Страница 1 от 7 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 98
  1. #1

    Подразбиране Козуначени топчета(??) с крем

    20 броя
    Тесто:
    2 дл мляко
    мая
    2 яйца
    70 г захар
    щипка сол
    75 г масло, разтопено
    лимонова кора
    около 600 г брашно

    Крем:
    1 яйце
    2 с.л. захар
    1,5 с.л. картофено брашно
    2,5 дл лека сметана (20%)
    лимонова кора
    1 с.л. лимонов сок
    1 дл кокосова маса
    ванилия

    Глазура:
    Пудра захар + вода или белтък + кокос

    ************************************************** *
    Тестото се приготвя както всяко козуначено тесто

    За крема поставяш всички съставки -без ванилията- в малък съд и загряваш при непрестанно бъркане почти до завиране. Сваляш от огъня, добавяш ванилията и охлаждаш.

    Раздели тестото на две части и разточи всяка на правоъгълник с размери 35 x 28.
    Следвай процеса от снимките.
    Притисни по линиите на деление с подходящ предмет без да разрязваш тестото, а само за да прилепиш двата листа един към друг, с плънката помежду им.
    Бучни еднократно всяко "пакетче" с вилица или друг остър прибор.

    Раздели на 20 части, оформи на топчета, остави да се надигнат и печи на около 200*С около 10'

    След като са поохладени, разнеси глазурата и наръси с кокос.









  2. #2

    Подразбиране

    Ами сега ..., ако някой още не си е глътнал граматиката от възхищение, нека пише коментари
    Аз ще се въздържа .

  3. #3

    Подразбиране

    аз определено спадам към тези с глътнатата граматика, ох ама какво слюнкоотделяне получих........................и то след днешното гладуване
    Нелка трябва да си много щастлива че не си наблизо :wink:

  4. #4

    Подразбиране ие

    Като ги гледам и...ми се иска да са на моята маса.

  5. #5

    Подразбиране

    Момиченца добрички,

    Елате ми всичките на гости, няма страшно! Половинката тъкмо ще се зарадва, защото като натоваря масата пред него с разни неща за хапване, той все мърмори че съм за къща, пълна с хора. А сега сам му се налага да се справя с всичко.
    Е, и аз му помагам, де.

  6. #6

    Подразбиране

    След като и аз си глътнах граматиката като Алис и постоях в захлас известно време, отидох да си хапна нещо сладичко и вече съм във форма, за да направя смислен коментар
    Нелка, страхотна си
    Чудесна рецепта и великолепен резултат
    Мисля си, обаче, откъде да намеря картофено брашно, не съм виждала такова чудо по магазините. Картофеното пюре на прах дали е подходящ заместител :?
    А какво значи 1 дл кокосова маса - кокосови стърготини ли са или е нещо течно, щом го измерваш в децилитри?
    Сметаната, която използваш, би трябвало да е течна готварска, за да не се пресече при загряването, нали?
    Извинявай, че те затрупах с въпроси, но рецептата ме вдъхнови и ...не можах да се въздържа :wink:
    Сърдечни поздрави и красив ден ти желая...

  7. #7

    Подразбиране

    Стефани, присъединявам се към въпроса с картофеното брашно. :? Подобен проблем имах при едни бисквити с картофено нишесте и на принципа на опита и грешката, го разреших, като вместо картофено нишесте, сложих царевично нишесте (десертно - бяло или кремаво) и се получи чудесен резултат.
    Ще помогна на Нелка при отговаряне на другия въпрос - за децилитрите. В една друга тема "посипахме градината й с камъни от децилитри" , та тогава изяснихме въпроса. Оказа се, че в много рецепти измерват и сухите вещества с дл. След дълго умуване стигнахме до решението, ако е дадено 2 дл, да се разбира една водна чаша обем или 2 дл = 1 чаша. За кокосовата маса и сметаната не се бях замислила, така че да оставим и този въпрос за Нелка.

  8. #8

    Подразбиране

    Мила Срефани,

    За картофеното брашно и аз помня че Алис по някое време питаше къде може да се намери... Лично аз преди доста години си купувах от Германия- пътувайки обратно за България. Но тогава аз и захарта си купувах оттам(!!!), защото у нас и нея я нямаше.
    Това беше пример от недалечната история. :twisted:

    Иначе по отношение на картофеното брашно: нарича се така, но като че ли по-правилно би било да носи името "нишесте", защото е точно такова. А според мен различните типове нишесте общо взето имат еднакви свойства и еднакъв вкус, особено когато се касае до толкова малко количество както в случая.
    Така че спокойно можеш да го замениш с някакъв друг вид нишесте: пшеничено, оризово, царевично.

    За децилитрите Алис е помогнала: просто ползваш една мензура за течности и насипваш в нея до съответното отбелязано ниво. 2 дл кокосови стърготини е равно на обема, който запълват 200 мл вода.

    За сметаната грешката е моя: не съм отбелязала че е течна, незаквасена. Съжалявам. Понякога е лесно да приемем нещата, които знаем, за истина, известна на всички.
    Да, течна сметана, с маслено съдържание от 20%.

    А кокосова маса са стърготините: все едни и същи в крема и върху глазурата. Самата дума "стърготини" ми идва малко дълга и тежка, и понеже тук вместо нея се употребявано именно "маса", направих и аз същото.

    На Алис- благодарност за помощта!

    Поздрав и лек ден!


  9. #9

    Подразбиране

    Хм ... Аз си мислех, че поне едно обедно кафе съм заслужила, а то ... си минах с едното мерси
    Нелка, благодарности за изчерпателните уточнения (горното е шегичка, разбира се)

  10. #10

    Подразбиране

    Нели, Алис, благодаря ви, сега вече всичко е ясно Остава да си запретна ръкавите...

  11. #11

    Подразбиране

    Ех, nelka nelka ... да имах проблемът на мъжа ти! А, моят ти стана голям фен!!!
    Поздравления за рецептата, непременно ще я пробвам, само дано се справя.

  12. #12

    Подразбиране

    Затова,че топчетата изглеждат превъзходно,няма две мнения,но искам да подчертая,че особено ме впечатли техниката на изработването им

  13. #13

    Подразбиране

    Stahl,
    Ако някой ден се запътите насам на ски, непременно се обади, ще направя специално една нова порция.

    Скарлет,
    И аз точно заради техниката на приготвяне ги показах, защото с друг метод е голяма цапаница докато "спретне" човек едно топче с крем вътре.

    Нали и у нас някога имаше едни подобни закуски?-Как се казваха?
    Или само си мисля че е имало? :?

  14. #14

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Нелка както винаги оригинална. Но за мен крема ми се вижда трудничък. Кажи не може ли да стане със сладко вместо със крем?
    Благодаря Ви че Ви има момичета. Откакто открих сайта влизам всеки ден и се радвам на Вашите творения.Шия гоблени от 15 години, но нямам много време.Това ме правя щастлива.

Страница 1 от 7 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •