Страница 1 от 27 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 395
  1. #1

    Подразбиране Малки трикове за шиене

    Понеже много хора ми се чудят как шия толкова бързо, а честно казано и аз имам мъж и дете на две години, затова реших да отворя тази тема, като започна първа. Идеята ми е, че всеки си и ма начин на шиене и с времето със сигурност е открил някои неща, които го улесняват. Нека тук да споделяме тези наши малки трикове. Надявам се да се хареса темата и да съм полезна.

  2. #2

    Подразбиране Моите трекове

    Ето и моите трикове:
    1. Шия само с гергеф
    2. Шия по цветове като винаги започвам от този, който заема най-много част
    3. Шия на отделни части, т.е. хващам един лист от схемата и шия само него
    4. Първо с маркер отбелязвам знака, който ще шия и карам по него.
    5. Като свърша с него го задрасквам и почвам следващият

    Ето нагледно как изглеждат нещата, избрах една по-лесна част от схемата за да е по-ясно.
    razni 035.jpgrazni 036-1.jpg
    razni 039-1.jpg

    Начина, който описах по-горе много ми помага. Така не се лутам, много важно не си моря очите търсейки знаците в схемата, не си прекъсвам шиенето за да отбелязвам докъде съм стигнала. Освен това така най-лесно се шият гоблени с повече цветове или места, където има струпани цветове. Не ви съветвам да използвате няколко цветни маркера, след няколко опита установих, че с един е най-добре. Иначе става много шарено и объркано.

    И накрая ще ви кажа, че аз шия не повече от 4 часа на ден, а един лист, например от тези, които ви показах го шия за 3, максимум 4 дена.

  3. #3

    Подразбиране

    Теми4ката е супер. Аз например имам голяма нужда от помощ в тази насока. Не работя нямам деца шия по седем 4аса на ден не поря а едвам успявам да ушия три квадрат4ета при това гоблена който шия в момента е невероятно лесен. Моля помогнете ми със съвети как да си подобря скороста на шиене ако мога така да се изразя. Направо ме е срам да го споделя със вас но нали сме едно голямо семейство не мога да го прелъ4авам пове4е

  4. #4

    Подразбиране

    Аз винаги съм си мислила 4е с гергеф се шие много бавно но явно не е така и изглежда е имам нужда да искарам един курс по шев никък няма да ми е излишен. Вал4е възхищавам ти се на бързината аз такъв лист го шия най малко месец и то ако шия всеки ден ((

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от albena Виж мнение
    Аз винаги съм си мислила 4е с гергеф се шие много бавно но явно не е така и изглежда е имам нужда да искарам един курс по шев никък няма да ми е излишен. Вал4е възхищавам ти се на бързината аз такъв лист го шия най малко месец и то ако шия всеки ден ((
    Ще се радвам ако съм полезна, а и нали това е идеята взаимно да си помогнем.

  6. #6

    Подразбиране

    Val4e благодаря за споделения опит.Аз шия по същия начин, но отбелязвам с различни цветове и пак не съм толкова бърза като теб .Самото шиене май ми куца учила съм се сама и вече имам вредни навици ,а и с лявата ръка е трудно някои да ми покаже

  7. #7

    Подразбиране

    Поздравления за темата!
    Какво аз съм забелязала:
    - при употреба на светлите конци вечерно време и осветление имат отблясък и дразнят очите, та вечерно време препоръчвам тъмни тонове
    - ако бродирам на повече светлина става по-бързо


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  8. #8

    Подразбиране

    Абсолютно си права rodich и аз съм на същото мнение.

  9. #9

    Подразбиране

    Val4e аз опитах и наистина е доста по лесно другите цетовие не се сливат.Благодаря за идеята.

  10. #10

    Подразбиране

    Валче, благодаря ти за идеята с маркера и задраскването! Наистина като се замисля, най-много време губя да си следя схемата и да си търся с очи знаците! Страхотна идея!

  11. #11

    Подразбиране Идеята си я бива

    Обаче как се справяш с цветните схеми?

    И още ми се струва че за схемите с много единични бодове май няма да се получи добре. Повечето време ще драскаш по листа

    Но явно трябва да се опита.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от belatrix Виж мнение
    Обаче как се справяш с цветните схеми?

    И още ми се струва че за схемите с много единични бодове май няма да се получи добре. Повечето време ще драскаш по листа

    Но явно трябва да се опита.
    Досега не съм шила цветна схема, но ако ми се наложи ще измисля нещо. А колкото до единичните бодове, точно с такъв гоблен започнех така да отбелязвам. И много по-малко време се губи за търсене на тези бодчета, а и надявам се да си ме разбрала, като си оцветиш дадения знак шиеш докато го свършиш и задраскваш накрая като приключиш с този знак.

  13. #13

    Подразбиране

    Много полезна тема

    Аз също спазвам горните правила! и да добавя
    Обичам конците ми да са вече организирани за гоблена и отбелязани със знака от схемата и подредени по големина на номера / така не се лутам да търся!
    Друго за конците нарязани са на дължина 1метър и само издърпвам от снопчето една нишка и прегъвам на две . Винаги шия с конец не по дълъг от 50 см
    Има по-настръхнали конци и правещи пилюзи/усукват се/ така за да предотвратя досадните възелчета прекарвам конечца през салфетка с омекотител/тази слфетка приготвям сама, напоявам с омекотител и оставям да изсъхне/-тази идея със салфетката е от форума ,непомя името на мимичето но съм му много благодарна!
    alunagalia@libero.it



  14. #14

    Подразбиране

    С гергеф когато се шие бода става по правилен и равномерен - мисля
    аз лично само с гергеф шия

    За задраскването по схемата моята практика е с маркери за текст един жълт и един червен. Първо маркирам с жълтия знаците които трябва да ушия и след като съм ги ушиля минавам с червения.Текст маркерите имат един много луминисцентен блясък и се набиват на око а в същото време не пикриват знака тои се вийда иасно

    Дано съм жи била полезна с моя опит
    alunagalia@libero.it



  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    val4e, alunagalia и аз като вас си отбелязвам така по схемата, но пак не ми спори
    май не само от това зависи
    иначе и аз съм установила че това е най правилният начин

Страница 1 от 27 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •