin World::..

  12. #42

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от keissi Виж мнение
    Маржи, извинявам се, че отговарям вместо теб,но са ми под ръка.
    Аз честно да си кажа, не мога да шия в тях, доста дълги ми се струват,
    обичам да шия с тънка и по-къса игла. Дано да се види.


    Днес ходих и си купих такива игли, има и по-малки, аз също обичем по-малки и тънки игли, моята е размер 4-0, струват по 0,80 стотинки. Всъщност размерите са няколко.

  13. #43

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vanina5860 Виж мнение
    Темата е страхотно полезнаБлагодаря ви.
    Много от изброените неща, които сте описали ги правя и спазвам, но само с гергеф ми е трудно, а когато реша да запазя схемите /за цветните имам в предвид/ е направо ужасНито задраскване, нито боцкане и ставам разногледа на десет страни и с кървясали очи
    Има начин да си запазиш цветните схеми и да си драскаш по копията. Вече навсякъде сканирват цветни схеми и ти ги вадят като копия, цената е около 1 за страничка, малко е скъпо може би, но мисля, че си заслужава, а ако намериш някой познат, който да работи с цветен принтер още по-добре, ще излезе безплатно.

  14. #44

    Подразбиране

    Наистина много по- лесно се шие с тази игла с топчето на върха, иглата минава много по-леко и плавно и не се закача в конците.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Да, наистина, тези игли са чудесни! Има ги в няколко номера. Моите са немски - основно три големини - №55, 64 и 72, като втория и третия номер са много големи и не стават за гоблени. Но имам и няколко по-малки, на които не съм запазила пакетчето и не зная какъв номер са. За първи път чувам, че тези игли се продават по магазините. Val4e, сподели моля те, откъде точно си купи иглите? Или може би не става въпрос за България?

Страница 3 от 27 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •