50г мая
0,5 дл зехтин
3 дл вода (37*С)
1 с.л. захар
2 ч.л. сол
2 белтъка
около 700г брашно
подправка по вкус: аз ползвам нещо, за името на което не съм много сигурна, ето една кошмарна снимка, която намерих:


Ким?

Разбъркай маята в течността, изчакай малко и добави останалите съставки като при работа с което и да е тесто с мая.
Омеси тестото с още малко -допълнително- брашно, докато при месене почувстваш че повърхността му не залепва по ръцете ти, а стои суха.
Остави да втаса- около час.

Раздели на 5 части.
Всяка от тях раздели на 15 парченца и разточи/раздърпай с помощта на дланите си на дълги пръчици с дебелина приблизително кокото на малкия пръст.
Постави пръчиците в тава и остави да се надигнат.

Печи ги в средата на фурната:
165*С и 30' : при вентилатор
175*С и 30' : обикновена печка

Зрънцата (сусам, ким) можеш да поставиш вътре в самото тесто, може и да пръснеш по плота, и всяко отделно парченце да оваляш през тях когато го раздърпваш.

Аз отдавна не разделям тестото на части както е описано тук, но като начало това ти дава известен ориентир за желаната големина.

**********************************
Доста пъти бях опитвала да правя гризини с друг вид теста: получаваше се все нещо твърде сбито и кораво. Тук явно белтъкът дава желаната въздушност и когато за пръв път опитах тази рецепта, разбрах какво е вложено във възклицанието "Еврика!".

Аз рядко имам зехтин вкъщи, практически купувала съм го единствено заради гризините, но в последно време го заменям с олио.

За проба може да се опита половината доза: само с един белтък.

Температурите за печене ми идват малко високи така, както са дадени; аз пека дори без вентилатор само на 160-165*С.

Pomestvam starata snimka