Резултати от анкета: Коя е най-предпочитаната от вас марка конци?

Гласували
270. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • DMC

    210 77.78%
  • Anchor

    37 13.70%
  • Puppets

    17 6.30%
  • български конци

    6 2.22%
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 84
  1. #16

    Подразбиране

    И аз съм шила с DMC, Anchor, Puppets и с български. Ако си събирам малки комплектовки за шиене ги смесвам :wink:
    За мен по-важен е процеса на шиене, така или иначе няма къде да закача повече гоблени
    Но имам конци DMC от преди 30 години /майка ми беше запалена гобленарка и още е, но вече и е трудничкода шие както преди/. Тези стари конци се различават много от конците DMC, които сега се продават. Старите са по-плътни, по-лъскави и изобщо по-...
    Може би и с DMC нещата стоят както с повечето работи

  2. #17

    Подразбиране

    ДМС-предпочитам ги и съм много доволна от резултатите.
    За българските нямам думи......аз шия,те се късат,аз пак шия........... :twisted:

  3. #18

    Подразбиране

    Araxna, съгласна съм с теб като качество Anchor са някакси по добри, а и тази малка подробност, че във Варна ги продават на метър прави ДМЦ по предпочитани.
    А относно българските конци, не мисля че някой, който веднъж е шил с ДМЦ или Anchor ще бродира някога отново с български конци. Под всякаква критика са за съжаление
    Чрез въображението си можем да си представим светове, които бихме могли да създадем, ако използваме потенциала си.

    http://adelina81.multiply.com/photos
    http://www.goblenite.com/gobelins_gallery_323.html

  4. #19

    Подразбиране

    Аз също предпочитам Anhor и DMC
    А, колкото до продажбите на метър във Варна продават и едните и другите.Дори комплектовам гоблените на мама тук, защото във Враца не продават на метър
    ЖИВОТЪТ НЕ СЕ МЕРИ С БРОЯ ВДИШВАНИЯ, А С МОМЕНТИТЕ, КОИТО СПИРАТ ДЪХА НИ!!!

  5. #20

    Подразбиране

    Гласевах за DMC категорично, плътно след тях са Anchor и май ще спра до тук!
    Бългорското мулине - НЕ!

  6. #21

    Подразбиране

    Natalka, а къде във Варна продават Anchor на метър? :?

  7. #22

    Подразбиране

    На "Синьото пазарче"/ срещу старата рибна борса/, точно до бар "REFLEX".
    Едно от алуминиевите магазинчета.Има и от двата вида на метър и продавачката е мнага любезна!
    ЖИВОТЪТ НЕ СЕ МЕРИ С БРОЯ ВДИШВАНИЯ, А С МОМЕНТИТЕ, КОИТО СПИРАТ ДЪХА НИ!!!

  8. #23

    Подразбиране

    Сетих се за магазинчето. Но честно казано не ми е вдъхвало доверие и никога не съм влизала. Обаче - грешка. Е, човек винаги учи по нещо. Мерси много, Natalka

  9. #24

    Подразбиране

    Аз също предпочитам ДМЦ но когато се налага да купя повече като брой ги смесвам с Пъпетс :wink:

  10. #25

    Подразбиране коя е най-предпочитаната от вас марка конци

    До сега съм шила само с ДМЦ и Анхор.Харесват ми ,за другите конци нямам мнение.

  11. #26

    Подразбиране

    Имам база за сравнение само между ДМЦ и Анхор, но определено съм по-доволна от ДМЦ.

  12. #27

    Подразбиране

    Според мен Анхор са по-плътни от ДМЦ и някак по-приятни за шиене, но те като тоналност са по-пастелни и подходящи за по-традиционни и класически гоблени. Докато за нещо по-модерно и пъстро бих избрала ДМЦ.За българские конци нямам мнение. Преди много години една жена ми беше казала, че бързо избеляват и аз така и не ги изпробвах.

  13. #28

    Подразбиране

    Шила съм гоблени с най-различни конци, по простата причина, че преди години нямаше такъв огромен избор от конци и цветове.Най-красиви са двата ми гоблена с оригинални конци и модели на Вилер- Мадоната и Замъкът Меерсбург.Сега шия Щастливите коне с пъпетс и ми е страшно трудно, защото те изтъняват и накрая се разпадат, а нямат и блясък. Другите модели, които имам с ваша помощ ще шия с ДМЦ, за да не се ядосвам и за да стават по-хубави. В София не знам да продават конци на метър, но с моята приятелка се комбинираме и си купуваме заедно конците, за да ни е по-евтино.

  14. #29

    Подразбиране отговор

    Шила съм със всички видове конци,но определено най-много харесвам DMC и мисля че когато човек влага много труд си струва да шие с хубави конци.Сега за първи път пробвам Венус и съм доволна от тях-имат богата цветово гама,лъскави са и покриват добре.Определено мисля да ги ползвам и за в бъдеще.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Още един глас "ЗА" за DMC. Макар, че и Anchor ми харесват, но повечето ми неща (които за момента не са кой знае колко) са с DMC. Не съм ги избирала смециално, така се е случило, че схемите, които съм си харесала са били с тях.
    С Anchor бодирам в момента една котка и добре се получава.
    "И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •