Показване на 1 до 9 от 9
  1. #1

    Подразбиране Моля за малко помощ

    Здравейте, реших да си оплета болеро, намерих схема и модел които ми допаднаха много, оплетохме с мама всички части зашихме ги и останаха само ръкавите и яката. За съжаление не можахме да разгадаем точно как се набират бримките за ръкавите, въпреки че е на руски език обясненията уви, затова моля някой ако го е плел или може да обясни как става нека ми помогне, може и на лични!!! прилагам снимка на модела и описанието му
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  2. #2

    Подразбиране

    Страхотно болеро - мисля да се опитам и аз да го оплета.
    Доколкото разбрах, бримките за левия ръкав ги нанизваш по схемата от страница 2: правиш 27 бр., вземаш 26 бр. от петоъгълник 8, 26 бр. от петоъг. 6, 26 бр. от петоъг. 5 и 27 бр. от петоъг. 11 (по схемата - вече трябва да си зашила петоъгълниците от основната част). Получаваш общо 132 бр., като за всички петоъгълници. Плетеш по схемата за петоъгълниците до ред 20 - получаваш 72 бр. С тези бримки продължаваш разгънато по схемата 16 реда. Би трябвало да получиш 62 бр. Завършваш с 11.5 см ластик 2 л. 2 оп.

    (Тези цифри са за най-малкия размер XS, ако ти трябва друг размер - следиш числата за твоя размер в скобите)

    Яката се плете отделно по схемата и после се зашива за болерото, като се оставя илик за копчето.

    Успех и дано съм помогнала

  3. #3

    Подразбиране

    Ужас а ние се чудим и маем от къде са тея бримки искаш да кажеш че петоъгълника над ръкава действителност не става петоъгълник, т.е. е разгънат и от там се продължава надолу към за ръкава?!?!?? веднага ще пробвам довечера и утре или в други ден ще пиша как вървят нещата!!! благодаря ти предварително, много съм ти задължена, аз бях толкова разочарована че нищо не се получава а толкова много ми харесва този модел .... поздрави и благодарности още веднъж!!!!!


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  4. #4

    Подразбиране

    Успя ли да се справиш с ръкавите?
    Аз започнах болерото и вече съм до половината с един ръкав
    Петоъгълници 1-2-3-4; 9-10; десен ръкав
    Ако мога да помагам - питай!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Вече съм готова с болерото - капечо, както го наричат във Vogue.
    Май се оказа един от най-популярните, но и най-модифицирани модели
    напоследък. Лесен е за плетене, но трудно се докарва да стои като на манекенката. На мен ми се наложи да го преправям, защото отзад ми се дърпаше нагоре, а отпред ми висеше безформено - добавих още един ред от три петоъгълника и се пооформи сравнително прилично.
    А днес видях и още една добра идея - отзад отдолу е пришита платка като яката - ако го бях видяла по-рано, щях да го направя и аз така.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    моля опишете ми как се плете болерото и съответно знаците от схемата

    къде да намеря схемата за яката - Svetla.bratanova@abv.bg

    моля да ми кажете защо в средата на петоъгълника се получава издуто- двойно ли се започва и каква прежда

    не сте ми отговорили за болерото

    Нищо не разбирам от плетки, но на 1 пост са качени обаснения на руски за цялото болеро - ръкави, яки, леви, десни страни и т.н. Прочети ги внимателно и ако нещо не разбираш в следващите постове и Кармела е обяснила как тя го е плела, пиши и на лични за помощ.
    Редактирано от did_tag : 26.02.2009 в 11:55.

  7. #7

    Подразбиране Болеро

    Момичета ,нещо нищо не разбирам...Може ли някой да ми обясни за тия петоъгълници.Един петоъгълник едновременно ли се плете ,или и той е на отделни парчета,пише че се плете поначало с две игли.МОЛЯ НЯКОЙ АКО СЕ НАЕМА ДА МИ ОБЯСНИ!!!Аз първоначално си помислих че всеки петоъгълник се плете едновременно с 5 куки като чорап,обаче нещо не ми се връзват нещатаАко искате на лични: veselka_5kova@abv.bg

  8. #8

    Подразбиране болеро

    Хайде де ,нека се включат майсторките!!!

  9. #9

    Подразбиране

    Реклама:
    здравейте! и аз плета това болеро, но незнам дали няма да е голямо- l размер. Бихте ли ми казали колко см е диаметъра на единия петоъгълник.Благодаря Ви. Може да ми пишете на karanlievata@abv.bg

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •