Мила Срефани,

За картофеното брашно и аз помня че Алис по някое време питаше къде може да се намери... Лично аз преди доста години си купувах от Германия- пътувайки обратно за България. Но тогава аз и захарта си купувах оттам(!!!), защото у нас и нея я нямаше.
Това беше пример от недалечната история. :twisted:

Иначе по отношение на картофеното брашно: нарича се така, но като че ли по-правилно би било да носи името "нишесте", защото е точно такова. А според мен различните типове нишесте общо взето имат еднакви свойства и еднакъв вкус, особено когато се касае до толкова малко количество както в случая.
Така че спокойно можеш да го замениш с някакъв друг вид нишесте: пшеничено, оризово, царевично.

За децилитрите Алис е помогнала: просто ползваш една мензура за течности и насипваш в нея до съответното отбелязано ниво. 2 дл кокосови стърготини е равно на обема, който запълват 200 мл вода.

За сметаната грешката е моя: не съм отбелязала че е течна, незаквасена. Съжалявам. Понякога е лесно да приемем нещата, които знаем, за истина, известна на всички.
Да, течна сметана, с маслено съдържание от 20%.

А кокосова маса са стърготините: все едни и същи в крема и върху глазурата. Самата дума "стърготини" ми идва малко дълга и тежка, и понеже тук вместо нея се употребявано именно "маса", направих и аз същото.

На Алис- благодарност за помощта!

Поздрав и лек ден!