Цитат Първоначално написано от Tais Виж мнение
Мен ме интересува как да си подхраня косата.Дълга е до кръста естествено руса.Маските който и правя ми действат 1-2 пъти.Правя и маска един път в седмицата.Сменям шампоаните,но явно нищо не помага,косата си остава някак без "живот".Мерси предварително за помоща
Не разбрах точно какъв е проблема-суха,без блясък.."вяла" или хвърчаща е?
Има ли проблем с мазни корени и сухи краища?
Маските имат ефект ,ако се поставят само по начина,който по-горе съм описал за бадемовото масло-всички маски и елементите в тях трябва да достигнат до корена и да действат там ,а не по дължината.Маска поставена за 5-6 мин по дължината ще има ефект колкото ,ако ви боли главата и си разтворите аналгин в чаша вода и с нея си намажете челото
В повечето случаи "безжизнена" е косата ,която се премива-влиза се в омагьосан кръг и колкото повече я миете ,толкова по-често и бързо се омазнава и с времето сутрин я миете и вечер е мазна.За сметка на това до краищата не достига този себум ,който като цяло има за цел да подхрани косата и резултата е ,че краищата са като захарен памук.
Ако в това е проблема належащо е да се научиш да я миеш не по-често от 2 пъти в седмицата-с времето себума и отделянето му ще се регулират.Може в началото да се включи между миенетата (примерно през два дена да се мие косата) ,като два пъти да е с нормален шампоан ,а третият път да е с такъв,който е "дейли юз"-за честа и ежедневна грижа.
Ако не успявам да ти отговоря просто ми кажи точно какъв е проблема