Показване на 1 до 5 от 5

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране КИШ С МОЦАРЕЛА И ДОМАТИ-ЧЕРЕШКИ

    КИШ С МОЦАРЕЛА И ДОМАТИ-ЧЕРЕШКИ
    источник-готварска книга
    превел-аз
    публикувал-аз

    за 4 порции
    приготвяне-35 мин.
    печене-30 мин.
    ниво на трудност-лесно

    ЗА ТЕСТОТО:
    100г студено масло
    200г брашно
    1 щипка сол
    1 яйце
    1 с.л. нарязан на дребно пресен босилек

    ЗА ГАРНИТУРАТА:
    500г домати-черешки(ако нямате може и с нарязани на кубчета обик.домати)
    100г течна сметана
    100г сметана
    2 яйца
    1 каф.л. горчица
    1 каф.л. настъргани лимонови кори
    60г моцарела нарязана на кубчета
    2 с.л. нарязан на ситно пр.босилек
    1 щипка инд.орехче,сол и черен пипер
    за декорация:листа босилек

    ПРИГОТВЯНЕ:
    1)За тестото: Смесете маслото,брашното,солта,яйцето,босилека и месете до получ.на хомогенно тесто.Завийте в найлоново фолио и оставете да почине 1 час на хладно място.

    2)Измийте доматчетата и ги нарежете на половинки.Разбийте течната сметана заедно със сметаната,моцарелата и яйцата.Прибавете солта,пипера,инд. орехче,горчицата,лимоновата кора и нарязаният на ситно босилек.

    3)Разточете тестото до дебелина 3-4мм,нарежете на 4 кръга и поставете в 4 малки форми(около 12 см диаметър).Разпределете отгоре сметановата смес и върху нея подредете доматчетата.

    4)Печете 3О мин. в предварително загрята до 200°Ц фурна.Извадете киша от формичките,поставете го в чиния и декорирайте с листа босилек!

    Надявам се да ви хареса,имам рецепти и за други разновидности на киш,ако се интересувате ще ги преведа!

    Предоставям рецептата за АБСОЛЮТНО свободно ползване!!!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Благодарим за свободното ползване.
    Изглежда страхотно,но тъй,като нямам форми за тарталети,ще си направя рецептата в голяяяяамата тава.

  3. #3

    Подразбиране

    Да, това е добра идея да се направи в голяма тава .

  4. #4

    Подразбиране

    Наистина става много вкусно!АЗ по принцип си имам слабост към кобинацията от домати,босилек и моцарела!
    Първият път като правих киша го пекох в тава за лазаня

  5. #5

    Подразбиране

    Аз ги направих
    Правих ги в купички за крем 10-сантиметрови Продуктите бяха точно за 6 купички.
    Стана много вкусноМ-м-м-м
    Нямах търпение и опитах първото топло...и се шашнах.. не ми хареса, после се престраших като изстинаха. Не съжалявам - много добре се получи. Само че нямах пресен бисилек. Абе побългарих си доста рецептата, защото на километър от нас няма свестен магазин и не намерих и мацарела. Сложих крема-сирене Като питах в кварталното ни, продавачката ми се смя, цитирам: Мила, ние имаме само един вид бяло сирене, ти за моцарела питаш Пак, че знаеше за какво питам.
    И доматите ми бяха обикновени. Но стана идеално.
    Малко по-вкусно е от пица

    Ето ги мойте кишчета
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •