Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 82
  1. #31

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ВанчетоМОД Виж мнение
    Аз също шия по празниците. Извинявам се на Светията - който и да е той и започвам. Апък ако е много голям прзник като Коледа и Великден започвам към 16 ч., както казват бабите - след като бият камбаните.

  2. #32

    Подразбиране

    и аз шия в неделя от обяд а в големите празници по късничко. господ да ми прости но ми се шие.

  3. #33

    Подразбиране

    Аз от майка ми знам, че не бива! В неделя не спазвам този канон, но по църковни празници шия само след залез слънце. А на предходния ден (преди съответния празник) след залез слънце също не бивало!

  4. #34

    Подразбиране

    И какво ще правим сега, шие ми се го чувствам като грях

  5. #35

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от geri_73 Виж мнение
    И какво ще правим сега, шие ми се го чувствам като грях
    И аз тъкмо щеше да влизам да питам дали може днес да се шие!?
    В календара денят не е отбелязан със червено кръстче, а отпред като отворя на църковните празници за април са 19, 20 и 21.
    А така ме сърбят ръчичките.

  6. #36

    Подразбиране

    Момичета, днес се работи всичко и се шие...Утре е тежък ден-Разпети петък и аз лично мисля да не шия...В събота също може ( така си мисля, защото пак могат и яйца да се боядисват и да се чисти).Неделя си е точно Великден и ще прескоча...но ,от понеделник след залез слънце мисля, че няма проблем..
    По принцип спазвам правилото след залез слънце и на празничен ден може да се шие..прескачам само ако е много голям празник или името на светията е свързано с името на някой от най-близките ми хора...
    Преди време прочетох много интересно мнение някой беше писал,че по празниците шиел само икони...така те били заредени с много повече енергия...от празника...Честно казано това ми хареса...и имам една Богородичка за всеки случай..
    Другото ,което мисля е ,че вярата се носи в сърцето, а не се парадира с нея по празници..аз затова и мразя да ходя по църквите в най-голямата блъсканица,защото не съм убедена,че тези които са там,знаят за какво са отишли...По Великден през нощта съм виждала пияни-заляни младежи , с бирите и в църквата...защото се ходело..ама в какъв вид се ходи, с какво смирение в душите...това не им е ясно....Цял ферман ви написах...ама това мисля...

  7. #37

    Подразбиране

    На мен пък не ми е греховно някак като шия по празницитеСлед като не спазвам пост примерно,защо трябва да се съобразя точно с поверието за работаПонякога си мисля, че се съобразяваме само с това което ни изнася

  8. #38

    Подразбиране

    Когато съм си в къщи, шия. Освен ако не се захвана с друга работа.

  9. #39

    Подразбиране

    добро утро на всички днес шие ли се

  10. #40

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от puxito Виж мнение
    добро утро на всички днес шие ли се

    Да ви споделя и аз днес много се изкушавам да шия, нямам именник вкъщи, ама пък ми е и малко съвестно..май ще изчакам да стане поне 17 часа...
    То все така става..като ме засърбят ръцете...не мога да шия..

  11. #41

    Подразбиране

    аз шия винаги,когато съм свободна независимо дали има празник или няма

  12. #42

    Подразбиране

    Не мога да разбере защо може да се скъсаме от работа с почистване и приготвяне на трапезата, но е било грехота да се шия при условие ,че така релаксираме.Аз шия /вече май се отказаха да ми правят забележки в къщи/,но мисля ,че всеки е свободен сам да реши за себе си.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  13. #43

    Подразбиране

    Аз мисля, че когато шием заради хобито и с удоволствие, за разтоварване няма значение дали е празник или делник!
    Малко по-различно е когато шием с други цели, но все пак това е мое мнение.
    Важното е да не изпитваме угризения и неохота от това, което правим в дните на Светлите Християнсти празници и да мислим с любов за всичко около нас!

  14. #44

    Подразбиране

    Аз бродирам винаги когато имам малко свободно време -не зависимо дали е национален или църковен празник.

    Ако не се бродира ,то тогава не трябва да се ходи и на работа!Ако погледна църковния календар няма да остане ден в който дори да отида на работа!
    Не ,4е не съм набожна ,ама това с "не работенето" по празници май доста отдавна си е изживяло времето!

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз когато имам време шия и на празниците.

Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •