Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 75
  1. #16

    Подразбиране

    Шие се по редове и е доста голяма играчка но пък става идеално.След малко ще снимам някой детайл по отблизо и ще покажакак се получава когато се шие на редове.

  2. #17

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veni_3000 Виж мнение
    Шие се по редове и е доста голяма играчка но пък става идеално.След малко ще снимам някой детайл по отблизо и ще покажакак се получава когато се шие на редове.
    Не мисля, че определящото за двулицево шиене е дали шиеш по редове или по цветове, по петна и по какъвто и да е друг начин. Важното е отзад да личи ясно картинката, да е плътно и чисто.

    Нарочно озаглавих темата 'Как шия /аз/ двулицево', а не 'как се шие...'

    Аз шия така и резултата ми харесва. Мисля, че провирането на конци отзад понякога е малко затормозяващо, но и с шиенето по редове е така.

    По моя начин аз избирам къде да шия и коя част от картинката да ушия първо. Плюс това, ми е по-лесно да шия по-едрите петна когато не съм сама или гледам тв. или съм уморена и разсеяна, а по-дребните и по-сложни участъци шия когато съм спокойна и съсредоточена. Така шиенето ми създава различни усещания всеки път.

    Мисля, че всеки трябва да намери удобния за него начин.

    Нека всеки, който иска, да сподели своя опит и мнение.

  3. #18

    Подразбиране

    Разрешавам си да сложа две снимки в твойта темичка но ако решиш ще ги изтрия.Гоблена е шит 1:1.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #19

    Подразбиране

    Лелее това опаковата срана ли е направо ще ми изскочат очите . Поздравления на майстора шапка му свалям!!!
    alunagalia@libero.it



  5. #20

    Подразбиране

    гоблените на veni_3000 във вашите творби напрво ме сринаха неможеш да кажеш кое е лице кое е опаци вижте ги браво на майстора,които го може ,го може.

  6. #21

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veni_3000 Виж мнение
    Разрешавам си да сложа две снимки в твойта темичка но ако решиш ще ги изтрия.Гоблена е шит 1:1.
    Вени, защо ме възприемаш толкова враждебно??

    Темичката е обща във форума и нека всеки сподели мнение и опит. Давам ти идея да снимаш в процеса на шиене, за да видят тези, които не са шили по редове.

    Аз сложих снимки в 'шиете ли с двойно лице...', но понеже темите се посещават от различни хора, се чудя дали да не сложа и тук.

    Аз правя първия си гоблен по този начин и в процеса на работа доста се усъвършенствах. В тази част, която съм шила по-в началото, имам места, които сега бих направила по-добре. Но като цяло съм доволна от гърба си.

    В началото на темата споделих няколко начина на подпъхване на конците, които аз използвам. Ако някой намери нещо полезно за себе си, нека взаимства. Не твърдя, че това е единствен и универсален начин на шиене!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #22

    Подразбиране

    Някъде в етапи по време на шиене бях показала с снимков матерял как става ще го потърся ако не са го изтрили и ще покажа.Гоблена ти става добре и е идеален но не двулицев.

  8. #23

    Подразбиране

    Eто тук съм показала как се шие на редове не е трудно но е доста изнервящо на моменти защото се налага понякога да шиеш с по 40 игли.
    http://www.goblenite.org/showthread....ni-3000&page=2

  9. #24

    Подразбиране

    Според мен спора е ненужен,още по вече ,че става въпрос за гърба на гоблена .В крайна сметка шием защото ни е приятно и защото ни носи положителни емоции.
    А това което сте показали и двете е направено много професионално.

  10. #25

    Подразбиране

    Вени, направо ми скри шапката с това 1:1...и как изглежда гърба му...
    И аз се старая , шия чисто ( като на Шани), ама твоето е наистина майсторство.
    Аплодисменти за теб..

    Шани , не се сърди, ушитото от теб е супер, шиеш много чистичко (и аз така шия), ама това не е двулицево поне според мен...

    И аз мисля,че излишно спорим,защото това остава вътре в рамката и не се вижда...
    Изпадаме като че ли в перфекционизъм вече...нека просто да се наслаждаваме на хобито си...

  11. #26

    Подразбиране

    Аз не съм искала да споря просто споделям опит , исках да покажа как се шие по принцип мисля че затова сме се събрали.А и наистина няма значение как изглежда гърба .Но има и нещо друго когато се шие на редове отпред гоблена изглежда по добре защото бода е много по равен.Важно е на нас да ни доставя удоволствие това което правим, а как ще шием на редове или по цветове е без значение.В момента шия по цветове друг път пък на редове зависи от настроението ми но искам толкова неща да ушия че май не ми се занимава да шия на редове защото става по бавно.Шани дано не ми се сърдиш че така нахлух в темичката ти но ако искаш може да опиташ по моя начин и ще видиш разликата.

  12. #27

    Подразбиране

    Мислех да не пиша нищо повече, но просто ме предизвиквате.

    Вени, не смятам, че си нахлула в темата ми, дори ще се радвам и други като теб да споделят опита си.

    Не мога обаче да се съглася, че това, което правя не е двулицево. Ако едно нещо изглежда отзад така, както отпред, мисля, че това се нарича двулицево. Възможно е да става по-равномерно когато се шие по редове и аз със сигурност ще го опитам, но това не значи, че другото не е двулицево!

    Засега все още съм убедена, че по моя начин може да се постигне толкова добър резултат, колкото и ако се шие по редове. /Не казвам, че в момента мога, а че начина го позволява./

    Когато пробвам по редове, ще покажа резултата, и ако има хора, които вече са опитали, нека и те покажат своите. И не само резултатите, но нека споделят и някои тънкости и подробности, които ще помогнат на други да подобрят работата си.

    Не знам дали не трябваше всичко това да се вмести в темата 'шиете ли с двойно лице или не', но не исках да я натоварвам излишно, затова отворих нова. Нищо лично.

    Нека всеки пише каквото и където му харесва. Това е форум, не еднолична фирма.
    Темата остава отворена, момичета и момчета, пишете!

  13. #28

    Smile

    Момичета възхищавам се и на двете ви за старанието и изработката на гоблените , особенно от опаковата страна.
    Лично за себе си смятам, че това да се старая да ми е много чист гърба ми е СУПЕР изнервящо. Аз шия за да се разтоварвам и смятам, че най- важното нещо е шиенето да ме успокоява. Шиенето за мен е като вид медитация. Така, че правя това което ми харесва. Това на означава , че не се възхищавам на вашия перфекционизъм За да го правите, предполагам ,че ви харесва и ви носи УДОВЛЕТВОРЕНИЕ и това е важното. Спора в случая мисля ,че е излишен. Всеки от нас има изработен навик и межанизъм по които шие и е много трудно да промениш изработения с времето стериотип. Например четох тук във форума как шият бързо оцветявайки схемата. Оцветих си един знак и така се обърках.............. Аз например шия без да отбелязвам по никакъв начин. Питат ме как знам къде съм...... Ами просто знам. Имам набито зрение и знам къде съм и почти никога не греша. Пробвах и с гергеф- също не можах да свикна. Така, че е хубаво , че показвате вашия начин на шиене и на който му е приятно - да пробва.
    http://www.snimka.bg/?album%3baid=326795%3bold=1
    pepinapepina@abv.bg
    Среща 11.01.15 г. неделя за 13.00 часа в " Рандеву"

  14. #29

    Smile

    Момичета няма нужда да спорите!
    "Двулицево или не",но аз също шия като Shanni и аз лично си го харесвам.Смятам,че това което е показала е точно двулицево шиене.Аз също бях показвала опаковата страна на мой гоблен,но не знам в коя тема и дали не ми е изтрит поста.Иначе за Shanni.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз споделям напълно мнението на pepina_p.
    Нека всеки си шие по начина, по който е свикнал и най-важното, който му доставя удоволстие. И аз се старя да шия чистичко отзад, но не претендирам за двулицево шиене. Още повече, че след рамкирането никой не вижда гърба.
    Аз също се възхищавам от перфектните ви изработки, но мисля, че това би било прекалено натоварващо за мен и би ми развалило удоволстието.

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •