Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 92
  1. #61

    Подразбиране

    Изчетох всичко с голям интерес и искам да споделя с вас, че точно Ивчомад ми слага удължената коса когато имам нужда от нея. Има златни ръце! Доверете му се! Аз не ходя на фризьор изобщо,но когато реших преди 2 год.да си удължа косата отидох при него и резултата беше зашеметяващ...не се познах...изглеждах прекрасно. Скоро не съм я слагала,но наложи ли ми се...ще тичкам при Ивчомад знаете ли..приличах на фолк певица. Ако някой иска ще му изпратя снимки,за да види...не преувеличавам
    Редактирано от vessi_s : 29.10.2009 в 21:26.

  2. #62

    Подразбиране

    И моята коса се изсипа вследствие на силен стрес,а малко след това спуках киста....Резултата беше плачевен-от коса гъста като кошница,естествено черна и лъскава в един момент стоях и всичко около мен беше коса,кичури коса. След консулт с моя позната дерматоложка започнах третиране с Анастим и Алпикорт F но резултат нямаше. Започнах да си правя маска на косата от 1 жълтък,лъжица Тривитаминол,ампула Прогестерон и лъжица силна ракия.За измиване ползвах медицински шампоани-Виши, и т.н. а след време минах на шампоан за коне. Ефекта беше поразителен
    Мога само да спомена,че прогестерона е хормон на окосмяването, а Тривитаминола-комбинацията от вит. А и Е играе ролята на прогестерон

  3. #63

    Подразбиране

    Казвам и аз здравей на нашия консултант-Ивчо...Благодаря за темичката,много е полезна..
    На почти 36 години съм. Имам по-скоро мазна коса...Бях с разкошна коса,която след двете раждания ми остана почти една втора от това, което беше...Прежалих я...Започна да се омазнява...и стана една тъъъничка..на втория ден ми е залепена за скалпа...
    Решавах проблема като 4-5 години ходих скичури, те ми я поизсушаваха и можех да изкарам 3-4 дни без да я мия..Но, в един момент ми писнаха кичурите..направих си косата като естествения ми цвят-тъмно кестенява...и пак влязох в ада..
    На два дни-мазна, отвратителна...Поддържам я средна дължина( имам невродермит на врата-следствие на силно стресова ситуация и не мога да я подстрижа късо...Въпреки,че обичам късите коси..) Тогава се сетих какво правех в ученическите си години, с разкошната коса..слагах и една зелена къна (вече я няма..беше по-скъпа и от боя,индийска с билки вътре и бадемово масло) Тук вече Ивчо се ужасява сигурно, защото всички фризьори мразят къните, но...
    Взех си аз къна, разтворих я със вряло силно кафе (не сложих жълтък и зехтин, защото прочетох,че прибавени към къната не покриват бели коси..) и да ви кажа стана номера...Хубавото е,че ми живна косата И СПРЯ ДА СЕ ОМАЗНЯВА...ВЕЧЕ МОГА ДА ИЗКАРАМ 4-5 ДНИ БЕЗ ДА Я МИЯ...КОЕТО ЗА МЕН СИ Е РЕКОРД..
    Слагам си къна веднъж в месеца..Неудобството е,че не винаги става еднакъв цвета...Последния път я държах към 2 часа,за да ми хване добре бялата коса...и тя стана почти черна...След маски на следващите две измивания падна малко цвета и пак си е тъмно кестенява...Осъзнавам,че от тук нататък ако искам промяна ще трябва да я изчакам да порасне и да режа къносаното преди това ,но какво да се прави... Понеже ми е естествено чуплива..я оставям да изсъхне, само я понамачквам..и вълничките стават..понякога й слагам пяна за обем..и съм ок..

    Искам обаче да те питам нещо за едно детенце на моя приятелка-момченце на 2 години..По-голямото му братче -на 4 год...си включва прахосмукачката и залепва четката й на пълна мощност на главата на малкия...Следват писъци...Като спират прахосмукачката виждат,че от главата на малкия липсва цял кичур коса...Сега на върха на главата детето има едно плешиво петно ( с големината на монета 1 лв)..Дай съвет с какво да го маже майка му..Косата е изтръгната с луковичките на косъмчетата и...според мен няма да излезе бързо..

    И аз съм чувала, това което пише момичето преди мен...за някакви конски мазила...ама като ми казваха какво да си взема от вет.аптека нищо не записах...
    Какъв съвет да дам на приятелката ми...
    Ох, то цял ферман написах ама...още един съвет искам от теб.. Дъщеря ми е на 11,5 години...носи си косата средно дълга...но й е тъничка..какви маски да й правя, за да се посгъсти, но без да се омазнява,че сега тя влиза в пубертета и виждам ,че и нейната косичка започна да се поомазнява..
    Благодаря ти за отделеното време...

  4. #64

    Подразбиране

    Здарвей.косата ми е дълга и права,но е без обем,мазна и рядка.С мазни корени и сухи/цъфтящи/краища е. дай ни съвет как да я поддържам,ъака яе да се сгъсти и да не е толкова неравномерно мазна.и по обемна.

  5. #65

    Подразбиране

    Здравейте и от мен! Нова съм тук, но имам нужда от съвет Вчера бях на фриьзьор и исках просто да ми освежи косата, но не стана точно така- отрязаха ми повече отколкото бих прежалила. А пък и тази гоина съм абитуриентка (след 3 месеца) и си искам да съм с хубава коса. Сега съм отчаяна, защото по принцип имах много длга, гъста коса... а сега не стига че този сезон поокапа малко, ами и ме постригаха доста,(в момента ми е до средата на гърба и то изправена , аз по принцип ходя с начупена ) Моля ви от цялото си сърце да дадете свет какво да правя тези три месеца, за да си възвърна предишната дължина и като цяло гъстота на косата- все пак тов е единственото нещо, което харесвах в себе си. И друг въпрос имам, тъй като забелязах че сте писали за АД3Е-само в корените ли се втрива?И би ли могло да ми помогне това нещо, в моя случай

  6. #66

    Подразбиране

    Здравей kamelka! Да споделя за витамините АДЗЕ. Преди около месец косата ми започна да пада. Не мога да ти опиша какъв ад беше, имах чувството, че още ден-два и ще падне цялата. Бях чела за витамините и все се канех да пробвам. Накрая се принудих. Взех си от ветеринарната аптека (продавачът каза, че са с ново име- ВИАЛИТОН). Резултатът е повече от страхотен. Направила съм си 3-4 маски вече. Снощи след измиване и вчесване паднаха не повече от 5-6 косъма. Опитай и няма да съжаляваш. Пък и това, че са ти скъсили повече косата е дори по-добре. Ще видиш, че на бала косата ти ще е невероятна. Аз не смея да се подстрига заради разни суеверия (нали бременните не трябвало да се подстригват). А по въпроса за корените, аз слагам в маската хума, кисело мляко, малко оцет, аспирин, ракия и втривам в корените, а след това размазвам навсякъде и стоя 1 час. Успех от мен!
    Смисълът на живота е човек цял живот да търси смисъла на живота. Така поне мисля аз.
    моите гоблени

  7. #67

    Подразбиране

    Камелка-купи си от аптеката-себорал форте.
    това е лосион против пърхот и косопад.КАТО СТРАНИЧЕН ЕФЕКТ ПРИ РЕДОВНА УПОТРЕБА ПРИ МНОГО ХОРА СЕ УСКОРЯВА РАСТЕЖА НА КОСАТА.СлеД всяко миене докато е влажна още косата го втривай в корените,масажирай и НЕ изплаквай.
    Лосиона е билков и съдържа чемерика-билката е отровна и трябва да се пазят очите,и да се пази от деца да не го изпият
    Редактирано от Дейзи : 15.02.2010 в 22:07.

  8. #68

    Подразбиране

    Здравейте отново ! Благодаря за съветите, ще ги изпробвам! Роси, благодаря специално и на теб че ми вдъхна кураж, защото днес си начупих косата и се ужасих още повече колко много коса са ми отрязали, сега ще правя всичко казано от вас и дано да има успех Ина1е забелязах сега, че след като се постригах косопадът ми намаля драстично....дори сега не мога да се оплача.. сега по - скоро възвръщането на дължината е големият проблем


    Дейзи .. иначе този себорал форте го имам и съм го ползвала за пърхут и на мен личо ми помогна, явно трябва да започна да го използвам по - сериозно пък може да помогне и за разтежа


    Роси, не го знаех това за бременноста и постригването, но щом хората са казали такова нещо.. ямо има нещо вярно .. а пък и е хубаво да си пазиш косичката, за да не съжаляваш после като мен

  9. #69

    Подразбиране

    И още нещо да попитам.. каква доза от този тривитаминол се слага?

  10. #70

  11. #71

  12. #72

    Подразбиране

    Tahank you за бързия отговор И още един въпрос .. може ли да се ползва всяка седмица.. тоест може ли да има и неблагоприятен ефект, ако се използва толкова често

  13. #73

    Подразбиране

    Не,не е хубаво толкова често,може да се получи обратния ефект.Прочети малко от линковете,които пуснах-там има много добри рецепти

  14. #74

    Подразбиране

    Дааам, разгледах ги, тоест изчетох ги и забелязах , че хората си противоречат... едни яползват 1 седмично други 2 пъти... трето 2 пъти в месеца странна работа .. но все пак са витамини не би трябвало да вредят толкова, ако се използват дори венъж седмично (просто имам горомно желание да си възвърна дължината на косата до бала )

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Когато си купих витамините, продавачът ми каза да слагам по 1 с.л. и да подхранвам косата 1 месец. Искам да отбележа още, че някои дами си мият косата веднъж седмично, а други 2 пъти. Затова аз си правя маска всеки път, когато мия косата.
    Смисълът на живота е човек цял живот да търси смисъла на живота. Така поне мисля аз.
    моите гоблени

Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •