Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 20

Тема: въпросче

  1. #1

    Подразбиране въпросче

    Искам да попитам по какъв начин си обкантвате панамата за да не се нищи?Пробвах веднъж и се получи нещо много грозно и макар,че беше само кант хич не ме стимулира да шия гоблена(въпреки,че той стана доста хубав).Бихте ли показали картинка на някои подобни бодове?

  2. #2

    Подразбиране

    Аз я минавам на зиг-а на шевната машина. Става много бързо и добре, според мен.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране z

    az go ob6ivam s obiknoven bod obhiven i stava kato na mahina, ako ne razpolagah s overlog. uspeh

  4. #4

    Подразбиране

    Aз нямам машина и затова питах за някой бод на ръка който се прави.

  5. #5

    Подразбиране

    Аз подгъвам половин-един сантиметър от края и зашивам с някакъв обикновен бод, който после мога за разшия лесно, например този за тропоска

  6. #6

    Подразбиране

    Е,признавам,за това не се бях сетила.Ще го пробвам,дано докарам добър вид на панамата

  7. #7

    Подразбиране

    Когато обшивам на ръка ползвам този бод - не знам как се казва. дано се вижда, защото не мога да го обясня, но всъщност е най-прост бод отпред - отзад с лек наклон.
    Не знам защо ти трябва да изглежда добре панамата отстрани, но сега ми идва наум, че ако искаш да не рамкираш, а да оставиш така гоблена, можеш да го обкантиш с веревна лента или някакъв ширит.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #8

    Подразбиране

    Не,че толкова ми се иска да докарам добър вид на ръба на панамата.Просто като обших последния си гоблен,той се разнищи още донякъде,докато стигна до обшиващия конец и стърчаха после едни конци и ми беше много грозно да го гледам така.Затова!Беше точно като тоя твоя бод,но беше много нарядко или незнам от какво,но не изглеждаше като твоя гоблен добре.Май ще пробвам с подгъв както каза lili пък да видя какво ще излезе.Много благодаря,че се отзовахте.

  9. #9

    Подразбиране

    Може да комбинираш двете предложения - да го подгънеш и да използваш същия бод който си използвала, но малко по-нагъсто както е горе на картинката.

  10. #10

    Подразбиране

    Смятам, че най-добре ще се получи, ако изминете краищата на оверлог, няма да се разнищва

  11. #11

    Подразбиране

    Аз пък от опит знам, че оверлогът е много плитък и се изхлузва барабар панамата с оверлога. Е, ако е много внимателен човек... и ако гоблена не е много голям и не се мотае с години из къщи, може да свърши работа...

    Аз обримчвам вече на машина с един дълбок зиг-заг, но когато го правя на ръка, използвам фестон бод, като обхващам поне 5 нишки - да стане дълбоко, за да държи . Само не ме питайте какви нерви ми коства това.

  12. #12

    Подразбиране

    Видях, че някои момичета облепват краищата на панамата с хартиено тиксо. Добре става, но е по-добре да се ползва широкото.
    e-mail: margo_f@abv.bg
    Skype: margotof

  13. #13

    Подразбиране

    Едно време, като бях по-нетърпелива, намазвах краищата с лепило С 200. Обаче като засъхне, става много твърдо и конецът се закача за тези бодливи ръбове.

    Доскоро минавах на зиг-зага на машината, която се счупи, затова сега май ще трябва пак да шия на ръка.

  14. #14

    Подразбиране

    Аз ползвам също хартиено тиксо и ми е страшно удобно.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Oт около 3 месеца ползвам хартиено тиксо-бързо и лесно.А преди понеже си минавах панамата на ръка,защото нямах машина се изнервях и нямах търпение да започна интересната част по самия гоблен
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •