Показване на 1 до 14 от 14
  1. #1

    Подразбиране Идея за изложба

    Мили момичета, от известно време ме "тормози" една идея. Да си направим изложба в София.
    Наскоро бях на една такава в културен дом Средец (бивш Лиляна Димитрова) и поразпитах за възможностите. Изложба нямало проблеми да се организира там, но залата не е много голяма, което не пречи, гоблени и бродерии се закачат на гъсто. Не мисля, че е много хубаво така, но ако няма друг вариат става. Другото нещо, което е важно, е че залата трябва да се ангажира доста преди събитието, което всъщност е добре - така или иначе трябва време за организация. Така например може да се организираме за пролетта - март, април.... За сега пускам темата само като идея да я обсъждаме, ако има интерес се наемам да отида и разпитам сериозно. Нека минат празниците и да стане по спокойно на всички.

  2. #2

    Подразбиране

    Време е и ние да си организираме изложба!Аз подкрепям идеята.Нека и другите да си кажат мнението!

  3. #3

    Подразбиране

    И аз съм за!
    Нека го обмислим и може да го обсъдим подробно , на следващата среща

  4. #4

    Подразбиране изложба на гоблени в Асеновград

    :kissздравейте гобленарки от Асеновград !интересува ме има ли клуб на гобленарките в града събирате ли се и как човек може да ви открие и стане ваш член Защо не направите една изложба на гоблени като предварително добре я разгласите На всички желая много здраве и весел празник

  5. #5

    Подразбиране

    Кате, много хубава идея. Ще дойда специално. А не може ли да се направят нещо като щандове, примерно да се поканят фирми, които продават гоблени Така хем ще се радваме на красоти, хем ще си и купим. :Ама май трябва бая по-голяма зала

  6. #6

    Подразбиране

    Аз подкрепям идеята
    Гледах такава в мултито и много ми хареса идеята

  7. #7

    Подразбиране

    идеята е добра но трябва организация и пари...нека колегите от Пловдив споделят опита си с тяхната изложба...

  8. #8

    Подразбиране

    Идеята е страхотна! Така ще можем да порадваме и много други хора - аз поне зная такива, които не бродират, но с удоволствие гледат произведения на изкуството. А нашите неща са такива, нали?!

  9. #9

    Подразбиране

    Дима е права - нека колегите от Пловдив да споделят опит!

  10. #10

    Подразбиране

    Моя съвет / опит / за вас е следния :
    1. не слагайте тема - дайте свобода и воля на творчеството
    2. предварително по време на срещите събирайте по 2-3 лв на човек . Така след няколко вноски ще си съберете парички за наема, за подаръчета, за почерпка.
    3. подгответе си еднакви етикети за всички гоблени - и сложете имената си , цена, адрес.

    Надявам се съм била полезна.

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Юра Виж мнение
    Моя съвет / опит / за вас е следния :
    1. не слагайте тема - дайте свобода и воля на творчеството
    2. предварително по време на срещите събирайте по 2-3 лв на човек . Така след няколко вноски ще си съберете парички за наема, за подаръчета, за почерпка.
    3. подгответе си еднакви етикети за всички гоблени - и сложете имената си , цена, адрес.

    Надявам се съм била полезна.
    Юра е абсолютно права!
    Изложбата си иска стройна организация - не да бързате и претупвате нещата. Голяма група сте и според мен трябват поне 3-ма човека с повече свободно време, защото изникват хиляди глупости
    Темата наистина много ограничава, така че изберете нещо свежо като мото на хобито ни!!! Събирайте от рано пари - дребните суми не се усещат, а накрая имате нужните средства или поне по-голяма част от тях.
    Уточнете предварително точния наем, датите за начало и край, поразпитайте за безплатна и платена реклама ... Пловдивската изложба беше "шумно" рекламирана, но месец след края си - т.е. нямаше голям смисъл - трябваше да събудим този интерес преди събитието ... Много е важно да се разбере предварително уредниците ли ще се заемат с показването на гоблените или ще си наемете човек както ние направихме предната година. Ако може направете изложба със свободен ход. Позаинтересувайте се, ако ще продавате, за процента комисионна!!!
    Сигурно има и още неща, но не се сещам ... ПИТАЙТЕ!!!
    И успех!
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  12. #12

    Подразбиране

    Момичета предлагам на срещите ни да обсъдим идеята за изложбата за да я направим интересна. Имам приятел художник от когото знам че е важно оформление на изложбата всичко да е стилно, кои ще бъдат поканени на откриването за да и се даде гласност, каква ще е целта, продажби или популярност на клуба ни. Пък и да не е много резултатно откъм продажби аз мисля, че всичко е опит. Приветствам идеята и ще помагам каквото мога макар че моите творби са скромни и нямам за продажба. Но ще видя вашите творения а това не е малко

  13. #13

    Подразбиране

    Подкрепям идеята!

    Бих могла да направя някой и друг гоблен за изложбата.

    Но мисля, че най-важното в случая е рекламата, за да има все пак някакви посетители. А няма представа това как да се организира.....

  14. #14

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от rostso Виж мнение
    Подкрепям идеята!

    Бих могла да направя някой и друг гоблен за изложбата.

    Но мисля, че най-важното в случая е рекламата, за да има все пак някакви посетители. А няма представа това как да се организира.....
    Ще питате в галерията те с кои медии работят и ще търсите контакт с тях. Въпросът е да е предварително!
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •