Страница 4 от 27 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 395
  1. #46

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от marji Виж мнение
    Да, наистина, тези игли са чудесни! Има ги в няколко номера. Моите са немски - основно три големини - №55, 64 и 72, като втория и третия номер са много големи и не стават за гоблени. Но имам и няколко по-малки, на които не съм запазила пакетчето и не зная какъв номер са. За първи път чувам, че тези игли се продават по магазините. Val4e, сподели моля те, откъде точно си купи иглите? Или може би не става въпрос за България?
    Да ти кажа и аз бях изненадана, но щом в Севлиево ги има, където по принцип нищо няма представи си, а и продавачката беше съвсем наясно за тях, явно ги продават навсякъде, където продават игли и конци. Но аз наистина съм много доволна и като си помисля, че до вчера не знаех за тях! Благодарна съм, че го има този форум, толкова много неща научавам.

  2. #47

    Подразбиране

    Следя с интерес тази тема и имам молба, когато някой казва колко квадратчета на ден шие да казва 1:1, 1:4 или кръстат бод , че някои от нас (като мен) може да се комплексират
    А това за иглите е доста интересно и със сигурност ще опитам да се снабдя и ако някой знае други тънкости да сподели

  3. #48

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimiko Виж мнение
    Следя с интерес тази тема и имам молба, когато някой казва колко квадратчета на ден шие да казва 1:1, 1:4 или кръстат бод , че някои от нас (като мен) може да се комплексират
    А това за иглите е доста интересно и със сигурност ще опитам да се снабдя и ако някой знае други тънкости да сподели
    Аз шия по принцип гоблени 1:1, имам само 2 1:4. и за около 4 часа ушивам по около 5-6 квадратчета. За фон съм си засичала, че ено квадратче го запълвам за 30 минути. Но има и нещо друго, всеки гоблен си е за него. Например гобленът ми момичето от Алхамбра на Солария ми е 1:4, но си беше по-сложен от други, които уших 1:1. Не знам, но за мен лично 1:1 са ми по-лесно.

  4. #49

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от BIBETO Виж мнение
    Аз съм решила два проблема - как да ми е лесно, бързо, а и да може и полулегнала - само екстри
    Имам най-обикновен статив , като тези, които се използуват от художниците. На него поставям метален лист - намерих си алуминиева ламаринка, горе-долу с формат А 3, върху него поставям схемите, които закрепвам с помощта на малки магнитчета в четирите края. Няма мърдане! Всеки знак или редовете, които шия в момента си "подчертавам" с дълги магнитни ленти - извадих ги от уплътнението на стар хладилник. Така не ми се налага да подчертавам, отбелязвам, задрасквам вече ушитото. А, и без гергефчето не мога Така си създадох удобства и, както вече ви казах - можете и полулегнали да боцкате
    Я бързо да отиваш да се снимаш в полулегнало положение с това приспособленийце, че и аз така шия по здравословни причини.
    Шегувам се аз, ама наистина искам и снимки на това чудо да покажеш,по-детайлни ако може. Отиде старият халидлинк и почивката на мъжо .
    А зс гергефа не мога да шия, въпреки мтогократните опити. Имам всички големини и материали /дърво, пластмаса/ и не мога и не мога. Шия като костенурка. Ужассссссссссссс.

  5. #50

    Подразбиране

    И аз се чудех къде ги продават тия двойни игли .

  6. #51

    Подразбиране

    Хвърлихте ме направо в оркестъра с тия двойни игли. Не знам дали ще мога да шия с такава , обаче искам!
    Но откъде???????

  7. #52

    Подразбиране

    Аз в момента шия гоблен на Дименшънс.В комплекта има 2 игли и двете остри и тънки.Видя ми се странно ,но реших да пробвам-след половин час трябваше да си сложа лепенки на всички пръсти.За схемите и аз прилагам тактиката със задраскването.Цветните схеми си ги снимам на цветен ксерокс и само с молив задрасквам.А пък за двойната игла ми се вижда излишно-шия с гергеф и промушвам иглата в две дупчици едновременно-отгоре и отдолу и издърпвам конеца.Май не го обясних добре
    Както и да е важното е да е удоволствие

  8. #53

    Подразбиране

    Ето, показвам си "облекченията" за шиене. Само мен ме няма излегната като римлянка - то, позата ми е горе долу такава Обаче едни професионални снимки съм докарала с телефонааа.....
    Това е стативчето:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #54

    Подразбиране

    А това е близък план с ламаринката , магнитчетата и схемите :
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #55

    Подразбиране

    Ей го и отстрани за по-нагледно - момичета, голямо удобство е, ще знаете !!!!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #56

    Подразбиране

    Аз съм на същият принцип.Само,че си очертавам 4 кутийки от схемата ако е 1:4 и ли 8 аако е 1:1.Шия само тези кутийки по описания от Ванина начин,като накрая ми остава "пълнеж"както аз му казвам.Така не се налага да броя много,да задрасквам и тем подобни.Наистина ,ако си седнеш на дупето върви бързо,но пусто време за кое по напред


  12. #57

    Подразбиране

    Виве, ха сега и една смимка с теб в полулегналото положение и вече ще ми е съсвесм ясно

  13. #58

    Подразбиране

    Здравейте момичета,
    и аз съм от бавношиещите...и тази темичка ми е много интересна и полезна... Благодаря ви за нея..
    Ще изкопирам някои от вашите открития...вече се сдобих с гергеф, но още не съм го пробвала, защото искам да започна направо нов гоблен с него, за да оценя разликата ...а сега още се боря с Кралското езеро..
    Това за отбелязването на схемата с един маркер също ми се вижда добро..на сегашната ми схема също отбелязвам с маркери, но поне с 3 цвята и задрасквам ред по ред избродираното..и така губя много време...
    За статива също не се бях сетила..(а имаме такъв в гаража..от опитите на дъщеря ми да рисува...само,че би ми заемал много място...пък и малкият не би ме оставил...може би като порасне малко...)
    Номерът с магнитите за прикрепване на схемата и аз го правя...пак е подаден тук във форума,но аз си закрепвам схемата на капака на металната кутия, в която си държа конците и схемата...
    А това за иглите с двоен връх и с топчета въобще и не бях чувала...тези дни ще ходя до Мистър Гоблен и ще се сдобия с игла с топче...

  14. #59

    Подразбиране

    Не шия толкова бързо, колкото ми се иска И аз отбелязвам с маркер, но само след като съм ушила даден участък. Шия на маса, за да ми е по-лесно да гледам схемата. От скромния опит, който имам смятам че проблема ми е в конците по точно да улуча дължината, ако е дълъг(около метър) много се усуква и стават възли и се губи време да развързваш, ако е с малка дължина - трябва по често да вдяваш. Наскоро четах някъде, че е добре предварително да се приготвят няколко игли с конците с които ще се шие. Ако някой е пробвал да сподели

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте,
    да ви се похваля,че от няколко дни шия с гергеф и съм много доволна.
    Купих си го ,но не го използвах дълго време, бях предубедена, защото съм чувала от много хора,че кой както си е свикнал да шие отначало...така си и бродира (който е свикнал без гергеф, после му е неудобно с гергефа и така и не свиква с него)..
    Нищо подобно..първият ден малко ми беше неудобно и то най-вече при криенето на конеца от задната страна и при завършването-промушването на конеца...ама после свикнах и вече втори-трети ден...направо се чудя как преди съм шила без него..
    Поздрави.

Страница 4 от 27 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •