Показване на 1 до 10 от 10
  1. #1

    Подразбиране Знае ли някой

    Знае ли някой дали някъде (в някой град)се правят гипсови рамки? Изглеждат така.



    Редактирано от teen_f : 25.02.2009 в 23:52.

  2. #2

    Подразбиране

    Отдавна не ги използвам.Предпочитам дърворезбата,но мисля,че в София на "Шипка"6 правят такива.

  3. #3

    Подразбиране

    В София в БИТОВИЯ КОМБИНАТ на ул Дондуков преди трамвая да завие мисля че все още правят гипсови рамки.Срещу МЛАДЕЖКИЯ ТЕАТЪР .

  4. #4

    Подразбиране

    Аз малко със закъснение го пиша но... няма значение
    Тези гипсови рамки според мене не са качествени, като материал и излизат на същата цена като дървените рамки. Краси ви са на вид, но след време те започват да се ронят, поне моята беше така.
    Редактирано от Triana` : 20.02.2009 в 18:22.
    На ЛС, без прикачена картинка не отговарям
    dianita_12345@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    ЗА КАКВО ТИ Е ГИПСОВА РАМКА СКЪПА.ТЕ СА КИЧ.

  6. #6

    Подразбиране

    И аз мисля, че са кич. Но все пак на Женски пазар има Един магазин по улицата зад пазара.

  7. #7

    Подразбиране

    О, те май отдавна не се произвеждат гипсови, сега май наблягат на дървените и то не златисти, а кафяви. Може би е по-добре - гипсовите рамки с времето се лющят, пукат и ръсят.

  8. #8

    Подразбиране

    сега подобна рамки се правят като основата е дървена а самите орнаменти са пластмасови аза боядисването е по желание на клиента това съм го виждала в жената която ми прави рамките

  9. #9

    Подразбиране

    Доста крайно изказване (относно кича), наистина гипсът пада при влага и друга липса на поддръжка, но т.нар "дървени" рамки са проста пластмаса. Аз лични имам големи негативи към този прехвален материал - пирони (дюбели), чинии, лампи от пластмаса и какво ли не - именно защото се използва за всичкология, но вече - уви- дори гипсовите орнаменти по сградите са пластмасови...

  10. #10

    Подразбиране

    Реклама:
    Не мисля, че гипсовите рамки са кич. Точно обратното - от тях лъха на аристократизъм, помпозност и лукс... Все едно си в някой френски замък
    А за това, че пада гипса, ако се позъкарпи рамката и се намаже със златна боя /бронз/ в сребърно или златно, не мисля, че ще има проблем.
    А пък и гипсовите рамки отиват не големи, известни гоблени като вилеровите например. Някак си не стои добре да сложиш в гипсова рамка с дълбочина гобленчета с феи, лебедчета и тем подобни

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •