Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 75
  1. #1

    Подразбиране Как шия с двойно лице:

    Здравейте!
    Тум смятам да поместя няколко доброкачествени фотографии... ох, защо ме избива на смях??

    ОК, сериозно!

    Направих няколко бода с два контрастни цвята конец, които снимах на етапи откъм гърба, за да покажа как шия двулицево 1:1.

    На първата снимка е показано отрпед, а на следващите две - какво става отзад.

    Като за начало, ето едно елементарно минаване на долен ред -тук няма нищо особено, защото в процеса на шиене, конеца минава така, че закрива вертикалната чертичка, която се получава при 'пренасянето'. Първият ред покрива началото на конеца. Може да се шие около него докато се покрие, или да се остави да стърчи и след като се ушие достатъчно, за да го скрие, да се пъхне една игла в 'тунелчето' и като се вдене крайчето, да се издърпа иглата, като подпъхва конеца.

    Сигурна съм, че за повечето от вас тези неща са елементарни, но понеже чета и мнения, че подпъхването на конеца затруднява или изнервя някои хора, искам да покажа колко лесно става и колко е хубаво да ти е чисто и конеца да не пречи после докато шиеш близо до неговия стърчащ край.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    На следващата снимк показвам как прескачам няколко бода, които ще бъдат с друг цвят и продължавам реда със същия.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    На тези снимки показвам как минавам на друг ред, когато конеца трябва да отиде в друга посока и да кръстоса бодовете на гърба.
    За да стане красиво, подпъхвам иглата под ушитите вече бодове, така че обратния наклон да остане отдолу и да се покрие от 'правилния'.

    На първата снимка показвам къде трябва да се забоде иглата и как конеца трябва да мине 'напреки' на ушитото,

    а на втората показвам как го подпъхвам.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    Ето така изглежда когато конеца вече е прекаран откъм лицето.
    (Само с тази малка разлика, че трябваше да забия иглата в горната дупчица, но после нарочно оставих грешния вариант за снимката, за да се вижда по-ясно. Иначе тази малка вертикална чертичка не се вижда.)
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Така ушивам още един ред, като пак прескачам два бода за другия цвят и тук показвам как подпъхвам края на конеца след като съм приключила с този цвят.

    Показвам и лицето на ушитото с червено.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Дойде време да започна с втория цвят.

    На първите две снимки се вижда как започвам като провирам иглата, за да скрия края на конеца. Пак подчертавам, че това става много лесно и е много удобно да се шие 'на чисто' след това.
    На втората снимка се вижда как изглеждат нещата след като съм направила първото забиване на иглата. Първият бод още не е готов откъм лицето, но отзад конеца е почти напълно скрит.

    На следващите две снимки показвам как забивам иглата със зеления конец така, че той да обгърне нишката на червения, която остана при прескачането.

    Така ушивам всичките бодове със зелено на този ред.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    Ето така изглежда ушитото със зелено отпред и отзад:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #8

    Подразбиране

    Сега остава да сляза на долния ред със зеленото и да ушия двата бода, които прескочих.

    На първата снимка показвам къде трябва да забия иглата, а на втората - как я промушвам под червения конец.

    На третата снимка се вижда как изглежда подпъхнатия конец, а на последната - отново зеления конец минава над червения и покрива нишката над прескочените бодове.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Подразбиране

    Еми това е от мен

    Който е прочел, да прати 5 лв. за урока

    Някой ако има какво да допълни от своя опит, нека да заповяда.

  10. #10

    Подразбиране

    Shanni, браво
    Идеално нагледен урок
    За втория цвят винаги съм се чудела как да го започна и как да мина на следващ ред. Благодаря

  11. #11

    Подразбиране

    Благодаря, аз имах предвид да покажеш по-отблизо отзад вече ушит гоблен.
    И аз се опитвам да шия така, старая се да подпъхвам всички краища и конеца когато прескача, но все остават дупки. Какво правиш когато имаш например единичен бод?

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lili Виж мнение
    Благодаря, аз имах предвид да покажеш по-отблизо отзад вече ушит гоблен.
    И аз се опитвам да шия така, старая се да подпъхвам всички краища и конеца когато прескача, но все остават дупки. Какво правиш когато имаш например единичен бод?
    тя вече показа на http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2866&page=3


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  13. #13

    Подразбиране

    Благодаря, пропуснала съм го.
    А когато се шие по редове пак ли така се получава?

  14. #14

    Подразбиране

    Шани браво добре шиеш но това не е двулицево шиене.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от veni_3000 Виж мнение
    Шани браво добре шиеш но това не е двулицево шиене.
    A кое е двулицево шиене?

Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •