Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 82
  1. #46

    Подразбиране

    Нали ако преместят коледа за догодина на 7 януари, то тогава на 25 декимври ще си шие.Така че един празник тая година друг другата аз мисля че това е от нашите баби, които са си измисляли празници за да починат от изморителния селски и домашен труд.

  2. #47

    Подразбиране

    Мили момичеа и момчета, доста съм по-възрастна от вас и сигурно се повтарям,но независимо какъв е прозника шийте след 16-17 ч., след като са били камбаните. така знам от време оно. А за празника ви поднасям и

  3. #48

    Подразбиране

    и аз ако шия е късния следобяд или вечер ,когато празника почти е отминал.така знам.това се отнася за големите празници като днес,не за такива който не знам.

  4. #49

    Подразбиране

    :Аз пък от моите баби знам,че грешно да се работи за ,,гръб,,то гоблена нали е за друга цел...ух май богохулствам...

  5. #50

    Подразбиране

    Празник,не празник,само да имам повече свободно време и сядам.Виж,на помени на членове на семейството не шия.Не,че нещо ми пречи да седна следобяд или вечерта,ама ми е чоглаво и не ми спори.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  6. #51

    Подразбиране

    Шия когато имам време, туй за празниците си е пълно суеверие, разбира се който вярва, може и нещо да му се случи, в противен случай няма какво да се случи или да стане, това са си пълни измислици

  7. #52

    Подразбиране

    Шия,когато имам време,включително и на празници.Днес например - докато чаках шарана да се изпече си ших.Мисля,че това не е неуважение към празника.По-добре ли е да си лежиш цял ден?

  8. #53

    Подразбиране

    Ще си позволя да цитирам Светото Писание:

    "И тъй, никой да ви не осъжда за това, което ядете, или което пиете, или за нещо относно някой празник, или новомесечие, или събота, които са сянка на онова, което ще дойде..."

    Послание на Апостол Павел към Колосяните; 2 глава, стихове 16, 17


    И малко по-надолу:
    "Ако сте умрели с Христа относно първоначалните учения на света, то защо, като че живеете на света, се подчинявате на постановления като "Не похващай", "Не вкусвай", "Не пипай", (които всички се развалят от употреба) по човешки заповеди и учения?
    Тия неща наистина имат вид на мъдрост в произволно богослужение и смирение и в нещадене на тялото, но не струват за нищо в борбата против угождаването на тялото"

    пак там, стихове 20-23

  9. #54

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от biskvitka_ Виж мнение
    Ще си позволя да цитирам Светото Писание:

    "И тъй, никой да ви не осъжда за това, което ядете, или което пиете, или за нещо относно някой празник, или новомесечие, или събота, които са сянка на онова, което ще дойде..."

    Послание на Апостол Павел към Колосяните; 2 глава, стихове 16, 17


    И малко по-надолу:
    "Ако сте умрели с Христа относно първоначалните учения на света, то защо, като че живеете на света, се подчинявате на постановления като "Не похващай", "Не вкусвай", "Не пипай", (които всички се развалят от употреба) по човешки заповеди и учения?
    Тия неща наистина имат вид на мъдрост в произволно богослужение и смирение и в нещадене на тялото, но не струват за нищо в борбата против угождаването на тялото"

    пак там, стихове 20-23
    А може ли да помоля за разяснение. Опитвам се да си го разтълкувам сама, но...

  10. #55

  11. #56

    Подразбиране

    Сигурно си го казвам за стотен път ама пак да си го кажа:
    За мен шиенето не е работа.Това е моето успокоение,моята почивка и отмора.Време да остане главата ми празна.
    В това ежедневие натоварено-графика на второкласника и режима на бебето,таткото и той чака ред за внимание ако трябва да се съобразявам и с това просто трябва да хвърля иглата.
    Уважавам традициите,но трябва да се замислим първо какво добро направихме днес-добра дума,усмивка дори.После кой светец трябва да уважим на този ден.Има ли значение ,че не съм шила цял ден ако съм била груба с някой/примерно/?
    Това са моите доводи и никой от тях не е маловажен за мен поне!

  12. #57

    Подразбиране

    Добре си цитирала библията.Там има доста мъдри неща.
    Точно сега по празниците ще имам най-много време за шиене и нямам търпение да дойде края на седмицата(нашата фирма ще почива от 19 декември до 4 януари).

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  13. #58

    Подразбиране

    За мен шиенето е удоволствие, не работа - така излизам от ситуацията, само на Коледа и Великден не шия!

  14. #59

    Подразбиране

    ... никой да ви не осъжда...
    Това, мисля, няма нужда от пояснение.

    За останалата част от текста ще пропусна богословските тълкувания. Общият смисъл е, че всичките тези забрани ("Не похващай", "Не вкусвай", "Не пипай") са човешка измислица, уж за да се смири тялото и да станем по-малко грешни.

    Момичета, шийте, наслаждавайте се на процеса и радвайте себе си, близките и съфорумците си с красоти!

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Шия винаги когато имам време,а свободно време имам когато са празници,така че шия,въпреки че баба ми ме упреква всеки път когато ме види

Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •