Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 29
  1. #1

    Подразбиране Етапи и от мен

    Здравейте
    Ето и моите етапчета....
    Редактирано от Marieta_ : 11.01.2010 в 14:35.

  2. #2

    Подразбиране

    Ето следващо, надявам се последно етапче на Гарфийлд. Онази вечер разшивах, че бях объркала схемата. Голям срам, на такова малко гобленче да се оплета

    А сега да представя едно от следващите ми предизвикателства. Това трябва да се получи в крайна сметка


    Няколко пъти тонирах тази панама и ето какво се получи
    отпред

    отзад

    Панамата е малко по-тъмна от показаното на снимките, явно е от светкавицата. Искам вашето мнение, да тонирам ли наново, но по- лекичко? струва ми се прекалено тъмна панамата, това много ме притеснява. Или е добре? Ще се радвам на вашето мнение преди да почна да шия.
    Редактирано от Marieta_ : 06.01.2010 в 21:07.

  3. #3

    Подразбиране

    На мен повече ми харесва панамата "отзад" като тоналност.Но може би орхидеите ще изпъкнат повече на по-тъмната.Все пак на "живо" може да се прецени по-добре.А с какво я тонира (ако не е тайна)
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  4. #4

    Подразбиране

    Светле, Наде, много благодаря за мненията ви
    Светле, не е тайна, но самото тониране претърпя гаф
    По-предната седмица натопих сухо намачкано парчето в малка тенджера, в която вреше черен чай. Обръщах от време навреме, но когато я изплакнах и изсуших, не се бяха получили гънчиците, които очаквах... реших да пробвам друго. леко навлажних панамата и я напръсках с разтвор на калиев перманганат. Но явно съм се престарала и разтвора е бил по-силен от нужното и на места се получиха много грозни големи петна. Ядосах се и зарязах панамата. Преди два-три дена ми дойде наново желанието да експериментирам, но реших първо да довърша съсипаната панама и тогава да пробвам с ново парче. Този път пробвах по начина, който дадох като линк в темата за тониране http://www.goblenite.org/showpost.ph...6&postcount=68, само, че вместо червен пипер, сложих кафе. доста поварих, повече от половин час.И в крайна сметка се получи това. Грозните петна се промениха и се надявам да са се скрили
    Определено ще наложа панамата и цветовете, но на дневна светлина, за по-сигурно. Много благодаря още веднъж

  5. #5

    Подразбиране

    Мариета, вече е късно, но за друг път да знаеш - когато тонираш или оцветяваш плат винаги първо го накисни във вода и после го потопи в оцветяващия разтвор. А за да поеме хубаво боята се слага и лъжичка сол
    Иначе резултата е много добър, ама доста си се поозорила

  6. #6

    Подразбиране

    и етапче от новото ми начинание
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от manka : 16.01.2011 в 18:36.

  7. #7

    Подразбиране

    Да покажа до къде съм стигнала с двата гоблена, за съжаление, етапчетата са много малки


    Редактирано от manka : 01.06.2013 в 07:25.

  8. #8

    Подразбиране

    Не стига, че не съм напреднала по "Целувката", ами се разсейвам и с още един гоблен, този път на "Риолис"
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от manka : 01.06.2013 в 07:25.

  9. #9

    Подразбиране

    етапчета
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от manka : 01.06.2013 в 07:26.

  10. #10

    Подразбиране

    още един етап на котката
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #11

    Подразбиране

    Диде, Ванче, благодаря ви!
    Диде, направих тази година грешката да започна няколко гоблена,
    а времето ми за шиене е толкова малко Надявам се, до края на годината да завърша поне един от всички започнати.
    Ето и дребосъка, за който говорих вчера, не е много за снимка, ама да го документирам, че да го свърша по-бързо
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #12

    Подразбиране

    Мариета, много нежен се получава! А и с котката имаш голям напредък.

    На каква панама го шиеш?

  13. #13

    Подразбиране

    Малвинче, Танче, благодаря!
    Малвинче, ако питаш за панамата на дребосъка, това е ленаната панама, която ти ми подари
    Танче, с "Целувката" определено трябва да се заема много по-сериозно " Влача" я от началото на годината
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Marieta_ : 29.08.2010 в 12:14.

  14. #14

    Подразбиране

    страхотна сиамка, аз я имам в къщи жива, та за това няма да се наложи да я бродирам. А мъничето се получава много сладурско. Дай да видим етап от Целувката,че съм нетърпелива какво става с нея.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Мариета, много се радвам, че става толкова хубаво на нея. Да взема и аз да пробвам

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •